Radio

Społeczność Radia 357 posadzi 35 700 m2 lasu

Radio 357 uruchomiło akcję “Posadź z nami las!”. W jej ramach radiowa społeczność ufunduje i posadzi las o powierzchni 35 700 metrów kwadratowych (3,57 hektara). Las wyrośnie w Suchowoli – geograficznym środku Europy. Ambasadorem akcji jest dr Tomasz Rożek. Każdy może się włączyć i sfinansować metr kwadratowy nowego lasu poprzez stronę las.Radio357.pl. Koszt jednego metra kwadratowego to 8 zł.
Zbiórka potrwa do 5 października. 22 października odbędzie się akcja sadzenia lasu, w której będzie można wziąć udział razem z zespołem Radia 357. Partnerem akcji jest kanał Nauka. To lubię, fundacja Las Na Zawsze oraz Stroer.

Tomasz Rożek ambasadorem akcji

Ambasadorem akcji “Posadź z nami las!” został dr Tomasz Rożek. – Las to życie. Dosłownie. Nie tylko dla setek, może tysięcy gatunków zwierząt i roślin. Las, to życie także dla nas. Bo stabilizuje bardzo delikatny ziemski klimat, bo jest magazynem wody, bo zapewnia obieg wielu minerałów i pierwiastków. Las, to oczywiście także zapachy, kolory i dźwięki, bez których ja nie wyobrażam sobie życia. Dlatego właśnie, razem z Radiem 357, chcę zasadzić las mówi Tomasz Rożek.

 

Dr Rożka można słuchać w Radiu 357 w stałym cyklu “Pytania z księżyca”, w którym od poniedziałku do piątku o godz. 7:15 odpowiada na pytania słuchaczy.

Siła społeczności

Akcja Radia 357 nawiązuje do otwarcia zbiórki na start rozgłośni, w której społeczność słuchaczy w krótkim czasie zgromadziła środki umożliwiające uruchomienie projektu.

– Wspólnie pokazaliśmy wtedy jak ogromna jest siła społeczności. Dwa lata temu chodziło o radio. Szukaliśmy pomysłu jak nawiązać do tamtych chwil, ale bez przesadnego zajmowania się wyłącznie sobą. Chcieliśmy skupić siłę społeczności znowu na czymś, z czego skorzysta więcej osób. Tak pojawił się pomysł na posadzenie lasu w miejscu, z którego wcześniej został wycięty. Do akcji może włączyć się każdy, nawet jeśli nie słucha jeszcze Radia 357. Wykupimy ten teren i posadzimy na nim las na zawszetłumaczy Paweł Sołtys kierujący pracami zarządu Radia 357.

Teren, na którym wyrośnie Las Radia 357 zlokalizowany jest w Suchowoli – geograficznym środku Europy.

– Każdy może się włączyć i w bardzo prosty sposób sfinansować metr kwadratowy nowego lasu. Jego koszt to tylko 8 zł. Można oczywiście sfinansować więcej niż jeden metr mówi Paweł Sołtys.

Każdy wpłacający otrzymuje pamiątkowy, imienny certyfikat – w formie elektronicznej (PDF). Zbiórka trwa na stronie akcji: las.Radio357.pl

Słuchacze posadzą las z zespołem radia

Po zebraniu środków Radio 357 zorganizuje akcję sadzenia lasu w Suchowoli.

– Będziemy tam, ale – podobnie jak z naszym radiem – bez słuchaczy nie damy rady. Zorganizujemy wspólne sadzenie lasu, które będzie też okazją do spotkania z zespołem Radia 357wyjaśnia Paweł Sołtys.Lasy sadzi się późną jesienią lub wczesną wiosną. I taki jest plan. Zbieramy i ile teraz zbierzemy – tyle zasadzimy już w październiku. A potem będziemy zbierali dalej i powiększymy nasz las ponownie w marcu. I tak aż do dnia, w którym posadzimy 3,57 hektara lasu – dodaje.

Zapisy do udziału w akcji sadzenia lasu zostaną uruchomione 6 października na stronie las.Radio357.pl

W promocji pomaga Tomasz Rożek, Stroer i influencerzy

Informacja o akcji zaprezentowana została podczas wspólnego live w kanałach społecznościowych Radia 357 i Nauka. To lubię z udziałem Tomasza Rożka.

– To pierwsza realizacja, w której połączyliśmy w taki sposób siły dwóch profili o wysokich zasięgach. Dzięki temu mamy szansę dotrzeć szerzej, zachęcić nowe osoby do udziału w akcji oraz zainteresować naszą regularną audycją dr Tomasza Rożka, dostępną na antenie i w podcastach Radia 357 mówi Paweł Sołtys.

Partnerem merytorycznym akcji jest fundacja Las Na Zawsze.

– Zespół fundacji wspiera nas organizacyjnie – pomógł w pozyskaniu terenu, zadba o to, by wszystko przebiegło zgodnie ze sztuką i pomoże w organizacji samego sadzeniu lasu tłumaczy Julia Kohman, kierująca marketingiem Radia 357.

Do współpracy przy promocji akcji Radio 357 pozyskało partnera – firmę Stroer.

– Wspólnie przygotowaliśmy film promocyjny z udziałem Tomasza Rożka. Spot będzie wyświetlany m.in. w warszawskim metrze od 26 września do 5 październikamówi Julia Kohman.

Radio 357 zaprosi do pomocy w promocji akcji także wybranych influencerów. – Otrzymają od nas specjalnie przygotowane, “leśne” zestawy, które ułatwią opowiedzenie o akcji ich odbiorcom – wyjaśnia Julia Kohman.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *