Strach się bać, czyli amerykańskie kino grozy z TNT

Horror, thriller czy dreszczowiec – dla wszystkich, którym te gatunki niestraszne, TNT przygotowało perełki amerykańskiego kina grozy. Już od 2 sierpnia w każdy piątek o godz. 21:00 na antenie będą gościć postacie o mrocznej naturze.

 

 

Wyprodukowany w 1996 roku „Krzyk” Wesa Cravena przedstawia losy uczniów szkoły średniej w małym miasteczku Woodsboro, których prześladuje maniakalny nożownik. Skrywający się za przerażającą maską morderca, najpierw dręczy ofiary telefonami, a następnie zbiera swoje krwawe żniwo.

Niebezpieczni amerykańscy kryminaliści: Seth Gecko (George Clooney) i jego młodszy brat Richard (Quentin Tarantino) są zbiegami po krwawych napadach, jakich dokonali w Teksasie. Poszukujący azylu uciekinierzy zatrzymują się w meksykańskim barze Titty Twister. Tam muszą przetrwać – jak  w tytule – „Od zmierzchu do świtu”. Mężczyźni nie zdają sobie jednak sprawy, że kierownictwo i personel tego przybytku skrywają mroczną tajemnicę.

Niedoszły samobójca John (Keanu Reeves) odwiedza piekło i wraca z powrotem na ziemię, by walczyć o ocalenie swojej duszy przed wiecznym potępieniem. Pomagając policjantce Angeli Dodson (Rachel Weisz) w rozwikłaniu sprawy tajemniczej śmierci jej siostry, bohater filmu „Constantine” zyskuje szansę na odkupienie win. Okultysta zostaje uwikłany w konflikt, w który zaangażowane są zarówno siły demoniczne, jak i anielskie. Thriller powstał na podstawie komiksu „Hellblazer” z uniwersum DC Comics.

W horrorze „Freddy kontra Jason szaleniec ze Springwood podstępem prowokuje kolejne zabójstwa na ulicy Wiązów. Zbrodnie Freddy’ego Kruegera (Robert Englund) powoli odchodzą w zapomnienie. Chcąc powrócić do pamięci ludzi, uwięziony w piekle zły demon postanawia wykorzystać psychopatycznego mordercę Jasona Voorheesa (Ken Kirzinger).

Demonologowie Lorraine (Vera Farmiga) i Ed (Patrick Wilson) Warrenowie trafiają do odosobnionej wiejskiej posiadłości, której mieszkańcy są terroryzowani przez mroczne zjawiska. Początkowo łagodnie manifestująca swoje przebywanie siła, zaczyna atakować w przerażający sposób po tym, jak badacze zjawisk paranormalnych odkrywają makabryczną historię domu. Oparty na wspomnieniach Andrei Perron film „Obecność” w reżyserii Jamesa Wana zamknie cykl „Piątki strachu” w sierpniu.

Plan emisji:

W każdy piątek o godzinie 21:00

02.08 – „Krzyk”

09.08 – „Od zmierzchu do świtu”

16.08 – „Constantine”

23.08 – „Freddy kontra Jason”

30.08 – „Obecność”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *