Skoki, Puchar Świata w Ruce. Transmisja w TVP1 i TVP Sport

Za nami już pierwsze skoki w sezonie. Po rywalizacji w Wiśle kolejne zawody Pucharu Świata zostaną przeprowadzone w Finlandii. Transmisja pierwszego konkursu indywidualnego w Ruce w sobotę 28 listopada na żywo w TVP.

 

Rywalizacja w Pucharze Świata w skokach narciarskich 2020/21 zaczęła się od Wisły. W sobotę na skoczni im. Adama Małysza w konkursie drużynowym triumfowali Austriacy. Dzień później wygrał Niemiec Markus Eisenbichler, zostając pierwszym liderem cyklu.

Polacy zaczęli sezon od najniższego stopniu podium. Z kolei indywidualnie najlepszy był Piotr Żyła, który zajął piąte miejsce w niedzielę.

Teraz przed skoczkami rywalizacja na Rukatunturi w Kuusamo. Nie jest to ulubiony obiekt naszych zawodników. Jeszcze nigdy nie udało im się to wygrać. W 2018 roku na podium stanęli tu Kamil Stoch oraz Żyła. Przed rokiem w Ruce udało się przeprowadzić tylko jeden konkurs. Zwyciężył Daniel Andre Tande. Najlepszy z biało-czerwonych – Dawid Kubacki – był dopiero 12.

zonie zawody indywidualne. O której zacznie się konkurs? Początek zaplanowano na godz. 16:30. W niedzielę start pierwszej serii zaplanowano godzinę wcześniej.

Liczymy, że Polacy wystąpią w komplecie. Oprócz Żyły, Kubackiego oraz Stocha trener Michal Doleżal na te zawody powołał Klememsa Murańkę, Andrzeja Stękałę oraz Pawła Wąska.

Transmisja na żywo online rozpocznie się o godz. 16:10 w TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej. Skoki również będzie można obejrzeć w TVP 1. Konkurs mają skomentować Przemysław Babiarz i Stanisław Snopek.

Skoki narciarskie Ruka 2020: konkurs indywidualny. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy zawody: sobota 28 listopada o godz. 16:30

Transmisja: 16:10 TVP 1, TVPSPORT.PL oraz aplikacja mobilna TVP Sport, studio po skokach w TVP Sport

Kto skomentuje: Przemysław Babiarz i Stanisław Snopek

Prowadzący studio: Maciej Kurzajewski

Puchar Świata. Plan zawodów w Ruce:

piątek, 27 listopada

14:30 – oficjalny trening
16:45 – kwalifikacje

sobota, 28 listopada

15:00 – seria próbna
16:30 – konkurs indywidualny

niedziela, 29 listopada

14:00 – kwalifikacje
15:30 – konkurs indywidualny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *