Sir David Attenborough na głównej scenie Glastonbury

W ostatnią niedzielę podczas Festiwalu Glastonbury, jednego z największych wydarzeń tego typu na świecie, ku zaskoczeniu dziesiątek tysięcy fanów muzyki, na scenie głównej pojawił się Sir David Attenborough.

 

 

W swoim krótkim przemówieniu Sir David zapowiedział premierę prequela najnowszej serii przyrodniczej BBC Earth „Siedem światów, jedna planeta”, który po jego wystąpieniu w tym samym czasie zobaczyło 100 tysięcy ludzi zebranych na festiwalu oraz widzowie BBC Earth w 50 krajach na świecie , w tym w Polsce. Narrator serii zaprosił wszystkich do oglądania programu jeszcze w tym roku, ale przede wszystkim podziękował organizatorom i uczestnikom festiwalu za to, że po raz pierwszy od 49 lat istnienia wydarzenia jest ono wolne od plastiku jednorazowego użytku. W tym roku po raz pierwszy postanowiono nie sprzedawać wody w butelkach plastikowych tylko udostępnić gościom krany z pitną wodą.

Przepiękny prequel z poruszającą ścieżką dźwiękową stworzoną przez Się i Hansa Zimmera można zobaczyć na fanpage’u BBC Earth na Facebooku oraz na YouTubie.

W Polsce serię „Siedem światów, jedna planeta” będzie można zobaczyć pod koniec roku na kanale BBC Earth

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *