Sparta Praga – Slavia Praga w Polsacie Sport News

W wielkich derbach Pragi, Sparta podejmować będzie na własnym terenie Slavię. Będą to 61. derby stolicy Czech, które zapowiadają się niezwykle pasjonująco.

[AdSense-A]

Faworytem tego meczu jest Slavia, która po trzynastu kolejkach przewodziła w ligowej stawce. Jednak sobotnia wygrana Viktorii Pilzno w Ostrawie nad Banikiem (1:0) sprawiła, że ekipa prowadzona przez Jindricha Trpisovskiego zajmuje obecnie drugą lokatę. Jeśli podopieczni 42-letniego trenera pokonają Spartę, odniosą swoje czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu i wrócą na fotel lidera.

[AdSense-B]

Nie będzie im jednak łatwo zrealizować ten plan, gdyż zespół Zdenka Scasnego w tym sezonie czeskiej Fortuna Ligi na swoim boisku stracili zaledwie dwa punkty. Ponadto w dwóch ostatnich meczach domowych strzelili łącznie aż osiem goli. Zespół z Generali Arena pasuje się aktualnie na szóstej lokacie, ale do trzeciego miejsca traci zaledwie punkt.

W niedzielnym starciu zmierzą się dwie najbardziej utytułowane drużyny piłkarskie w Czechach. Sparta jest rekordzistą pod względem zdobytych tytułów mistrzowskich (12 razy). Łącznie dwadzieścia dwa razy zdobywali medale mistrzostw Czech. Z kolei Slavia to czteroktony triumfator na krajowym podwórku, a na podium plasowała się szesnastokrotnie.

Emocje w derbach Pragi, które skomentują Grzegorz Michalewski i Marcin Kalita, są gwarantowane.

Transmisja meczu Sparta – Slavia w Polsacie Sport News. Początek od godziny 16:55

[AdSense-C]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *