MediaZapowiedzi TV

„Strasznie śmieszne” piątki w Stopklatce TV

Najbliższe piątki w Stopklatce TV będą dla widzów okazją, żeby w jeden wieczór najpierw pośmiać się przy lubianych komediach, a następnie poczuć gęsią skórkę przy nieoczywistych filmach grozy. A to wszystko dzięki specjalnym cyklom filmowym, zaplanowanym na sierpień.

 

 

Stopklatka TV zapewni widzom okazje do śmiechu w każdy sierpniowy piątek o 20:00..  2 sierpnia
w paśmie z komediami  stacja pokaże „Superprodukcję”
w reżyserii Juliusza Machulskiego. Polski przebój opowiada historię zniesmaczonego polskimi filmami, mściwego krytyka, który otrzymuje propozycję „nie do odrzucenia”. Na zlecenie gangstera-producenta i jego marzącej o karierze aktorki narzeczonej, ma napisać scenariusz – taki, z którego sam byłby zadowolony. Bezbłędna satyra
w reżyserii Machulskiego przyciągnęła wiele znanych nazwisk. W filmie wystąpili m.in. Rafał Królikowski, Piotr Fronczewski, Krystyna Janda, Anna Przybylska, Marek Kondrat czy Artur Barciś. W kolejne piątki widzowie zobaczą: pełne akcji „Centralne biuro uwodzenia” z Antonio Banderasem i Meg Ryan, kultowy „Dzień świra” Marka Koterskiego, wysokobudżetowy hit  „Wieczór panieński” z Kirsten Dunst w jednej z głównych ról oraz polską komedię kryminalną „Weekend”.

Przypływ adrenaliny i gęsią skórkę zagwarantują z kolei towarzyszące piątkowym komediom filmy grozy. Niekwestionowaną klasykę gatunku reprezentuje „Blair Witch Project”, który widzowie Stopklatki TV zobaczą w piątek 23 sierpnia o godz. 23:40. Historia trojga studentów, którzy szukają potwierdzenia legend o wiedźmie, zamieszkującej gęsty las, okazała się  przełomowa w historii filmów grozy. Film został nakręcony z perspektywy bohaterów, trzymaną przez nich kamerą. W efekcie obraz się trzęsie i bywa rozmazany, ale to właśnie dodaje wiarygodności tej mrocznej historii.  „Blair Witch Project”szybko podbił kina, zarabiając niemal 250 milionów dolarów na całym świecie! Emocje podsycały legendy miejskie, według których przerażające losy bohaterów miały być autentycznym nagraniem.

Od jego premiery  powstało wiele innych horrorów, utrzymanych w stylu dokumentalnym, ale żaden z nich nie powtórzył sukcesu oryginału. Wśród innych filmów grozy w sierpniowe piątki Stopklatka TV pokaże m.in. „Półmrok” z Demi Moore w roli głównej, poruszający „Wake Wood” o rodzicach niemogących pogodzić się ze stratą córki z udziałem Timothy Spalla, dorównujący pierwszej części „Kruk 2: Miasto Aniołów” oraz wysokobudżetowy, bo kosztujący niebagatelne 19 milionów dolarów „Amityville” z Ryanem Reynoldsem.

„Strasznie śmieszne” wieczory w Stopklatce TV zaplanowane są w każdy piątek po godz. 20:00.

Piątek 2 sierpnia:

20:00 – „Superprodukcja”

22:00 – „Półmrok”

00:10 – „Dead Inside”

Piątek 9 sierpnia:

20:00 – „Centralne biuro uwodzenia”

22:00 – „Mroczne nieba”

00:00 – „Wake Wood”

Piątek 16 sierpnia:

20:00 – „Dzień świra”

21:55 – „Taśmy Watykanu”

23:45 – „Kruk 2: Miasto Aniołów”

Piątek 23 sierpnia:

20:00 – „Wieczór panieński”

21:50 – „Amityville”

23:40 – „Blair Witch Project”

Piątek 30 sierpnia:

20:00 – „Weekend”

22:20 – „Daybreakers: Świt”

00:30 – „Śmiertelna odwilż”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *