Słuchacze Radia ZET wspierają szpitale w Brodnicy i Leżajsku (wideo)

Zakończyła się charytatywna zbiórka SMS Fundacji Radia ZET na pomoc polskim szpitalom, będąca częścią antenowej akcji Radia ZET #DZIĘKUJĘijuż. Słuchacze wysłali blisko 13,5 tys. SMS-ów, które przyniosły 30 tys. zł. Fundacja Radia ZET zdecydowała o potrojeniu tej kwoty, zatem 90 tys. zł trafi na zakup dwóch specjalistycznych urządzeń do prewencyjnego odkażania pomieszczeń.

 

 

 

W najbliższych dniach sprzęt zostanie przekazany do Zespołu Opieki Zdrowotnej im. R. Czerwakowskiego w Brodnicy oraz Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Leżajsku. Będą to urządzenia Novaerus NV Defend 1050, które redukują skażenie mikrobiologiczne i realnie poprawiają bezpieczeństwo personelu i pacjentów w szpitalach. Dzięki nim szybko udaje się przywrócić optymalną jakość powietrza, redukując rozprzestrzenianie się infekcji przez powietrze, powierzchnie i dłonie. Co istotne, odkażanie może odbywać się w obecności ludzi.

„Słuchacze Radia ZET po raz kolejny pokazali, że możemy na nich liczyć. W czasach niepewnego jutra i trudnej sytuacji gospodarczej, pomoc, troska o innych jest miarą człowieczeństwa bardziej niż kiedykolwiek. Dziękuję słuchaczom Radia ZET za każdego wysłanego SMS-a.”mówi Aneta Lejman, prezes Fundacji Radia ZET

 

 

Charytatywna zbiórka uzupełniała akcję Radia ZET #DZIĘKUJĘijuż, w ramach której setki słuchaczy i znanych osób przesyłało podziękowania zwykłym-niezwykłym bohaterom czasu pandemii. Można je było usłyszeć na antenie stacji, a zobaczyć w socialmediach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *