Sport w TVViaplay

Startuje nowy sezon Formuły 1! Sesje testowe w Bahrajnie z polskim komentarzem w Viaplay!

Od otwierającego sezon 2024 Formuły 1 Grand Prix dzieli nas już tylko niewiele ponad tydzień! Zespoły zaprezentowały szatę graficzną swoich bolidów, a już od środy możemy zobaczyć je w akcji na torze Bahrain International Circuit, gdzie w dniach 21-23 lutego odbywają się oficjalne, trzydniowe testy. Wszystkie sesje testowe z polskim komentarzem do obejrzenia tylko w Viaplay!

 

Jest to jedyna tura testów w nadchodzącym sezonie Formuły 1, a tym samym jedyna okazja, aby sprawdzić bolidy w warunkach bojowych przed inauguracyjnym Grand Prix, które już 2 marca odbędzie się również w Bahrajnie. W każdy z trzech, testowych dni kierowcy będą zaczynać jazdy o godz. 8:00 czasu polskiego, a kończyć o godz. 17:00.

Zgodnie z przyjętymi zasadami, każdy z zespołów będzie miał do dyspozycji jedno auto. Poszczególne ekipy zapewne podzielą dostępny czas testów w równym stopniu pomiędzy swoich kierowców. Testy zakończą się w piątek, a już sześć dni później będziemy emocjonować się pierwszymi kwalifikacjami sezonu. Grand Prix Bahrajnu będzie bowiem tym razem rozgrywane od czwartku do soboty.

Podobnie jak przed rokiem, także tegoroczne sesje testowe są w całości transmitowane na platformie streamingowej Viaplay. Na miejscu w Bahrajnie przedstawicielami redakcji Viaplay są Mikołaj Sokół i Michał Gąsiorowski, którzy zadbają o reportaże i najświeższe doniesienia z toru Sakhir. Studio poprowadzą Aldona Marciniak i Maciej Jermakow. Za komentarz oraz eksperckie analizy odpowiadać będą Bartosz Budnik, Bartosz Pokrzywiński, Paweł Baran, Jan Olejniczak, Patryk Sokołowski i Mikołaj Kamiński.

Na widzów Viaplay czeka też wiele niespodzianek! Jednym z komentatorów będzie również Piotr Wiśnicki. 20-latek w tym sezonie będzie ścigał się w Formule 3 w zespole Rodin Motorsports. W tym i poprzednim sezonie Wiśnicki brał udział w testach tej serii właśnie w Bahrajnie i z perspektywy kierowcy z pewnością podzieli się z widzami Viaplay swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami odnośnie do tamtejszego toru.

Kibice motorsportu, którzy nie chcą przegapić żadnej zmiany w przepisach, nowinki technicznej oraz wszelkich zakulisowych informacji powinni koniecznie zajrzeć do Viaplay! Na zakończenie każdego z testowych dni nasi reporterzy, dziennikarze i eksperci dyskutować będą o najważniejszych modyfikacjach, kwestiach technicznych oraz formie i oczekiwaniach wobec poszczególnych zespołów przed startem nowego sezonu Formuły 1. Transmisje z testów w Bahrajnie już 21, 22 i 23 lutego od godz. 8:00 do 17:00 tylko w Viaplay!

Oprócz najszybszej serii wyścigowej świata w sezonie 2024 polscy użytkownicy Viaplay będą mogli pasjonować się także wyścigami Formuły 2 oraz Formuły 3. W tej ostatniej ścigać się będzie w tym sezonie dwóch reprezentantów Polski – Kacper Sztuka i Piotr Wiśnicki. Transmisje z wszystkich wymienionych serii odbywać się będą z polskim komentarzem.

foto. Viaplay Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *