Technologia - Promocje

Sophos MDR: oferta rozszerzona o Sophos Marketplace i Breach Protection Warranty

Zapotrzebowanie firm na usługi zarządzanego wykrywania zagrożeń i reagowania na nie (Managed Detection and Response, MDR) oraz specjalistów ds. bezpieczeństwa stale rośnie. Sophos jest pierwszym dostawcą oprogramowania chroniącego urządzenia końcowe, które integruje dane telemetryczne z rozwiązań firm trzecich w ramach swojej usługi MDR. Firma rozszerza także swoją ofertę o sklep Sophos Marketplace oraz gwarancję ochrony Sophos Breach Protection Warranty w wysokości do miliona dolarów.

 

Usługa Sophos MDR umożliwia ustalenie różnych poziomów zabezpieczeń oraz opcji reagowania. Klienci mogą wybrać, czy zespół operacyjny ma przejąć wszystkie działania po wykryciu incydentu naruszenia bezpieczeństwa, zapewniać wsparcie przy neutralizacji potwierdzonych zagrożeń czy też wyłącznie dostarczać szczegółowe powiadomienia o alertach dla firmowych zespołów ds. bezpieczeństwa.

Oferowana przez Sophos MDR integracja zewnętrznych danych telemetrycznych, w połączeniu z analizami zespołu Sophos X-Ops, zapewnia szczegółową widzialność i wykrywanie zagrożeń w różnych środowiskach operacyjnych.

– Cyberprzestępcy coraz częściej korzystają z narzędzi do testów penetracyjnych oraz wykradzionych poświadczeń, aby pozostawać niewykrytymi. Jedynym sposobem na skuteczne namierzenie atakujących i zneutralizowanie ich działań jest całodobowe monitorowanie systemu i sieci, a także korzystanie z narzędzi umożliwiających natychmiastowe reagowanie na zagrożenia mówi Joe Levy, Chief Technology and Product Officer w Sophos.

Zintegrowany MDR oraz Marketplace

Świadczona przez Sophos usługa MDR obejmuje zarówno własne portfolio produktów, jak i rozwiązania innych producentów dla użytkowników końcowych. Aby zwiększyć bezpieczeństwo klientów, firma uruchomiła Sophos Marketplace, czyli otwarty ekosystem umożliwiający integrację ponad 75 rozwiązań takich firm jak Amazon Web Services (AWS), Check Point, CrowdStrike, Darktrace, Fortinet, Google, Microsoft, Okta, Palo Alto Networks, Rapid7 i wielu innych.

Możliwość skorzystania z mechanizmów integracyjnych oraz działania w różnorodnych środowiskach operacyjnych pozwalają zespołowi Sophos MDR jeszcze szybciej wykrywać ataki w całym ekosystemie klienta. Zgromadzone dane mogą także posłużyć do aktywnego polowania na zagrożenia.

Sophos Marketplace umożliwia integrację rozwiązań zewnętrznych z portfolio usług i produktów firmy Sophos. Zgromadzone dane telemetryczne mogą być automatycznie konsolidowane, korelowane i sortowane według przypisanych priorytetów, na bazie informacji dostarczanych przez platformę Sophos Adaptive Cybersecurity Ecosystem i jednostkę do wykrywania cyberzagrożeń Sophos X-Ops.

– Rozwiązanie Sophos MDR może wykrywać zagrożenia w wielu środowiskach i usuwać je zanim atak przejdzie w zaawansowaną fazę, gdy dochodzi do kradzieży danych czy ich zaszyfrowania z pomocą ransomware’u. Niestety, jak potwierdza raport Sophos 2023 Threat Report, oprogramowanie ransomware wciąż jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla firm. Chcąc pokazać jak ważne w lepszym i szybszym reagowaniu na zagrożenia są usługi MDR, podnosimy standard oferty ponad to, co oferuje branża dodaje przedstawiciel Sophos.

Rozszerzona gwarancja ochrony

Sophos wspiera klientów korzystających z usługi Sophos MDR Complete nową gwarancją Breach Protection Warranty, która pokrywa koszty związane z reagowaniem na zagrożenia w wysokości do miliona dolarów. Gwarancja obejmuje urządzenia końcowe (Windows i macOS) oraz serwery. Jest automatycznie dołączana do każdego zakupu lub odnowienia rocznej subskrypcji usług Sophos MDR Complete. W przeciwieństwie do konkurencyjnych ofert, klienci nie muszą osiągać określonych kryteriów gwarancyjnych. Nie ma też ograniczeń czasowych dla aktywnych użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *