Skoki narciarskie, Puchar Świata 2020: Niżny Tagił w TVP1 i TVP Sport

Po rywalizacji w Finlandii Puchar Świata w skokach narciarskich przenosi się do dalekiej Rosji. Na ten weekend zaplanowano zawody indywidualne w Niżnym Tagile. Wystąpi w nim przemeblowana reprezentacja Polski.

 

Za nami już dwa weekendy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jak dotąd udało się bez problemów przeprowadzić zawody w Wiśle oraz fińskiej Ruce.

Liderem po trzech konkursach indywidualnych PŚ jest Niemiec Markus Eisenbichler . Trzecie miejsce zajmuje Dawid Kubacki, a piąte Piotr Żyła. Polacy stracą tak wysokie pozycje.

Najlepsi polscy skoczkowie nie polecieli do Rosji na najbliższe zawody. Zamiast tego będą przygotowywać się do przyszłotygodniowych mistrzostw świata w lotach narciarskich, które odbędą się w Planicy.

Kubacki tym samym zakończył swoją rekordową passę w Pucharze Świata. Oprócz niego zabraknie też Żyły, Kamila Stocha, Klememsa Murańki i Andrzeja Stękały.

Paweł Wąsek będzie jedynym polskim zawodnikiem, który wystąpił także w Ruce. W najbliższych zawodach dołączą do niego Jakub Wolny, Maciej Kot, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł oraz Tomasz Pilch.

Ta szóstka najpierw wystąpi w piątkowych kwalifikacjach (godz. 15:30) na skoczni Aist.

Przed rokiem w Rosji zwyciężali Yukiya Sato oraz późniejszy zdobywca Kryształowej Kuli – Stefan Kraft. Austriaka tym razem zabraknie z powodu zakażenia koronawirusem.

O której godzinie zacznie się sobotni konkurs w Niżnym Tagile? Pierwszą serię zaplanowano na godz. 16:30. Gdzie będzie można oglądać skoki? Transmisja od godz. 15:45 live online w TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej oraz TVP Sport. Na żywo również w TVP 1.

Skoki narciarskie Niżny Tagił 2020: konkurs indywidualny. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy zawody: sobota 5 grudnia o godz. 16:30

Transmisja: 15:45 TVP Sport, TVPSPORT.PL oraz aplikacja mobilna TVP Sport, od 16:29 w TVP 1

Kto skomentuje: Sebastian Szczęsny

Prowadzący studio: Maciej Jabłoński

Puchar Świata 2020. Plan zawodów w Niżnym Tagile:

piątek, 4 grudnia

13:30 – treningi

15:30 – kwalifikacje

sobota, 5 grudnia

15:15 – seria próbna

16:30 – konkurs indywidualny

niedziela, 6 grudnia

15:00 – kwalifikacje

16:00 – konkurs indywidualny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *