MediaZapowiedzi TV

Styczeń 2018 na kanale National Geographic

Człowiek – jego historia i początki, cywilizacja którą stworzył i świat, który na co dzień zmienia – to tylko kilka zagadnień, jakim w styczniu przyjrzymy się na kanale National Geographic. Odbędziemy fascynującą podróż z Morganem Freemanem i postaramy się zrozumieć różnorodność świata w serii “Opowieść o człowieczeństwie”. W serii dokumentalnej “Ewolucja w kilku odsłonach” spróbujemy z kolei przybliżyć się do historii ewolucji gatunku ludzkiego. Dokument “Kto zabił Dian Fossey” pokaże natomiast z bliska postać niezwykłej badaczki i obrończyni goryli górskich.

WEEKEND Z CZŁEKOKSZTAŁTNYMI
Ape’s weekend
Emisje w sobotę 6 stycznia i niedzielę 7 stycznia od godz. 16:00  

  • „Początek ludzkości”
  • „Od małpy do człowieka”
  • „Małpy i ludzie”
  • „Kto zabił Dian Fossey?” – premiera w sobotę 6 stycznia o godz. 21:00
  • „Ewolucja w kilku odsłonach”

KTO ZABIŁ DIAN FOSSEY?
Dian Fossey: Secrets in the mist
Premiery w soboty od 6 stycznia o godz. 21:00
(3×60 min)
Dian Fossey to legendarna postać, która odegrała ogromną rolę w ruchach na rzecz ochrony dzikiej przyrody i zwierząt. Zapisała się w historii jako wizjonerka i pionierka, która uratowała przed wyginięciem goryle górskie. Historia jej życia jest jednak złożona i skomplikowana. Miała wielu wrogów, a kiedy została brutalnie zamordowana – lista osób, które mogły mieć motywy, była długa. 30 lat później, jej życie i śmierć wciąż otoczone są tajemnicą…
EWOLUCJA W KILKU ODSŁONACH
The great moments in evolution
Premiery w niedziele od 7 stycznia o godz. 21:00
(2×60 min)
Wszystko zaczęło się od jednej komórki, która w ciągu prawie 4 miliardów lat ewoluowała, tworząc otaczający nas dziś różnorodny świat. Do tej pory zidentyfikowano i sklasyfikowano około 1,8 miliona gatunków. Wciąż jest jednak ogromna liczba takich, których naukowcy nie wzięli jeszcze pod lupę. Szacuje się, że może ich być od 10 do 100 milionów. Niezależnie od tego, jak wiele gatunków istnieje na świecie, życie na ziemi ma jednego praprzodka. Jako pierwszy tę teorię przedstawił Brytyjczyk Karol Darwin. Ponad 100 lat później, Jane Goodall posunęła się jeszcze dalej. Zaobserwowała, że szympansy potrafią wykorzystywać narzędzia – a to umiejętność, która do tej pory zarezerwowana była wyłącznie dla człowieka. Dlaczego zatem niektóre gatunki zagrożone są wyginięciem, podczas gdy inne rozwijają się i mnożą dalej?
OPOWIEŚĆ O CZŁOWIECZEŃSTWIE
The story of us
Premiery w niedziele od 14 stycznia o godz. 21:00
(6×60 min)
Skoro wszyscy jesteśmy do siebie podobni – jak to możliwe, że społeczeństwa na całym świecie tak bardzo się od siebie różnią? W jaki sposób rozwinęły się cywilizacje? Jak społeczeństwa będą funkcjonować w przyszłości, w erze globalizacji i rozwoju technologii? Kiedy wydarzenia na świecie zdają się coraz bardziej rozdzielać od siebie kultury, seria „Opowieść o człowieczeństwie” próbuje odkryć fundamentalne siły, które jednoczą ze sobą ludzi, i ujawnić, że wszyscy posiadamy te same cechy wspólne. W tym celu Morgan Freeman odbywa osobistą podróż dookoła świata. Poznaje ludzi ze wszystkich kultur i stara się zrozumieć, jak ludzkość zdołała przybrać tyle charakterystycznych form.
GIGANTY W POWIETRZU
Extraordinary flights
Premiera w poniedziałek 8 stycznia o godz. 22:00
(1×60 min)
Airbus A300-600ST Beluga, Airbus A400M, Antonov An-124, Super Guppy, DC-10 i Boeing 747-400 Large Cargo Freighter – to powietrzne giganty, które codziennie transportują najbardziej niezwykłe ładunki. Na ich pokładach przewożone są m.in. zwierzęta, pojazdy wielkogabarytowe, a nawet inne – mniejsze – samoloty. Każda przesyłka jest inna, a każdy transport wyjątkowy. Jak przewożone są ogromne ładunki? Jak wyglądają i jak zbudowane są maszyny, dzięki którym możliwe są takie transport?
TWORZYMY PRZYSZŁOŚĆ
Positive energy
Premiera we wtorek 30 stycznia o godz. 22:00
(3×60 min)
W serii „Tworzymy przyszłość” Dallas Campbell i Kari Byron podróżują po świecie, by spotkać ludzi, którzy kreują świat przyszłości. Przed nimi trudne wyzwanie – jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że światło włącza się jednym przyciskiem, jeździmy szybkimi samochodami i sprawnie przemieszczamy się z miejsca na miejsce. Ale jak korzystać z życia, nie szkodząc jednocześnie naszej planecie? Mogą w tym pomóc m.in. – przedstawione w programie – małe i wielkie wizjonerskie projekty nowych instalacji energetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *