Skoki. Puchar Świata w Engelbergu w TVP1 i TVP Sport

Skoczkowie narciarscy po dwutygodniowej przerwie wracają do rywalizacji w Pucharze Świata 2020/21. Przed nimi tym razem start w Szwajcarii i sprawdzian formy przed zbliżającym się Turniejem Czterech Skoczni.

 

W sezonie 2020/21 Pucharu Świata w skokach narciarskich odbyło się już sześć konkursów, w tym jeden drużynowy. Po Wiśle, Ruce i Niżnym Tagile czas na zmagania w Szwajcarii.

Kolejną areną skoków będzie Engelberg i Gross-Titlis-Schanze. Obiekt, na którym dwukrotnie triumfował Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski aż dziewięciokrotnie stawał tuż na podium. Na najwyższym stopniu podium m.in. przed rokiem, wyprzedzając Stefana Krafta.

W Engelbergu zwyciężali także Adam Małysz oraz sensacyjnie Jan Ziobro. Drugi dwa lata temu był Piotr Żyła. Liczymy na kolejne dobre występy biało-czerwonych w zawodach, które od lat są ostatnimi w PŚ przed Turniejem Czterech Skoczni.

Po występie w mistrzostwach świata w lotach, gdzie Polacy sięgnęli drużynowo po brązowy medal, a indywidualnie trzech zajęło miejsca w czołowej dziesiątce, trener Michal Doleżal nie zdecydował się na zmiany. Oprócz Stocha i Żyła w najbliższych zawodach wystąpią Dawid Kubacki, rewelacyjny w Planicy Andrzej Stękała oraz Klemems Murańka i Aleksander Zniszczoł, którzy w Słowenii występowali tylko na treningach.

Ten sezon PŚ w skokach ma na razie dwóch głównych bohaterów. Halvor Egnar Granerud wygrał trzy ostatnie konkursy i jest liderem cyklu. Drugi w klasyfikacji generalnej Markus Eisenbichler odniósł na razie dwa zwycięstwa.

Nasi czołowi skoczkowie nie wystąpili w Niżnym Tagile. Najwyżej sklasyfikowany Kubacki zajmuje piąte miejsce z 256 punktami straty do Graneruda, a Żyła jest ósmy.

Pierwszy konkurs w Engelbergu odbędzie się w sobotę. Początek o godzinie 16:00. Gdzie będzie można go obejrzeć? Transmisja na żywo w TVP 1, TVP Sport oraz online w TVPSPORT.PL i naszej aplikacji mobilnej. Zawody ma skomentować duet Przemysław Babiarz oraz Sebastian Szczęsny.

Skoki, PŚ Engelberg 2020: pierwszy konkurs indywidualny. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy zawody: sobota 19 grudnia o godz. 16:00

Transmisja: 15:25 TVP Sport, TVPSPORT.PL oraz aplikacja mobilna TVP Sport, 15:50 TVP 1

Kto skomentuje: Przemysław Babiarz i Sebastian Szczęsny

Prowadzący studio: Maciej Jabłoński

Puchar Świata 2020. Program zawodów w Engelbergu:

piątek, 18 grudnia

16:00 – oficjalnie treningi

18:00 – kwalifikacje

sobota, 19 grudnia

15:00 – seria próbna

16:00 – konkurs indywidualny

niedziela, 20 grudnia

14:30 – kwalifikacje

16:00 – konkurs indywidualny 15:35 TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacja, 15:50 TVP 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *