„Śledztwo Pisma” – pierwszy podcastowy serial reporterski dostępny też na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM

W piątek, 18 października 2019 r. swoją premierę w internecie miało “Śledztwo Pisma” – wyjątkowy projekt audio w postaci 6-odcinkowego reporterskiego serialu podcastowego. „Śledztwo Pisma” prowadzi Mirosław Wlekły, jeden z najlepszych polskich reporterów prasowych i książkowych. Pierwszy odcinek serialu można już odsłuchać m.in. na stronie sledztwopisma.pl oraz na platformie podcastowej tokfm.pl i w aplikacji TOK FM, które zostały partnerami dystrybucyjnymi projektu.
 
Pięć lat temu Agatę i Jana oskarżono o znęcanie się nad czwórką dzieci. Ze szczególnym okrucieństwem. Nie zostali jednak skazani. Czyżby byli niewinni? A może są inne powody? O tym właśnie jest „Śledztwo Pisma” – reporterska historia opowiadana tydzień po tygodniu.
– Po tajemniczej wiadomości od informatorki postanowiłem wrócić do bohaterów historii, którą opisałem przed laty. Okazało się, że małżeństwo skazane za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad przybranymi dziećmi wciąż przebywa na wolności. Nikt nie wiedział, gdzie są. Do dzisiaj nie zostali prawomocnie skazani. Co więcej, w toku moje śledztwa wyszło, że znęcanie się nad dziećmi jest wierzchołkiem góry lodowej. A w tle nazwiska z pierwszych stron gazet– komentuje Mirosław Wlekły.
Serial składa się z sześciu odcinków – każdy z nich będzie udostępniany premierowo co tydzień, w piątek o godz 12:00. Partnerami dystrybucyjnymi projektu są tokfm.pl i aplikacja z podcastami TOK FM.
Materiałów audio można już słuchać też na dedykowanej projektowi stronie sledztwopisma.pl, a od poniedziałku również na Spotify, Apple Podcast, Google Podcast i YouTube.
„Śledztwo Pisma” wyprodukowała Fundacja Pismo, wydawca miesięcznika “Pismo. Magazyn Opinii”. Producentem serialu jest Piotr Nesterowicz, wydawca “Pisma” oraz prezes Fundacji Pismo, a kierowniczką produkcji Barbara Sowa, która na co dzień odpowiada za rozwój audio i kieruje wydaniami cyfrowymi miesięcznika.
Reżyserem serialu odpowiedzialnym za montaż i dźwięk jest Maciej Zych. Nagrań dokonano w studiu Osorno, należącym do Krzysztofa Czeczota. W podcaście wykorzystano nagrania bohaterów i świadków, a wybrane fragmenty materiałów i akt czyta lektorka, Agata Turkot. Autorem muzyki do „Śledztwa Pisma” jest Wojciech “Wojtall” Wierzba, a ilustracje do wszystkich odcinków stworzył Tomasz Majewski.
„Śledztwo Pisma” powstało dzięki wsparciu Sebastiana Kulczyka.
Premierze „Śledztwa” towarzyszy kampania radiowa zaplanowana przez Grupę Radiową Agory. Spoty do niej zostały przygotowane we własnym zakresie przez Fundację Pismo. Trwają też inne działania promocyjne online, głównie w mediach społecznościowych, które prowadzą agencje Runaways oraz Video Brothers zgodnie z pomysłem Fundacji Pismo.
Więcej informacji – sledztwopisma.pl i link do tokfm.pl
Radio TOK FM – Pierwsze Radio Informacyjne jest opiniotwórczym radiem „mówionym”, w którym słowo stanowi około 90% programu antenowego. Stacja intensywnie rozwija swoją ofertę premium – podcastów. Liczba wykupionych dostępów Premium TOK FM dynamicznie rośnie – na koniec marca br. wyniosła już ponad 17 tys.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *