Specjalna transmisja TVP Info z uroczystości na wileńskiej Rossie

22 listopada 2019 roku na antenie TVP Info transmitować będzie uroczystości pochówku Powstańców Styczniowych na wileńskim cmentarzu na Rossie. W ceremonii udział wezmą między innymi Prezydent RP Andrzej Duda oraz Premier Mateusz Morawiecki.

 

 

 

Transmisja uroczystości przygotowana została przez Telewizyjną Agencję Informacyjną we współpracy z telewizją litewską. W przedsięwzięciu tym wezmą udział cztery wozy satelitarne oraz zespół 60 dziennikarzy, operatorów, dźwiękowców, realizatorów i oświetleniowców. Relacja nadawana będzie z Warszawy oraz powstałego specjalnie na tę okoliczność studia w Wilnie. Jest to jedna z największych dotychczasowych zagranicznych realizacji Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Widzowie TVP Info od samego rana będą mogli śledzić przebieg uroczystości. Obok audycji publicystycznych zaplanowano emisję felietonów o Powstaniu Styczniowym, jego przyczynach, przebiegu oraz przywódcach i bohaterach. O godz. 11:00 rozpocznie się transmisja uroczystej mszy świętej z Bazyliki archikatedralnej św. Stanisława Biskupa i św. Władysława w Wilnie, której przewodniczyć będzie Metropolita Wileński, Arcybiskup Gintaras Grušas z udziałem Arcybiskupa Józefa Guzdka – Biskupa Polowego Wojska Polskiego oraz Arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza – zwierzchnika kościoła katolickiego na Białorusi. Po mszy głos zabiorą prezydenci: Polski i Litwy. Następnie odbędzie się uroczysta procesja pogrzebowa, która w drodze na cmentarz na Rossie, zatrzyma się m.in. przy Kaplicy Ostrobramskiej.

22 listopada z Wilna nadane zostanie również specjalne wydanie „Wiadomości”. W programie „Gość Wiadomości” Danuta Holecka rozmawiać będzie z prezydentami Polski oraz Litwy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *