Snooker wraca do TVP Sport

Championship League to turniej, który miał wypełniać przerwy pomiędzy głównymi turniejami snookerowego kalendarza. Od tego roku jego ranga jednak urosła, bo jest klasyfikowany jako rankingowy. 30 października odbędzie się finał zmagań.

 

Championship League w snookerze to rozgrywki, które dają szansę młodym i niżej notowanym graczom na pokazanie się na światowej arenie. W pierwszym etapie zmagań wzięło udział 128 zawodników przydzielonych do trzydziestu dwóch czteroosobowych grup. W nich każdy grał z każdym. Zwycięzcy awansowali do drugiego szczebla turnieju.

Od 26 do 29 października o awans powalczy 32 snookerzystów. W tym gronie znaleźli się między innymi najwięksi dyscypliny – Judd Trump, Mark Selby, Kyren Wilson czy John Higgins.

Co ciekawe, w Championship League możliwy jest… remis między zawodnikami. Zdarzyło się tak choćby podczas starcia grupy 16 pomiędzy Markiem Selbym a Lu Haotianem (2:2). Największym zaskoczeniem pierwszego etapu zmagań było jednak odpadnięcie Neila Robertsona w grupie 17, gdzie rywalizował z Kenem Dohertym, Andrew Higginsonem i Edenem Sharavem. Mistrz świata z 2010 roku zajął drugie miejsce w rozgrywkach, a tym samym nie awansował dalej.

Jedyny Polak w turnieju, Kacper Filipiak, grał w 29 grupie. Przegrał wszystkie trzy mecze, nie zdobywając nawet punktu. Wyprzedzili go Steven Hallworth, Elliot Slessor i zwycięzca grupy, Joe Perry.

Etap drugi:

Grupa A (26.10.2020): Judd Trump, Ryan Day, Robert Milkins, Barry Hawkins

Grupa B (26.10.2020): Dominic Dale, Zhou Yuelong, Matthew Selt, Shaun Murphy

Grupa C (27.10.2020): Luo Honghao, Zhao Xintong, Alexander Ursenbacher, Stuart Bingham

Grupa D (27.10.2020): Rory McLeod, Graeme Dott, Jamie O’Neill, Mark Selby

Grupa E (28.10.2020): Ken Doherty, Xiao Guodong, Thepchaiya Un-Nooh, Jordan Brown

Grupa F (28.10.2020): David Gilbert, Scott Donaldson, Mark King, Kyren Wilson

Grupa G (29.10.2020): John Higgins, Martin Gould, Tom Ford, Jamie Clarke

Grupa H (29.10.2020): Joe Perry, Mark Davis, Tian Pengfei, Li Hang

Zaraz po etapie drugim nastąpi trzeci, w którym będą tylko dwie grupy z czterema snookerzystami w każdej. Finał pomiędzy ich zwycięzcami nastąpi 30 października.

W tym roku Championship League jest klasyfikowane jako turniej rankingowy. Tuż przed nim toczyły się zmagania English Open, które po raz pierwszy w karierze wygrał Judd Trump, pokonując Neila Robertsona. Zwycięzca wygra dwadzieścia tysięcy funtów. Drugi finalista dziesięć tysięcy.

Zmagania odbywać się będą w dwóch sesjach – od 13:30 i od 18:30. Turniej można śledzić na antenie TVP Sport oraz na TVPSPORT.PL

fot. Getty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *