MediaZapowiedzi TV

Sierpień na kanale Viasat True Crime

W tym miesiącu Viasat True Crime zaprasza na: Premierę dokumentu „Widzę każdy twój krok” przedstawiającego historie ofiar najbardziej niebezpiecznych prześladowców-podglądaczy w historii Wielkiej Brytanii. Drugi sezon popularnej serii „Umysł seryjnego mordercy”. Premierę nowej serii „Strzegąc granic: Nowa Zelandia” o pracy celników i służb sanitarnych chroniących granice Nowej Zelandii.

 

Strzegąc granic: Nowa Zelandia

W dni powszednie od poniedziałku 11 sierpnia, godz. 18:00

Sezon: 6

Liczba odcinków: 11 x 30 min

Gatunek: Dokument/ „reality TV”/ zbrodnia

Tytuł oryginalny: Border Patrol NZ

Rok: 2014

Program o pracy celników i służb sanitarnych chroniących granice Nowej Zelandii. Służby zatrzymują oszustów, przechwytują nielegalne leki, fałszywe paszporty, a także szkodniki i egzotyczne zwierzęta. W ładunkach lotniczych celnicy znajdują substancje służące do produkcji metamfetaminy, które przemytnicy szmuglują w różnych produktach – od zabawek po kamery monitoringu. Dzięki tej akcji na ulicę nie trafiają narkotyki o wartości tysięcy dolarów.

Służby celne zajmują się również fałszywymi paszportami, oszustami i podróżnymi, którzy przyjeżdżają do Nowej Zelandii w innym celu, niż to deklarują. Służby sanitarne zatrzymują niezgłoszoną żywność, owady i produkty zwierzęce, aby zapobiegać chorobom i epidemiom; w porcie w Auckland przechwytują także przemycane egzotyczne zwierzęta, a nawet kontrolują okręt marynarki wojennej powracający z Pacyfiku.

Cykl: Lato seryjnych zabójców

Codziennie od godz. 20:00

Tego lata odkrywamy najmroczniejsze zakamarki ludzkiego umysłu; od mrożących krew w żyłach wyznań BTK i pokręconego uroku Charlesa Sobhraja po ocalałych, którzy uciekli ze szponów zabójców takich jak Rodney Alcala: nasze programy analizują umysły seryjnych morderców i siłę tych, którzy przetrwali spotkania z nimi.

Dzięki nowym informacjom i relacjom naocznych świadków możemy zaprezentować naprawdę znakomite dokumenty o prawdziwych zbrodniach.

Umysł seryjnego mordercy

W dni powszednie od poniedziałku 4 sierpnia, godz. 22:00

Sezon: 2

Liczba odcinków: 10 x 60 min

Gatunek: Dokument/ „reality TV”/ zbrodnia/ polityka i władza

Tytuł oryginalny: Inside the Mind of a Serial Killer

Rok: 2015

Seryjni mordercy wtapiają się w tłum; wydają się normalnymi ludźmi, ale głęboko w ich psychice czają się psychopatyczne zachowania wyzwalane przez określone bodźce. Dzięki rekonstrukcjom połączonym z dokumentalnymi materiałami filmowymi, a także rozmowom z agentami FBI, kryminologami, dziennikarzami, detektywami i innymi ekspertami, poznamy historie takich zabójców, jak Ian Brady i Myra Hindley, Douglas Perry, Todd Kohlhepp czy Theodore Johnson.

Usłyszymy także o Anthonym Shore, inteligentnym człowieku i ojcu dwóch dziewczynek, znanym również jako „zabójca z opaską uciskową”, o którym wiadomo, że wykorzystywał seksualnie swoje córki, a także zabił trzy nastolatki i jedną dorosłą kobietę. Wyjaśnienia ekspertów i nagrania z kamer monitoringu pomogą nam zobaczyć sygnały ostrzegawcze i przeanalizować mrożące krew w żyłach zachowanie zabójców.

Widzę twój każdy krok

Poniedziałek 18 sierpnia i wtorek 19 sierpnia, godz. 22:00

Sezon: 1

Liczba odcinków: 2 x 60 min

Gatunek: Dokument/ „reality TV”/ zbrodnia/ biografie

Tytuł oryginalny: I’ll Be Watching You

Rok: 2024

Dwuczęściowy dokument opowiada prawdziwe historie ofiar najbardziej niebezpiecznych prześladowców-podglądaczy w historii Wielkiej Brytanii. Jak to możliwe, że ludzie, którym płacono za zapewnianie nam bezpieczeństwa, nadużywali stanowisk i statusu, aby przez lata ukrywać swoje przestępstwa seksualne? Wśród drapieżników seksualnych, którzy wykorzystali w ten sposób tysiące kobiet, byli między innymi polityk, policjant, lekarz i pracownik rządowy.

Wszyscy oni zostali uznani za winnych filmowania w miejscach publicznych – w tym w toaletach – a niektórzy także w zaciszu własnych domów ofiar. Technologia jest dziś wszechobecna, kamery z każdym dniem stają się coraz mniejsze i potężniejsze, dlatego każdy z nas może stać się ofiarą takiego przestępstwa, nawet o tym nie wiedząc…

foto, źródło. Viasat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *