Sonbird zainaugurują cykl koncertów w Czwórce w 2018 roku

W piątek 12 stycznia o godz. 18.00 w ramach audycji "Będzie Głośno!" wystąpi zespół Sonbird.

 

Zespół Sonbird tworzy czwórka przyjaciół z Żywca, którzy mimo młodego wieku pięknie potrafią opowiadać o emocjach i przekładać je na muzykę. Choć powstali niecałe dwa lata temu, to zdążyli już swoją twórczością skutecznie zwrócić na siebie uwagę.
Wydany w sierpniu 2016 r. debiutancki mini album "Wspomnienia z Poprzedniego Życia" na poważnie zapoczątkował ich aktywność koncertową.

Wystąpili m.in na Enea Spring Break Festival, Sofar Sounds Krakow, BalconyTV Poznań, Kołłątajowskim Przeglądzie Sztuki, Czad Festiwalu, a także u boku Happysad, LemOn, Organka, Myslovitz, Margaret, Piotra Zioły, Buslava i Clock Machine.

Singlowy "Ląd" i towarzyszący mu teledysk, mimo pozycji debiutanta i braku wsparcia wytwórni, zanotował już ponad 120 tys. odtworzeń na YouTube, zbierając przy tym masę pozytywnych komentarzy.

 

 

Tym, co cechuje ich muzykę jest szczerość i autentyczność, które podparte talentem do pisania zgrabnych kompozycji. Doskonały warsztat, stwarza im obiecującą perspektywę sukcesu. Na drodze do niego zostali postawieni dość szybko, bo zaledwie po półrocznej działalności.

Sonbird zostali wyróżnieni spośród setek zespołów biorących udział w konkursie Skoda Auto Muzyka i znaleźli się w TOP5 Katarzyny Nosowskiej. Rok 2017 przyniósł im natomiast nominację, a w konsekwencji miano laureata Plebiscytu SO!MUSIC w kategorii Nadzieja roku oraz niezwykle udany występ w ramach Spring Break Festival i bardzo przychylne opinie mu towarzyszące. Są finalistami konkursu Life On Stage przy Life Festival Oświęcim, a także laureatami sceny konkursowej Slot Art Festiwal. Minionego lata zagrali wyjątkowe koncerty w pociągach na trasie Żywiec - Sucha Beskidzka, które odbyły się we współpracy ze Stowarzyszeniem Kolej Beskidzka, Przewozami Regionalnymi i Kolejami Śląskimi.

We wrześniu 2017 roku, podczas wielkiego finału Festiwalu Supportów pod Gubałówką u boku Organka i zespołu KULT, Sonbird wywalczyli kontrakt sponsorski warty 40 tyś. złotych, dzięki któremu spełnią swoje marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty.

Skład zespołu:

Dawid Mędrzak – wokal, gitara elektryczna,

Kamil Worek – gitara elektryczna,

Maciek Hubczak – perkusja,

Tomek Kurowski – gitara basowa

Na koncert zespołu Sonbird w "Będzie głośno!" zapraszamy w piątek (12.01) po godz. 18.00. Audycję poprowadzi Damian Sikorski.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.