Zapowiedzi TV

"Sługi boże" premiera w Kino Polska (wideo)

Służby specjalne i tajemniczy przedstawiciel Watykanu… Twardy gliniarz po przejściach i seryjne zagadkowe zbrodnie… Już w sobotę, 3 marca, o 20:00 premierę w Telewizji Kino Polska będzie miał głośny polski kryminał „Sługi boże” z Bartłomiejem Topą w roli głównej. To premiera tego filmu w polskiej telewizji!
 

 

Gdy zaczynają ginąć młode chórzystki rzucając się z dachu wrocławskiego kościoła do akcji wkracza komisarz Warski. To twardy policjant po przejściach, dla którego ważniejsza jest sprawiedliwość niż prawo. Podejrzenie natychmiast pada na duchownych, tym bardziej, że miejscowy organista nie toleruje kobiet śpiewających chorały gregoriańskie, bo jest to sprzeczne z wielowiekową tradycją kościoła. Sprzymierzeńcem Warskiego w walce o sprawiedliwość niespodziewanie staje się niemiecka policjantka Anna, z którą rozpoczynają najtrudniejsze w swojej karierze śledztwo. Prawda okaże się dużo bardziej skomplikowana niż wszyscy przypuszczali. W obliczu zbrodni nie ma świętości…

Film „Sługi boże” w reżyserii Mariusza Gawrysia był nominowany do nagrody Złote Lwy na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni w 2016 roku. Główne role w filmie gra czołówka polskich aktorów: Bartłomiej Topa, Julia Kijowska, Małgorzata Foremniak, Adam Woronowicz i Krzysztof Stelmaszyk. Muzycznym motywem przewodnim filmu jest przebój zespołu Fisz Emade Tworzywo pt. „Biegnij dalej sam”.


 

„Sługi boże” sobota, 3 marca, godz. 20:00 premiera w Telewizji Kino Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *