Sport w TVTVP

Skoki narciarskie: Puchar Świata w Zakopanem w TVP1 i TVP Sport

Zakopane to kolejny przystanek na mapie tegorocznego Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ostatnie starty Dawida Kubackiego i Kamila Stocha dają nadzieję, że zawody na Wielkiej Krokwi zostaną rozegrane pod dyktando Polaków. 

Konkursy w Zakopanem nieprzerwanie od sezonu 2004/2005 są ważnym elementem w kalendarzu Pucharu Świata. Na skoki w Polsce czekają nie tylko biało-czerwoni, ale też zawodnicy z innych krajów, którzy doceniają zaangażowanie organizatorów i żywiołowy doping, który gwarantują tłumnie zgromadzeni na trybunach kibice. 

W tym roku frekwencja także nie powinna zawieść. Wiele wskazuje na to, że kadra Stefana Horngachera ma już za sobą kryzys, który dopadł ją w trakcie 67. Turnieju Czterech Skoczni. Zmagania we włoskim Predazzo pokazały, że w Zakopanem Kamil Stoch i spółka mogą sprawić fanom skoków narciarskich wiele radości.

Stoch w tym sezonie nie odniósł jeszcze zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata, ale prezentuje równą dyspozycję. Pięciokrotnie stał na podium, a tylko raz znalazł się poza czołową “dziesiątką”. W ubiegłym roku na wielkiej Krokwi był dopiero 38. i teraz z pewnością liczy na lepszy start. Uwaga kibiców będzie jednak skupiać się na Dawidzie Kubackim, który w 2019 roku ma imponującą serię – drugie miejsca w Bischofshofen i Predazzo oraz pierwszy w karierze triumf, odniesiony na kompleksie Trampolino Giuseppe Dal Ben. 

Rywalizacja w Zakopanem rozpocznie się od piątkowych kwalifikacji. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, w którym Polacy będą bronić pierwszego miejsca w klasyfikacji Pucharu Narodów. Na niedzielę zaplanowano zawody indywidualne. 

Liderem klasyfikacji generalnej jest Japończyk Ryoyu Kobayashi, który zgromadził 1092 punkty. Za nim koalicja Polaków – drugi jest Stoch (624 pkt), trzeci Piotr Żyła (591 pkt), a czwarty Kubacki (532 pkt).

Plan transmisji:

Czwartek, 17 stycznia:

17:15 – przed Pucharem Świata – meldunek z Zakopanego TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna

Piątek, 18 stycznia:

15:00 – przed Pucharem Świata – meldunek z Zakopanego TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna

16:45 – trening i kwalifikacje TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna. Od 17:55 transmisja także w TVP1

Sobota, 19 stycznia:

11:00 – przed Pucharem Świata – meldunek z Zakopanego TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna

14:15 – konkurs drużynowy TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna. Od 16:00 transmisja także w TVP1

Niedziela, 20 stycznia:

13:55 – przed Pucharem Świata – meldunek z Zakopanego TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna

14:25 – Kamerą TVP Sport – wywiad z Walterem Hoferem TVP Sport

15:00 – konkurs indywidualny TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna. Od 15:45 transmisja także w TVP1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *