Technologia - Promocje

Sony powiększa ofertę obiektywów do korpusów pełnoklatkowych o lekki, stałoogniskowy model 35 mm F1,8

Firma Sony ogłosiła nowy obiektyw z mocowaniem typu E przeznaczony do korpusów pełnoklatkowych: stałoogniskowy model szerokokątny z dużym otworem przysłony FE 35 mm F1,8 (SEL35F18F).

 

 

Mimo dużego otworu przysłony nowy obiektyw ma niewielkie wymiary i wagę, co zapewnia wygodę i mobilność w szerokim zakresie zastosowań. Jego wyróżnikiem jest wyjątkowa jakość obrazu w całym kadrze, nawet przy w pełni otwartej przysłonie. W fotografowaniu i filmowaniu pomaga także cichy system AF i precyzyjne śledzenie ostrości. Małe wymiary obiektywu pozwalają używać go na korpusach z matrycą pełnoklatkową lub APS-C. W tym drugim przypadku efektywna ogniskowa ma wartość 52,5 mm[i].

Najważniejsze cechy produktu:

Zwarty, lekki obiektyw o dużym otworze przysłony i wysokiej rozdzielczości przeznaczony do korpusów pełnoklatkowych

Nowy standard poręczności: duża maksymalna przysłona F1,8 przy wadze zaledwie 280 gramów i wymiarach 65,6 mm (średnica) x 73,0 mm (długość)

  • Zaawansowana konstrukcja optyczna z soczewką asferyczną do kompensowania aberracji i zapewnienia wysokiej rozdzielczości całego kadru oraz 9-listkowa przysłona kołowa zapewniająca subtelny efekt „bokeh”
  • Minimalna odległość fotografowania 0,22 m przy maksymalnym powiększeniu 0,24x

Elastyczność w użyciu i uniwersalność w szerokim zakresie zastosowań

  • Dogodnie umieszczony przycisk blokady ostrości o definiowanej funkcji oraz przełącznik trybu ostrości do błyskawicznego przełączania trybów AF/MF
  • Dokładne ręczne ustawianie ostrości dzięki systemowi Linear Response MF
  • Odporna na pył i wilgoć konstrukcja[ii] zwiększająca uniwersalność, niezawodność i komfort pracy

Cichy system AF i znakomite śledzenie ostrości przy nagrywaniu filmów i fotografowaniu

  • Szybki, dokładny i cichy system AF z liniowym napędem do precyzyjnego ustawiania ostrości zdjęć i filmów oraz technika „wobbling” zwiększająca płynność sterowania ostrością

— Fotografowie chętnie sięgają po stałoogniskowe obiektywy 35 mm ze względu na ich uniwersalność i przydatność do różnego rodzaju zdjęć — mówi Yann Salmon-Legagneur, dyrektor ds. marketingu produktu w dziale Digital Imaging Sony Europe. — Nasz nowy model FE 35 mm łączy szczegółowość obrazu w całym kadrze z lekkością konstrukcji. Jesteśmy przekonani, że zainteresuje się nim wielu autorów zdjęć i filmów.

Dostępność

Sprzedaż obiektywu FE 35 mm F1,8 w Europie rozpocznie się w sierpniu 2019 r.

Pełne dane techniczne produktu znajdują się pod adresem: https://www.sony.pl/electronics/aparaty-obiektywy/sel35f18f

Artykuły, filmy i nowe zdjęcia wykonane najnowszymi aparatami i innymi produktami Sony α można też znaleźć w serwisie https://www.sony.pl/alphauniverse. Ten europejski portal fotograficzny Sony ma 22 wersje językowe i zawiera informacje o produktach i konkursach oraz aktualne listy krajowych wydarzeń związanych z produktami Sony.

[i] W przeliczeniu na format pełnoklatkowy

[ii] Nie gwarantuje się całkowitej odporności na pył i wilgoć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *