MediaPolsatZapowiedzi TV

„Sit down. Rozmowy o stand-upie” – cały sezon tylko w Ipli (wideo)

IPLA wyprodukowała cykl rozmów z najpopularniejszymi rodzimymi komikami. „Sit down. Rozmowy o stand-upie” to pierwszy tego typu program, w którym czołowi polscy stand-uperzy, m.in. Abelard Giza, Rafał Pacześ, Łukasz „Lotek” Lodkowski i Kacper Ruciński opowiadają, co robią, gdy gasną reflektory oraz pokazują, jak wygląda ich pozasceniczne oblicze. Gospodarzem programu jest Bartosz Wróblewski, za realizację odpowiada Karol Sawicki. W serwisie bezpłatnie udostępniono wszystkie 12 odcinków serii.

 

 

 

Polska scena stand-upowa ma niewiele ponad dziesięć lat, a jej czołowi przedstawiciele zapełniają już największe sale w kraju z katowickim Spodkiem, krakowską Tauron Areną, czy gdańską Ergo Areną na czele. Wciąż powstają nowe miejsca, które w swojej ofercie mają stand-up, a sami komicy jeżdżą w coraz dłuższe trasy i występują jednorazowo nawet dla ponad 10-tysięcznej publiczności.

 

 

W ciągu kilku ostatnich lat stand-up zyskał ogromną popularność i stał się ważnym elementem życia kulturalnego. W swoich programach stand-uperzy poruszają poważne tematy dotyczące polityki, obyczajów, czy spraw, którymi wszyscy żyjemy, a tymczasem w polskich mediach nie ma ich prawie wcale. Mimo rosnącej popularności artyści wciąż nie są u nas doceniani tak, jak na to zasługują, dlatego postanowiliśmy zrealizować cykl rozmów, dzięki którym fani tego formatu będą mogli dowiedzieć się, jak wygląda stand-up „od kuchni” i jacy prywatnie są ludzie, którzy się tym zajmują tłumaczy Bartosz Wróblewski, gospodarz programu „Sit down. Rozmowy o stand-upie”.

Regularnie chodzę na stand-up i chciałem poznać komików osobiście, przekonać się, czy są zabawni także poza sceną. Zainteresował mnie też backstage – specyfika tej pracy i źródła inspiracji. Będąc fanem, chciałem też zrobić coś dla innych – umożliwić im lepsze poznanie swoich idoli, a przy okazji wspomóc promocję stand-upu w Polsce, bo moim zdaniem to wartościowa forma rozrywkidodaje Karol Sawicki, współtwórca programu.

 

 

Stand-uperzy o stand-upie

Kim stand-uperzy są po godzinach? Na czym polega ich warsztat, jakimi ludźmi są na co dzień i skąd czerpią inspiracje? Gdzie przebiega u nich granica dobrego smaku? Czym różni się stand-up od kabaretu? Co to jest bombing, heckler i one-liner? Dlaczego na scenie jest tak mało kobiet? Ile czasu pracuje się nad żartem? Jakie są najtrudniejsze elementy ich pracy, a co sprawia im najwięcej satysfakcji? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań widzowie znajdą w 12 odcinkach programu „Sit down. Rozmowy o stand-upie”, gdzie o swoim rzemiośle opowiedzą: Piotrek Szumowski, Antoni Syrek-Dąbrowski, Łukasz „Lotek” Lodkowski, Katarzyna Piasecka, Rafał Pacześ, Wojtek Fiedorczuk, Błażej Krajewski, Abelard Giza, Sebastian Rejent, Kacper Ruciński, Michał Leja i Rafał Rutkowski.

Program „Sit down. Rozmowy o stand-upie” dostępny jest bezpłatnie w serwisie IPLA pod adresem: https://www.ipla.tv/wideo/rozrywka/Sit-down/5013502

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *