Skoki narciarskie. Letnie Grand Prix w Courchevel w TVP Sport

Przed nami drugie zawody sezonu 2022, w której obejrzymy na igelicie skoczków narciarskich. Polski Związek Narciarski ogłosił kadrę na najbliższą edycję Letniego Grand Prix. We francuskim Courchevel wystąpi m.in. debiutant w cyklu, Adam Niżnik.

 

Po pierwszym weekendzie Letniego Grand Prix i zmaganiach w Wiśle Polacy zajmują czołowe trzy miejsca w cyklu. Liderami są ex aequo Kamil Stoch i Dawid Kubacki (po 180 punktów), natomiast trzecie miejsce zajmuje Jakub Wolny (110 punktów).

W tym tygodniu rywalizacja skoczków zawita do francuskiego Courchevel, jednak zabraknie polskiej kadry A z trenerem Thomasem Thurnbichlerem, którego zastąpią Wojciech Topór i Krzysztof Biegun. Już wcześniej zapowiedziano, że w zawodach wystąpią głównie zawodnicy z grup bazowych.

Polski Związek Narciarski ogłosił kadrę skoczków. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele kadry B, a także grup bazowych. We Francji wystąpią Maciej Kot, Stefan Hula, Jarosław Krzak, Klemens Murańka i Adam Niżnik. Dla ostatniego będzie to szczególny występ.

Niżnik wcześniej nie brał udział w zawodach Letniego Grand Prix, a jedynie w Letnim Pucharze Kontynentalnym. Co więcej, nie brał także udziału w zimowych zawodach najwyższej rangi. Co prawda startował w kwalifikacjach w sezonie 2019/2020, ale nie uzyskał awansu do głównych konkursów.

Zawody indywidualne w Courchevel zaplanowano na niedzielę 7 sierpnia. Transmisja w TVP Sport oraz online od godziny 18:00

Konkurs skomentują Stanisław Snopek i Mateusz Leleń

One thought on “Skoki narciarskie. Letnie Grand Prix w Courchevel w TVP Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *