MediaPolsat BOXZapowiedzi TV

Start zdjęć do „Sługi Narodu” – najbardziej wyczekiwanej produkcji sezonu

Wystartowały zdjęcia do polskiej wersji serialu „Sługa Narodu”. Serial w doborowej obsadzie, w którym główną rolę gra Marcin Hycnar. Towarzyszą mu miedzy innymi Krzysztof Dracz, Danuta Stenka, Dorota Kolak, Sławomir Orzechowski, Magdalena Popławska i Izabela Dąbrowska. Za reżyserię odpowiada Maciej Bieliński, a nadzór artystyczny nad produkcją sprawuje Okił Khamidow.

 

Ukraiński serial „Sługa Narodu” opowiada o nauczycielu historii Wasylu Gołoborodce, który przypadkiem zostaje prezydentem kraju i musi zmierzyć się z armią skorumpowanych urzędników i oligarchów. Główną rolę zagrał Wołodymyr Zełenski. Serial cieszył się tak ogromną popularnością, że doczekał się trzech sezonów i wersji fabularnej a Wołodymyr Zełenski wyrósł na prawdziwą gwiazdę. Po czterech latach od premiery fikcja zamieniła się w rzeczywistość. W 2019 roku Zełenski wystartował w wyborach, które wygrał i został prezydentem Ukrainy. Dzisiaj stoi na czele kraju, który broni się przed rosyjska agresją.

W polskiej wersji główny bohater nazywa się Ignacy Konieczny. Jest 36-letnim rozwodnikiem mieszkającym z rodzicami, siostrą i siostrzenicą. To intelektualista rozmiłowany w postaci brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, lubiany nauczyciel i porządny człowiek. Gdy zostaje prezydentem odrzuca wszelkie przywileje i wygody i nadal do pracy dojeżdża rowerem.

„Sługa Narodu to komedia oparta na uniwersalnej historii, która mogła wydarzyć się w każdym kraju na świecie, bo mechanizmy władzy wszędzie są takie same. Pokazuje też marzenia ludzi o tym, by u sterów państwa znalazł się zwykły, porządny człowiek.”, mówi Okił Khamidow.

W serialu występuje plejada najlepszych polskich aktorów. Marcin Hycnar, który wygrał casting do głównej roli to znakomity aktor teatralny. Przez dziesięć lat grał w Teatrze Narodowym w Warszawie, był także dyrektorem artystycznym Teatru im. Solskiego w Tarnowie a przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Poza nim w produkcji zobaczymy też między innymi Krzysztofa Dracza, Danutę Stenkę, Sławomira Orzechowskiego.

Prawa do serialu zostały zakupione przez Polot Media ponad dwa lata temu. Zdjęcia realizowane są w Warszawie i zakończą się w listopadzie.

„Sługa Narodu” będzie dostępny najpierw w serwisie i aplikacji Polsat Box Go

„Sługa Narodu”

Produkcja: Polot Media

Reżyseria: Maciej Bieliński

Adaptacja scenariusz: Olga Kłys

Obsada:

Ignacy Konieczny – Marcin Hycnar

Cezary Kujawa (premier) – Krzysztof Dracz

Lucjan (ojciec) – Sławomir Orzechowski

Ewa (matka) – Dorota Kolak

Basia (siostra) – Magdalena Popławska

Oliwia Mazur (siostrzenica) – Ewa Sadowska

Alicja (była żona) – Hanna Konarowska

Staś Konieczny (syn) – Gabriel Pakieser

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *