Internet & Gry

Stwórz Miejsce Pamięci o bliskich na Odeszli.pl – serwis wprowadza nowe funkcjonalności

Tuż przed dniem Wszystkich Świętych wyjątkowy serwis Wyborcza.pl poświęcony pamięci zmarłych – Odeszli.pl proponuje swoim użytkownikom skorzystanie z nowych funkcjonalności. Od końca października 2021 r. wszyscy internauci mogą samodzielnie tworzyć w serwisie Miejsca Pamięci  o swoich bliskich zmarłych, a także dzielić się wspomnieniami o nich w mediach społecznościowych. Odeszli.pl uruchomił też subskrypcyjny model płatności za publikację stron z Miejscami Pamięci.

 

Odeszli.pl to unikalna przestrzeń w internecie, gdzie w nowoczesny sposób można uhonorować pamięć o bliskich. Zespół „Gazety Wyborczej” uruchomił stronę w 2020 r., tworząc nowatorski serwis poświęcony osobom, które odeszły, oraz tematom koncentrującym się wokół śmierci i żałoby. Witryna zawiera przede wszystkim wspomnienia o zmarłych – z fotografiami i filmami, a także treści poradnikowe, pomagające uporządkować najistotniejsze sprawy w niełatwym okresie żałoby. Serwis dostępny jest w wersji tradycyjnej i mobilnej.

Do tej pory na Odeszli.pl można było znaleźć przede wszystkim przygotowane przez redakcję wspomnienia – w formie Miejsc Pamięci – o powszechnie znanych osobach, których nie ma już z nami.

Okazjonalnie, np. w związku ze świętami, zespół serwisu umożliwiał też zakładanie Miejsc Pamięci użytkownikom witryny.

Od końca października 2021 r. wszyscy internauci mogą samodzielnie stworzyć na Odeszli.pl Miejsca Pamięci o swoich bliskich zmarłych. Powstałe w tej sposób wspomnienia, zaakceptowane do publikacji przez moderatora strony, będą dostępne w sieci przez określony czas – miesiąc lub dłużej, zgodnie z wybraną przez autora Miejsca Pamięci opcją subskrypcji.

Internauci mają obecnie do dyspozycji ofertę miesięczną w cenie 5 zł (30 dni, opłata autoodnawialna kartą) lub roczną subskrypcję w cenie 60 zł (365 dni, płatność jednorazowa). Szczegóły oferty dostępne są na stronie https://odeszli.pl/.
Wspomnieniami przygotowanymi jako Miejsca Pamięci o zmarłych bliskich można dzielić się z innymi m.in. w mediach społecznościowych.

– Odeszli.pl to nie jest zbiór nekrologów online, ale social-mediowa odpowiedź na nowoczesne trendy mówienia o żałobie. To unikalne miejsce w polskim internecie, w którym czytelnicy Wyborcza.pl i użytkownicy internetu mogą zakładać Miejsca Pamięci poświęcone ich zmarłym bliskim. Przed najbliższym Świętem Zmarłych serwis uruchomił dodatkowo subskrypcyjny model płatności za prowadzenie Miejsca Pamięci – symboliczna opłata, jaką proponujemy, pozwoli nam na sprawdzenie gotowości Polaków do podjęcia takiego działania  wyjaśnia Danuta Kubow, business owner serwisów ogłoszeniowych Wyborcza.pl.

Odeszli.pl  to serwis, który pozwala wspomnieć wyjątkowych ludzi i pielęgnować pamięć o nich, a jednocześnie poradnik, pomagający uporządkować najistotniejsze sprawy w niełatwym okresie żałoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *