MediaZapowiedzi TV

Sierpień w National Geographic, National Geographic Wild i Nat Geo People

Czy zdobywczyni Oscara Natalie Portman jest dobrą alpinistką? Kim są rolnicy, którzy produkują najpyszniejsze francuskie sery delikatesowe? Czy stare sowieckie lokomotywy wciąż mogą być przydatne w transportach specjalnych materiałów? To tylko trzy z setek pytań, na które odpowiedzi poznacie w trakcie sierpniowych premier w National Geographic, National Geographic Wild i Nat Geo People.

 

Gwiazdy Hollywood nieczęsto pojawiają się w National Geographic. W tym miesiącu ta sytuacja się zmieni, bowiem słynny surwiwalowiec Bear Gryll, do programu „Przygoda z Bearem Gryllsem” (premiera we wtorki od 16 sierpnia o godz. 22:00 w National Geographic) zaprosił m.in. Natalie Portman, Astona Kutchera czy Anthony’ego Andersona. W serii, będącej połączeniem reality show i wywiadów, cenieni artyści zmierzą się z ekstremalnymi sytuacjami, jak choćby ze wspinaczką alpinistyczną czy zjazdami po linie ze śmigłowca.

Po solidnej dawce wrażeń z udziałem celebrytów, czas oddać głos równie ważnym bohaterem życia codziennego. W programie zatytułowanym „Misja: naprawa” (premiery w czwartki od 4 sierpnia o godz. 22:00 w National Geographic) najwybitniejsi mechanicy pokażą, że żaden sprzęt nie jest wart wiele, gdy nie ma w pobliżu osób umiejących go obsłużyć i zreperować. Ci wyspecjalizowani eksperci mają proste motto: „nie ma awarii, której nie da się usunąć”.

Tymczasem na antenę National Geographic Wild wraca „Niezwykły dr Pol” (premiera w środy od 3 sierpnia o godz. 18:00 i 19:00). To już 11. sezon, kiedy tytułowy bohater niesie pomoc zwierzętom każdej wielkości, niezależnie, czy mówimy o „kanapowym” piesku rasy chihuahua, kozie, szynszyli czy dorodnym rumaku wartym miliony dolarów. Ekipa wyjazdowa z lecznicy Pol Veterinary Services kocha wszystkie zwierzęta i w pocie czoła przez siedem dni w tygodniu walczy o ich dobrostan.

„Apetyczna historia serów” (premiera w sobotę 13 sierpnia o godz. 15:00) to wciągająca sierpniowa propozycja kanału Nat Geo People. Jej bohaterem jest najmłodszy na świecie maître fromager (degustator serów) Afrim Pristine, który w towarzystwie kamer Nat Geo People wybierze się w Alpy szwajcarskie – do stolicy ementalera oraz do Francji, gdzie wytwarza się ponad 400 gatunków tego przysmaku.

 

 

PRZYGODA Z BEAREM GRYLLSEM
RUNNING WILD WITH BEAR GRYLLS: THE CHALLANGE
Premiery we wtorki od 16 sierpnia o godz. 22:00 w National Geographic
(1×60)

Jeden z najzdolniejszych surwiwalowców świata w najnowszej serii postanowił sprawdzić wytrzymałość fizyczną i psychiczną celebrytów. Wśród nich znalazł się m.in. Rob Riggle, który przygotowując się do nowej roli uznał, że dobry krokiem okaże się podjęcie serii nadludzkich wyzwań wymyślonych przez Gryllsa. Aktor będzie musiał zjechać po linie z helikoptera, a następnie zakamuflować się, by niezauważonym poruszać się po wyznaczonym terenie. W innym odcinku Natalie Portman nauczy się praktycznych umiejętności alpinistycznych, takich jak zakładanie haków podczas wspinaczki czy rozpalanie ognia sygnalizacyjnego. Czy aktorka podoła wszystkim ekstremalnym wyzwaniom rzucanym jej przez mistrza surwiwalu?

MISJA: NAPRAWA
IMPOSSIBLE REPAIRS
Premiery w czwartki od 4 sierpnia o godz. 22:00 w National Geographic
(6×60)

W programie „Misja: Naprawa” prowadzący Mike Davidson zabierze widzów w samo centrum operacji z użyciem najcięższych sprzętów na świecie. Poznamy wysoko wyspecjalizowanych mechaników, którzy nie znają pojęcia „nie da się” i w momentach kryzysowych, działając pod ogromną presją, są w stanie usunąć każdą usterkę. W tym miesiącu uwaga Davidsona będzie szczególnie skupiona na transporcie szynowym. W jednym z epizodów prowadzący wsiądzie do starej, sowieckiej lokomotywy wiozącej specjalny minerał do litewskiego portu w Kłajpedzie. W innym odcinku przyjrzymy się ciężkim pociągom towarowym w Alpach, które na trasie z Włoch do portu w Rotterdamie muszą przejechać przez najdłuższy tunel kolejowy na świecie.

 

 

NIEZWYKŁY DR POL
THE INCREDIBLE DR. POL
Premiery w środy od 3 sierpnia o godz. 18:00 I 19:00 w National Geographic Wild
(10×60)

Uwielbiany przez publiczność dr Jan-Harm Pol wraz ze swoim zespołem znów pomoże zwierzętom znajdującym się w poważnych tarapatach. W 11. sezonie weterynarze nieźle się nagimnastykują, by pomóc krowie z infekcją dróg oddechowych czy znerwicowanym kotom, które zostały ranne w wyniku nielegalnych walk. Pełna wzruszeń okaże się historia młodej labradorki, która do lecznicy w Michigan trafi z poważnymi obrażeniami po tym, jak podbiegła zbyt blisko glebogryzarki. Czy pięknego, przyjaznego pieska uda się uratować?

SEKRETY ZOO
SECRETS OF THE ZOO 5
Premiera w czwartki od 25 sierpnia o godz. 18:00 w National Geographic Wild
(8×60)

Działalność największych ogrodów zoologicznych na świecie spokojnie można porównać do funkcjonowania małych miast. Zwierzęta co prawda nie płacą podatków, mają za to wiele potrzeb, które muszą zostać zaspokojone przez funkcjonariuszy i pracowników parkowych. W programie „Sekrety ZOO” zajrzymy za kulisy działania ogrodu w Columbus mogącego pomieścić ok. 11 tys. zwierząt. Jak w każdym sezonie, również i w tym nie zabraknie wielu wzruszeń. Uwielbiany przez swoje opiekunki flaming stoczy walkę o życie, a samica geparda będzie mieć przeprowadzoną biopsję z powodu niepokojącej narośli na wątrobie.

CYKL SPECJALNY: SZLAKIEM AZJATYCKIEJ PRZYGODY

Emisje w soboty od 14 sierpnia od godz. 14:00 W paśmie „Szklakiem azjatyckiej przygody” widzowie będą mieli okazję poznać Azję nie od strony kulinarnej czy technologicznej, jak ma to miejsce na ogół, a przez pryzmat szalenie zróżnicowanej przyrody i żyjących na tym kontynencie zwierząt.

CZŁOWIEK KONTRA ZWIERZĘ / THE HIDDEN KINGDOM OF CHINA

W programie „Człowiek kontra zwierzę” przejedziemy przez chińskie płaskowyże, dżungle czy lasy bambusowe, by poznać żyjące tam gatunki. Z bliska zobaczymy m.in.: irbisa śnieżnego, pandy małe, nietoperze, makaki tybetańskie i wiele innych zwierząt.

INDIE I JEJ ZAGINIONE ŚWIATY / INDIA’S LOST WORLDS 1

Choć Indie są krajem wysoce zubranizowanym, to również nie brakuje w nich dziewiczych terenów. W programie przeniesiemy się do Pasma Ghat Zachodnich, jednego z najbardziej zróżnicowanych przyrodniczo obszarów na Ziemi czy na pustynię Thar, na której panuje prawie nieustanna susza.

TAJEMNICE DZIKIEJ AZJI / ASIA’S WILD SECRETS

Stepy, lasy deszczowe, himalajskie szczyty – azjatyckim zwierzętom przyszło żyć w skrajnie różnych warunkach. Jak do surowych okoliczności przystosowały się tygrysy, niedźwiedzie czy słonie? W programie zobaczymy najbardziej osobliwe gatunki żyjące na tym kontynencie.

DZIKIE INDOCHINY / WILD INDOCHINA

Indochiny to obszar, którego ekosystem został ukształtowany przez silne monsuny. W tym barwnym świecie żyje około jedna dziesiąta wszystkich odkrytych gatunków na Ziemi.

ROK W DZIKIEJ JAPONII / JAPAN’S WILD YEAR

Czy wiedzieliście, że trzy czwarte obszaru Japonii to tereny niezamieszkałe przez człowieka, będące domem dla wielu fascynujących gatunków zwierząt? Zapraszamy na wycieczkę przez świat serau kędzierzawych, niedźwiedzi himalajskich i ogromnych salamander.

 

 

APETYCZNA HISTORIA SERÓW
A CHEESE: LOVE STORY
Premiery w soboty od 13 sierpnia o godz. 15:00 w Nat Geo People
(6×60)

Afrim Pristine, serowy ekspert i autor wielu książek kucharskich, zabierze nas w zaskakującą kulinarną podróż, podczas której poznamy tajniki różnych tradycji serowarstwa. Wśród alpejskich szczytów Szwajcarii nasz bohater zobaczy, jak dojrzewa łagodny ementaler, z kolei we Francji, która dała światu ponad 400 gatunków sera, Pristine pozna smak najwyborniejszych wyrobów – od gór Jura poprzez Paryż po Normandię.

Charyzmatyczny prowadzący wskaże nie tylko najlepsze gatunki, ale również przytoczy fascynujące historie serowarów wytwarzających swoje produkty z ogromną miłością i zaangażowaniem. Nie zawsze będzie pachnąco…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *