Skoki narciarskie. Konkurs Letniego Grand Prix w Klingenthal w TVP Sport

Halvor Egner Granerud jest już o krok od triumfu w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix. Norweg powinien dopełnić formalności w finałowych zawodach w Klingenthal (HS140), gdzie wystartuje również sześciu reprezentantów Polski.

 

Już tylko kataklizm może odebrać Halvorowi Egnerowi Granerudowi pierwszą w karierze wygraną w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix. Norwegowi do pełni szczęścia wystarczy, że zajmie dziesiąte miejsce w sobotnich zmaganiach w Klingenthal bez oglądania się na innych, a szansę na wyprzedzenie Skandynawa ma już tylko Austriak Jan Hoerl, który traci do niego 75 punktów.

W finałowym konkursie ma o co walczyć dwóch reprezentantów Polski. Mowa o Dawidzie Kubackim oraz Jakubie Wolnym. Pierwszy z nich zajmuje obecnie trzecie miejsce w całym cyklu i ma zaledwie dwa oczka przewagi nad plasującymi się ex aequo na czwartej lokacie – Austriakiem Markusem Schiffnerem i Norwegiem Mariusem Lindvikiem. Mistrz świata z Seefeld z normalnej skoczni zachował również szanse na zakończenie tegorocznej edycji LGP na drugiej pozycji. Wolny natomiast jest piąty, a do nowotarżanina traci siedem punktów.

Na Vogtland Arenie zobaczymy łącznie sześciu biało-czerwonych. Oprócz wspomnianych wcześniej Kubackiego i Wolnego, wystartują także: Stefan Hula, Andrzej Stękała, Kamil Stoch oraz Piotr Żyła.

Skoki narciarskie. Letnie Grand Prix w Klingenthal – sobotnie zawody. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy: sobota, 2 października, godz. 14:15

Transmisja: od 13:50 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, Smart TV

Komentatorzy: Stanisław Snopek, Sebastian Szczęsny

Prowadzący studio: Maciej Jabłoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *