Platforma Canal+/ Canal+ PolskaSport w TV

Sportowy weekend w Canal+

Druga kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy z 7 transmisjami obiecujących meczów, trzeci i zarazem ostatni etap walki o medale CANAL+ online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu oraz tenisowe rozgrywki w turniejach WTA 250. Tak przedstawia się sportowy weekend w CANAL+ i CANAL+ online!

PIŁKA NOŻNA

PKO BANK POLSKI EKSTRAKLASA

W najbliższy weekend kibice PKO Bank Polski Ekstraklasy będą mogli emocjonować się siedmioma spotkaniami, gdyż mecze z udziałem Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa zostały na prośbę klubów przełożone. Powód? Występy w europejskich pucharach.

Rywalizacja o ligowe punkty rozpocznie się w Gliwicach, gdzie w roli gospodarza wystąpi Ruch Chorzów. Będzie to pojedynek dwóch najlepszych pierwszoligowych zespołów poprzedniego sezonu. W pierwszej kolejce obie drużyny poniosły porażki, jednak lepsze humory panują z pewnością w klubie z Chorzowa. Ruch do 71. minuty prowadził w Lubinie i dopiero w ostatniej fazie spotkania stracił przewagę i ostatecznie przegrał 1:2.

W sobotę ligowe granie rozpocznie się w Grodzisku Wielkopolskim. Warta Poznań podejmie drużynę z Zabrza. Ekipa Jana Urbana, podobnie jak i Warta, zaliczyła ligowy falstart, przegrywając u siebie z Radomiakiem. Natomiast w przegranym przez “Zielonych” spotkaniu z Pogonią Szczecin (0:1) zabrakło kilku kluczowych zawodników. W tym Adama Zrelaka oraz Dimitrosa Stavropoulosa. Obaj wrócili do treningów i jest szansa, że zaprezentują się w sobotnim meczu. Wątpliwe jest jednak, aby któryś z nich rozpoczął spotkanie od pierwszych minut. W drugim sobotnim meczu zmierzą się ze sobą Jagiellonia Białystok oraz Puszcza Niepołomice. W pierwszym spotkaniu nowego sezonu Jagiellonia Białystok spotkała się na wyjeździe z mistrzem Polski Rakowem Częstochowa i mecz ten przegrała 0:3. Natomiast Puszcza do ostatnich minut walczyła o remis w Łodzi, gdzie przez 27 minut prowadziła 1:0. Ostatecznie Widzew wygrał 3:2. Ostatnim meczem tego dnia będą Derby Dolnego Śląska. Śląsk Wrocław kontra Zagłębie Lubin. Podopieczni trenera Magiery podczas inauguracji w Kielcach zremisowali 1:1 z miejscową Koroną. Natomiast Zagłębie zainkasowało pełną pulę, wygrywając 2:1 z Ruchem. Jak będzie w tym meczu? Piłkarscy kibice przekonają się w sobotni wieczór. Po zakończeniu spotkania magazyn LIGA+, który poprowadzi Michał Wodziński.

W niedzielę rywalizacja o ligowe punkty wystartuje w Mielcu. Miejscowa Stal podejmie na własnym stadionie zespół z Gliwic. Obie drużyny będą walczyć o pierwszy w tym sezonie komplet punktów. Stal w pierwszej kolejce była bardzo blisko wygranej, wszak po pierwszej połowie prowadziła z Cracovią 2:0. W drugich 45 minutach drużyna z Krakowa odrobiła jednak straty i mecz zakończył się remisem 2:2. Piast również prowadził w inauguracyjnej kolejce po pierwszej połowie, 1:0 z Lechem Poznań. Jednak dwa gole Marchwińskiego w drugiej części gry dały wygraną zespołowi z Poznania. “Kolejorz” w drugiej kolejce o ligowe punkty powalczy z Radomiakiem Radom. Poznaniacy opromienieni zwycięstwem nad Żalgirisem Kowno wrócą do ligowego grania i czeka ich bardzo trudne zadanie. Radomiak w pierwszej kolejce pokazał się z bardzo dobrej strony i wygrał 2:0 w Zabrzu. Ostatnim niedzielnym spotkaniem będzie rywalizacji Pogoni Szczecin z Widzewem Łódź. “Portowcy” udanie rozpoczęli sezon. Po wygranej w PKO Bank Polski Ekstraklasie nad Wartą Poznań, przyszła pora na wysokie zwycięstwo w Belfaście z Linfield w ramach eliminacji do Ligi Konferencji. Pogoń po raz pierwszy w tym sezonie zagra oficjalny mecz na własnym stadionie. Ich rywalem będzie Widzew Łódź, który także ma trzy punkty w tabeli, po wygranej 3:2 nad Puszczą Niepołomice. Po meczu zapraszamy w imieniu Bartosza Glenia i Krzysztofa Marciniaka na magazyn LIGA+ EXTRA.

Plan transmisji 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Piątek, 28 lipca

20:00 SUPERPIĄTEK; CANAL+ SPORT Prowadzący: Daria Kabała-Malarz

20:30 Ruch Chorzów – ŁKS Łódź; CANAL+ SPORT Komentarz: Marcin Rosłoń, Kamil Kosowski

Sobota, 29 lipca

14:40 Warta Poznań – Górnik Zabrze; CANAL+ SPORT Komentarz: Piotr Glamowski, Michał Żewłakow

17:10 Jagiellonia Białystok – Puszcza Niepołomice; CANAL+ SPORT Komentarz: Adam Marchliński, Wojciech Jagoda

19:30 Śląsk Wrocław – KGHM Zagłębie Lubin; CANAL+ SPORT Komentarz: Robert Skrzyński, Remigiusz Jezierski

22:10 LIGA+; CANAL+ SPORT Prowadzący: Michał Wodziński

Niedziela, 30 lipca

14:40 PGE FKS Stal Mielec – Piast Gliwice; CANAL+ SPORT Komentarz: Piotr Laboga, Michał Trela

17:10 Lech Poznań – Radomiak Radom; CANAL+ SPORT Komentarz: Rafał Dębiński, Tomasz Wieszczycki

19:30 Pogoń Szczecin – Widzew Łódź; CANAL+ SPORT Komentarz: Piotr Glamowski, Adam Szała

19:30 LIGA+ EXTRA; CANAL+ SPORT Prowadzący: Krzysztof Marciniak, Bartosz Gleń

Poniedziałek, 31 lipca

21:00 EKSTRAKLASA PO GODZINACH; CANAL+ SPORT Prowadzący: Filip Surma

ŻUŻEL

Czas na trzeci i zarazem ostatni etap walki o medale w CANAL+ online Indywidualnych Mistrzostwach Polski na żużlu. Bartosz Zmarzlik, po turniejach w Rzeszowie oraz Pile, znajduje się na czele klasyfikacji generalnej. Dwoma zwycięstwami w turniejach lider Platinum Motoru Lublin wypracował solidną przewagę. Zmarzlik jest na najlepszej drodze do obrony tytułu w CANAL+ online Indywidualnych Mistrzostwach Polski.

Drugie miejsce zajmuje Maciej Janowski, a jego strata do przodującego w rankingu wynosi siedem „oczek”. Na trzecim stopniu podium plasuje się Patryk Dudek, który traci dwa punkty do Janowskiego i dziewięć do Zmarzlika.

Ostatnia runda CANAL+ online Indywidualnych Mistrzostw Polski odbędzie się w Krośnie, gdzie powraca po rocznej przerwie (w ubiegłym roku odbyła się tu druga odsłona rywalizacji). Najlepszy był wtedy Dominik Kubera. Drugie miejsce zajął Bartosz Zmarzlik, a trzecie Grzegorz Zengota. Kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Legionów przeżyli jeden z najbardziej emocjonujących finałów konkursu. Fani „czarnego sportu” liczą na to, że i w tym roku ich nie zabraknie!

18:30 CANAL+ online Indywidualne Mistrzostwa Polski; CANAL+ SPORT2 Komentarz: Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński Studio: Michał Łopaciński, Tomasz Gollob Reporter: Łukasz Benz

TENIS

W Hamburgu oraz Lausanne trwają tenisowe turnieje WTA. W najbliższy weekend zmagania wkroczą w decydującą fazę, a kibice tenisa będą mogli oglądać tę rywalizację na sportowych antenach CANAL+ oraz w CANAL+ online.

Decydujące spotkania turnieju WTA 250 Ladies Open Lausanne dostępne będą tylko w CANAL+ online. Natomiast rywalizację w WTA 250 Hamburg European Open kibice tenisa będą mogli obserwować w CANAL+ online oraz CANAL+ SPORT2.

Piątkowe półfinały w Hamburgu rozpoczną się o 15:00 i 17:00. Natomiast finał odbędzie się w sobotę o godzinie 13:30. Rywalizacja o finał w WTA 250 Ladies Open Lausanne wystartuje w sobotę o 12:00 i 14:00. Najlepszą tenisistkę tego turnieju poznamy w niedzielę, a finał rozpocznie się o 13:00.