Spotkanie na muzycznym szczycie – premiera płyty „Philosophia”

Dzisiaj – w piątek, 24 maja br. nakładem Wydawnictwa Agora ukazała się płyta „Philosophia”, która jest wspólnym dziełem dwóch wybitnych muzyków: Wojtka Mazolewskiego i Johna Portera. Ich najnowszy album jest połączeniem klasyki z nowoczesnością, rockowego pazura z jazzową wirtuozerią i bluesowym duchem, zamkniętym w formie świetnie skrojonych piosenek.

 

 

Z jednej strony John Porter – Anglik, który w latach 70-tych wybrał Polskę na swój dom, znalazł się w pierwszym składzie Maanamu, grał ballady Cohena z Maciejem Zembatym, nagrywał płyty solowe oraz albumy w duecie z Anitą Lipnicką, a przede wszystkim był założycielem i frontmanem legendarnego zespołu Porter Band. Z drugiej strony Wojtek Mazolewski – człowiek, którego muzyka stanowi jeden z najlepszych polskich produktów eksportowych, niestrudzony propagator jazzu, grywający na całym świecie ze składami Pink Freud czy Wojtek Mazolewski Quintet.

Drogi obu artystów skrzyżowały się po raz pierwszy podczas nagrywania albumu Wojtka Mazolewskiego zatytułowanego „Chaos Pełen Idei”. Od pierwszej minuty sesji nagraniowej okazało się, że obaj artyści rozmawiają tym samym muzycznym językiem. Kolejne miesiące w trasie, próby i koncerty zaowocowały nowymi pomysłami na utwory. I tak powstało ich najnowsze wspólne dzieło – krążek „Philosophia”.

Skład zespołu Wojtek Mazolewski i John Porter uzupełniają na płycie znakomici muzycy: Piotr „Rubens” Rubik (gitara) i Tomek „Harry” Wadowski (perkusja).

Album „Philosophia” dostępny jest w formie płyty CD oraz płyty winylowej w stacjonarnych i internetowych sklepach muzycznych, m.in. na Kulturalnysklep.pl.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *