Starcie gigantów w Las Vegas. Wilder vs. Fury 2 w TVP Sport

W grudniu 2018 roku po dramatycznym pojedynku Deontay Wilder zremisował z Tysonem Furym i zachował pas mistrza świata federacji WBC. Już 22 lutego w Las Vegas panowie skrzyżują rękawice po raz drugi.

 

 

 

 

 

Fury w listopadzie 2015 roku sensacyjnie pokonał Władimira Kliczkę, odbierając Ukraińcowi pasy mistrza świata federacji IBF, WBA i WBO. Potem Brytyjczyk zmagał się m.in. z depresją oraz problemami z narkotykami i między liny powrócił niespełna trzy lata później.

„Król Cyganów” pokonał Sefera Seferiego i Francesco Pianetę, ale mówiąc delikatnie nie zachwycił w tych pojedynkach. Nic więc zatem dziwnego, że w starciu z Wilderem niewielu dawało mu szanse na zwycięstwo.

Fury zaprezentował się jednak znakomicie i zdaniem wielu ekspertów remis był dla niego krzywdzący. Co prawda dwa razy leżał na deskach, do dziś trudno wytłumaczyć jakim cudem podniósł się po potężnym prawym Amerykanina w 12. rundzie, ale długimi momentami to on był nauczycielem, a Wilder uczniem.

Obaj w ostatnim czasie stoczyli po dwie walki i wyszli z nich zwycięsko. Wilder pokonał przed czasem Dominika Breazeale’a oraz Luisa Ortiza, Fury uporał się za to z Tomem Schwarzem i Otto Wallinem.

GALA W LAS VEGAS

Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) vs. Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) o pas WBC w wadze ciężkiej

Charles Martin (27-2-1, 24 KO) vs. Gerald Washington (20-3-1, 13 KO)

Emanuel Navarrete (30-1, 26 KO) vs. Jeo Santisima (19-2, 16 KO) o pas WBO w wadze super koguciej

Daniel Lewis (6-0, 4 KO) vs. Sebastian Fundora (13-0-1, 9 KO)

Transmisja w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *