Radio

Start 50. edycji “Lata z Radiem” (wideo)

W poniedziałek 21 czerwca startuje pięćdziesiąta edycja legendarnej audycji Programu 1 – Lata z Radiem. Codziennie od poniedziałku do soboty, w godz. 9.00-12.00, na antenie Jedynki kolejne niezwykłe miejscowości na mapie Polski, a w każdy piątek o godz. 20.00 koncert największych polskich gwiazd. W zanadrzu są także konkursy dla wiernych słuchaczy oraz sporo niespodzianek z okazji wielkiego jubileuszu.

 

Pierwsze Lato z Radiem ruszyło 1 lipca 1971 roku i w niczym nie przypominało późniejszych wydań audycji. Pierwotnie był to krótki magazyn informacyjny, a od 1973 roku rozpoczęto nadawanie programu na żywo. Z każdym kolejnym rokiem Lato z Radiem stawało się audycją coraz bardziej niezwykłą, która łączyła pokolenia i pozwalała stworzyć ze słuchaczami wyjątkową atmosferę.

W tym roku Lato z Radiem obchodzi 50-te urodziny. Program 1 Polskiego Radia przygotował z tej okazji szereg atrakcji, które pozwolą wspólnie ze słuchaczami świętować tak wyjątkowy jubileusz. Już w poniedziałek 21 czerwca o godz. 9.00 na antenie zabrzmią pierwsze dźwięki audycji. Reporterzy odwiedzą najpiękniejsze miejsca na mapie Polski – od morza do Tatr. Codziennie, od poniedziałku do soboty będą pojawiać się w innej, niezwykłej miejscowości. Nie zabraknie także wyjątkowych koncertów. Premiery będą miały miejsce w każdy piątek o godz. 20.00, zarówno w wersji audio na antenie Programu 1 Polskiego Radia, jak i w mediach społecznościowych, na kanale YouTube oraz stronie internetowej Polskiego Radia. 

– Trasy koncertowe Lata z Radiem to od wielu lat stały element naszej audycji, nie mogło ich zatem zabraknąć podczas jubileuszowej odsłony. Tym razem zabieramy słuchaczy w miejsca, których niezwykły krajobraz podkreśli wyjątkową muzykę graną w plenerze. Wśród naszych gości znalazła się plejada wspaniałych gwiazd, które przez wiele lat wraz z Jedynką koncertowały w rozmaitych miejscach w Polsce. Będą zatem i wspomnienia, i nowe przeboje. Będzie święto polskiej piosenki, ale i zagraniczny akcent w tegorocznych muzycznych podróżach  mówi Marcin Kusy, redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia. 

 

 

Pięćdziesiąte urodziny Lata z Radiem to doskonała okazja do podsumowania 5 dekad wspaniałej muzyki zarówno na scenie polskiej, jak i światowej. Z tej okazji Polskie Radio przygotowało 2 wydania płytowe. Pierwsze z nich to box 5 płyt CD z 93 piosenkami. Są to utwory polskie i zagraniczne – większość mód, trendów, stylów i gatunków muzycznych, które towarzyszyły słuchaczom audycji przez całe pięćdziesięciolecie oraz słynna “Polka Dziadek” – muzyczne hasło rozpoznawcze Lata z Radiem – w odświeżonej przez Smolika wersji z 2018 roku.

Drugie wydanie to płyta winylowa w limitowanym nakładzie 1000 sztuk, którą otwiera “Polka Dziadek”, tym razem w wersji tradycyjnej, oraz 10 wyjątkowych polskich piosenek takich artystów jak Krzysztof Krawczyk, Maryla Rodowicz, Zbigniew Wodecki, Andrzej Rosiewicz i Irena Santor oraz zespołów Vox, Papa Dance, Piersi, Happy End i Wały Jagiellońskie.

Z myślą o słuchaczach Jedynka Polskiego Radia przygotowała także konkursy oraz peleton rowerowy. Więcej na temat wszystkich atrakcji jubileuszowej edycji Lata z Radiem już od poniedziałku na antenie Programu 1.

Posłuchaj i zobacz wybrane koncerty Lata z Radiem:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *