Kultura, muzyka, kino, modaMediaZapowiedzi TV

Sir David Attenborough na głównej scenie Glastonbury

W ostatnią niedzielę podczas Festiwalu Glastonbury, jednego z największych wydarzeń tego typu na świecie, ku zaskoczeniu dziesiątek tysięcy fanów muzyki, na scenie głównej pojawił się Sir David Attenborough.

 

 

W swoim krótkim przemówieniu Sir David zapowiedział premierę prequela najnowszej serii przyrodniczej BBC Earth „Siedem światów, jedna planeta”, który po jego wystąpieniu w tym samym czasie zobaczyło 100 tysięcy ludzi zebranych na festiwalu oraz widzowie BBC Earth w 50 krajach na świecie , w tym w Polsce. Narrator serii zaprosił wszystkich do oglądania programu jeszcze w tym roku, ale przede wszystkim podziękował organizatorom i uczestnikom festiwalu za to, że po raz pierwszy od 49 lat istnienia wydarzenia jest ono wolne od plastiku jednorazowego użytku. W tym roku po raz pierwszy postanowiono nie sprzedawać wody w butelkach plastikowych tylko udostępnić gościom krany z pitną wodą.

Przepiękny prequel z poruszającą ścieżką dźwiękową stworzoną przez Się i Hansa Zimmera można zobaczyć na fanpage’u BBC Earth na Facebooku oraz na YouTubie.

W Polsce serię „Siedem światów, jedna planeta” będzie można zobaczyć pod koniec roku na kanale BBC Earth

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *