Styczeń 2021 na kanale Romance TV

Romance TV rozmocznie Nowy Rok dwoma wspaniałymi premierami: „Tylko razem z Tobą” o godz. 20:00 z Vanessą Mai w roli głównej oraz „Jonas Kaufmann – sława światowej klasy prywatnie” o godz. 21:55.

 

11 i 18 stycznia o godz. 20:00 Romance TV pokaże dwa filmy z nowej serii „Toni – akuszer” – „Toni – akuszer – Sam wśród kobiet” i „Toni – akuszer – Daddy Blues”. To pewłne zawirowań opowieści o tym jak główny bohater wspiera kobiety oraz pomaga przyjść na świat dzieciom, przy czym strasznie działa na nerwy pewnej lekarce…

W każdą niedzielę stycznia o godz. 20:00 stacja tradycyjnie zaprasza na premierowe filmy z serii „Kryminalne zagadki Agathy Christie”.

21 stycznia Romance TV zaprasza na Filmowe hity z okazji Dnia Babci i Dziadka, gdzie przez cały dzień wyemitujemy ulubione ekranizacje takich autorek jak: Inga Lindström, Rosamunde Pilcher, Utta Danela.

Ostatni dzień stycznia Romance TV poświęci na Gorące uczucia podczas zimowych zawieruch i zabierze widzów m. in. do Paryża, Salamanki, na Cypr, Mazury czy Majorkę.

TYDZIEŃ 1–13 STYCZNIA

 

MUZYCZNA UCZTA W NOWOROCZNY WIECZÓR

W Nowy Rok w Romance TV od godziny 20:00 zabrzmi piękna muzyka – ten wieczór będzie prawdziwą ucztą dla uszu. Rozpoczniemy go porywającą, emocjonalną opowieścią o trudnych relacjach ojca z córką. Obraz „Tylko razem z tobą” to również aktorski debiut niemieckiej piosenkarki Vanessy Mai. Druga z filmowych premier przybliży nam prywatne życie doskonałego tenora Jonasa Kaufmanna, który zaprosi nas do swojego domu nad jeziorem.

Tylko razem z tobą
Nur mit dir zusammen
Niemcy 2020
Premiera: piątek, 1 stycznia o godz. 20:00

Młoda wokalistka Juli ma szansę stać się wkrótce prawdziwą gwiazdą. Piosenką opowiadającą o śmierci jej ojca porusza serca ludzi. I tylko ona wie, że niewiele jest w tym utworze prawdy. Uważa ojca za zmarłego, ponieważ odszedł od niej i od jej matki. Ale mężczyzna w rzeczywistości żyje i od lat próbuje skontaktować się z córką. Juli wini ojca za śmierć matki i nie chce się z nim spotkać. Nadchodzi jednak chwila, gdy dziewczyna potrzebuje pomocy ojca: na krótko przed planowanym tournee Juli dowiaduje się, że drastycznie pogorszył się stan jej nerek. Jako dawca wchodzi w grę wyłącznie ktoś z najbliższej rodziny, a jest to tylko jedna osoba: jej biologiczny ojciec. Ojciec zgadza się, stawia tylko jeden warunek: chce utrzymywać odtąd regularne kontakty z córką.

Jonas Kaufmann – sława światowej klasy prywatnie
Jonas Kaufmann – Ein Weltstar ganz privat
Niemcy 2020
Premiera: piątek, 1 stycznia o godz. 21:55

Romance TV zaprasza swoich widzów na bliskie spotkanie z Jonasem Kaufmannem. Pełen emocji i bardzo osobisty dokument ukaże nam życie prywatne wielokrotnie nagradzanego śpiewaka operowego, pozwoli zajrzeć do jego domu w Bawarii oraz poznać żonę Christiane i ich dzieci. O niesamowitej drodze, która zawiodła artystę ku szczytom sławy, opowiedzą jego koledzy, pianista Helmut Deutsch i doradca muzyczny Thomas Voigt. Swoją długoletnią przyjaźń z Kaufmannem wspominać będą m.in. śpiewaczka i moderatorka telewizyjna Judith Williams oraz aktor Alexander-Klaus Stecher.

KONTYNUACJA SERII FILMOWEJ „KRYMINALNE ZAGADKI AGHATY CHRISTIE”

Od 3 stycznia Romance TV w każdy niedzielny wieczór zaprosi wszystkich widzów stacji do śledzenia dalszych losów nowych odcinków Kryminalnych zagadek – Agathy Christie. Jak zawsze nie zabraknie w nich szarmanckiego komisarza Swana Laurence’a.

Agatha Christie: Kryminalne zagadki: Morderstwo w lustrze
Agatha Christie: Mörderische Spiele: Mord im Spiegel
Francja 2013
Premiera: niedziela, 3 stycznia o godz. 20:00

Na planie filmowym zostaje zamordowana znana aktorka. Komisarz Laurence natychmiast podejmuje śledztwo. Gdy jednak podczas katastrofy lotniczej ginie miłość jego życia, mężczyzna popada w głęboką depresję.

Agatha Christie: Kryminalne zagadki: Rozkojarzona morderczyni
Agatha Christie: Mörderische Spiele: Die vergessliche Mörderin
Francja 2013
Premiera: niedziela, 10 stycznia o godz. 20:00

Młoda kobieta przyznaje się, że popełniła zbrodnię, co jednak nie jest zgodne z prawdą. Komisarz Laurence musi znaleźć prawdziwego mordercę.

WIELKIE SZCZĘŚCIE MOŻE BYĆ TAKIE MALUTKIE

Nowy Rok, nowe życie i nowe hity filmowe! W dwóch pełnych zawirowań opowieściach – „Toni – akuszer” – główny bohater pomagający przyjść na świat dzieciom, wcieli się w rolę dobrej wróżki, wspierając ciężarne kobiety i równocześnie działając na nerwy niejednej lekarce. To wszystko zobaczyć możemy na antenie Romance TV wieczorami od 11 stycznia.

Toni – akuszer – Sam wśród kobiet
Toni, männlich, Hebamme – Allein unter Frauen
Niemcy 2019
Premiera: poniedziałek, 11 stycznia o godz. 20:00

Trzydziestodziewięcioletni Toni jest urodzonym akuszerem, a swój zawód kocha ponad wszystko. Niestety mężczyźnie w jego fachu nie zawsze jest łatwo. Gdy traci dotychczasową pracę w szpitalu nie ma wyboru – musi się zawodowo usamodzielnić. Oferta Luise, młodej ginekolożki, która chce go zatrudnić w swojej nowej przychodni, zdaje się być wspaniałym rozwiązaniem i wyjściem z trudnej sytuacji. Lekarka nie zdaje sobie sprawy, że już wkrótce z jej powodu Toni zostanie wyrzucony z rodzinnego domu. Okazuje się, że ta para spotkała się już wcześniej – podczas pamiętnej zabawy karnawałowej. Luise nie wie, że mężczyzną przebranym wówczas za zajaca był właśnie Toni.

 

TYDZIEŃ 14–21 STYCZNIA

 

KONTYNUACJA SERII FILMOWEJ „KRYMINALNE ZAGADKI AGHATY CHRISTIE”

Agatha Christie: Kryminalne zagadki: Zabójca Świętego Mikołaja
Agatha Christie: Mörderische Spiele: Der Weihnachtsmann-Mörder
Francja 2013
Premiera: niedziela, 17 stycznia o godz. 20:00

Dwoje osieroconych dzieci widzi, jak na kiermaszu bożonarodzeniowym ktoś zabija Świętego Mikołaja. Zagadkę śmierci świętego wyjaśnią komisarz Laurence i Alice Avril.

WIELKIE SZCZĘŚCIE MOŻE BYĆ TAKIE MALUTKIE

Toni – akuszer – Daddy Blues
Toni, männlich, Hebamme – Daddy Blues
Niemcy 2019
Premiera: poniedziałek, 18 stycznia o godz. 20:00

Toni, nazywany „zaklinaczem niemowląt”, bardzo dobrze czuje się, pracując jako wolny strzelec w swoim wymarzonym zawodzie. W jego gabinecie położniczym już od dawna nie przyjmuje się nowych pacjentek, wszystkie terminy są zajęte. Ale w prywatnym życiu, konkretnie w relacji z Luise, Toni niespecjalnie sobie radzi. Mężczyzna nie dopuszcza do siebie także myśli, że jego żona Hanna poważnie myśli o rozwodzie. Gdy zauważa ją na randce z przystojnym mężczyzną, guru jogi i autorem bestsellerów, jego zdolność przyjmowania ciosów od życia gwałtownie się kurczy.

FILMOWE HITY Z OKAZJI DNIA BABCI I DNIA DZIADZKA

Czymże byłoby życie bez naszych babć i dziadków? Dla wielu dzieci są oni kimś, kto zastępuje rodziców, gdy ci są w pracy, i nie tylko. Niektórzy z nas zdają sobie sprawę, jak wielką wartością w naszym życiu są dziadkowie, dopiero wówczas, gdy jesteśmy już dorośli. Potwierdzenie tego faktu znajdziemy w filmach, które Romance TV wyemituje 21 stycznia, by godnie uczcić naszych przodków. O tych dwóch datach absolutnie nie można zapomnieć: 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka!

Inga Lindström: Dzieci mojej siostry
Inga Lindström: Die Kinder meiner Schwester
Niemcy 2015
Emisja: czwartek, 21 stycznia o godz. 7:00

Hanna od zawsze marzyła, by zostać pilotką, i jest przeszczęśliwa, że niedługo zacznie uczyć się upragnionego zawodu. Kiedy jednak jej siostra ginie w wypadku, wszystko się zmienia. Hanna postanawia studiować i dodatkowo opiekować się dziećmi siostry, szesnastoletnią Tiną i dziesięcioletnią Karen. Paul, życiowy partner Hanny, uważa, że to za wiele obowiązków dla początkującej pilotki. Proponuje, by Hanna oddała dzieci pod opiekę Viveki, ich babci, której syn także zginął w tym samym wypadku. Viveca zgadza się przyjąć dzieci pod swój dach, ale chce zostać ich opiekunką prawną.

Utta Danella: Pocałunek na przebudzenie
Utta Danella: Wachgeküsst
Niemcy 2011
Emisjaa: czwartek, 21 stycznia o godz. 8:50

Ruth, babcia Marie bardzo martwi się, że jej wnuczka zbyt serio traktuje pracę w hotelu i że w ogóle nie interesuje się mężczyznami. Bierze więc sprawy w swoje ręce. Przez internet nawiązuje kontakt z atrakcyjnym hotelarzem, Ronaldem Schönauerem. Ronald chce koniecznie, by Ruth wysłała mu zdjęcie Marie. Przedsiębiorcza babcia angażuje Niklasa, profesjonalnego fotografika, by przedstawić Ronaldo wnuczkę w jak najkorzystniejszym świetle. Marie nie potrafi się jednakże ani dobrze ubrać, ani umalować. Kiedy jednakże jedna z modelek nie zjawia się na sesji, Niklas namawia Marie, by ją zastąpiła. I tak z brzydkiego kaczątka Marie przeistacza się w pięknego łabędzia. Niklas jest zachwycony.

Niania: Misja Afryka
Das Kindermädchen: Mission Afrika
Niemcy 2018
Emisja: czwartek, 21 stycznia o godz. 10:45

Henriette po raz drugi wyjeżdża za granicę jako opiekunka do dzieci. Tym razem monachijka wybiera się do Afryki Południowej, gdzie z dala od cywilizacji, na wiejskiej farmie ma zajmować się szesnastoletnim Antonem i jego młodszym bratem Linusem. Chłopcy mają spędzić cztery tygodnie u swojego dziadka, Konrada Ecksteina. Zapracowany weterynarz i gajowy nie ma jednak ani czasu, ani ochoty na pilnowanie rozpuszczonych i znudzonych „mieszczuchów”.

Utta Danella: Praska tajemnica
Utta Danella: Prager Geheimnis
Niemcy 2010
Emisja: czwartek, 21 stycznia o godz. 12:30

Christine jest zaskoczona, gdy na imprezie z okazji jej złotych godów pojawia się pewien gość. Początkowo myśli, że młoda kobieta imieniem Anica jest przyjaciółką jej męża. Prawda okazuje się całkiem inna – Anica jest córką praskiej złotniczki, z którą mąż Christine miał kiedyś romans. Młoda kobieta jest więc nieślubną córką Claudiusa. Christine natychmiast kończy przyjęcie, a Anica ucieka. Nagle wydaje się jej, że jej przybycie jest nieco żenujące. Sophie, wnuczka Claudiusa radzi mu, by udał się do Pragi i porozmawiał z córką. Zatroskana Christine zostaje w domu. Po wyjeździe męża spotyka Thilo, ogrodnika, któremu kiedyś dała kosza, decydując się na związek z Claudiusem. Czy zemści się na mężu za jego dawny skok w bok?

Rosamunde Pilcher: Cztery pory roku – Lato w Endellion
Rosamunde Pilcher: Four Seasons – Summer
Niemcy, Wielka Brytania 2008
Emisja: czwartek, 21 stycznia o godz. 14:25

Abigail Combe, dwudziestoletnia konserwatorka sztuki, przebywa w posiadłości ziemskiej swojego dziadka Stephena, gdy dowiaduje się o katastrofie niewielkiego samolotu, którym leciała jej babcia Julia. Na szczęście babcia przeżyła katastrofę, nie odnosząc większych obrażeń, ale jej życiowy partner, renomowany fotograf krajobrazu, poniósł w wypadku śmierć. Abigail, której wskutek długoletnich rodzinnych waśni nie dane było dotychczas poznanie babci, stara się wbrew woli dziadka nawiązać kontakt z Julią, która po zakończeniu fatalnego związku małżeńskiego ze Stephenem Combe porzuciła męża i dziecko i podróżowała po świecie.

Rosamunde Pilcher: Cztery pory roku – jesienne wichry
Rosamunde Pilcher: Four Seasons – Autumn
Niemcy, Wielka Brytania 2008
Emisja: czwartek, 21 stycznia o godz. 16:20

Julia nie zraża się próbami zastraszania jej przez byłego męża, Stephena Combe, i nie zamierza opuścić posiadłości, tym bardziej, że powrót do Endellion pozwala jej na poradzenie sobie z żałobą po śmierci ukochanego. Poza tym widzi szansę, że dowie się czegoś o tragicznym zniknięciu swojej córki Charlotte. Pomaga jej w tym Charles, który stale szuka jej towarzystwa i bliskości. Ale Julia potrzebuje jeszcze sporo czasu, by móc otworzyć serce na nowy związek. Spełnia się jednak jej życzenie, by lepiej poznać swoją wnuczkę Abby, która po rozstaniu z Jamiem wyjeżdża z Londynu i zamierza jakiś czas popracować w Endellion. Nieobliczalne poczynania Stephena, który nie chce stracić swej przybranej córki Abby, a która lgnie do swojej babci Julii, rzucają jednak cień na życie całej rodziny.

Rosamunde Pilcher: Cztery pory roku – przesilenie zimowe
Rosamunde Pilcher: Four Seasons – Winter
Niemcy, Wielka Brytania 2009
Emisja: czwartek, 21 stycznia o godz. 18:05

Tom i Abby wybierają się na wspólną przejażdżkę konną do zatoki w Endellion. Na plaży Tom niespodziewanie oświadcza się Abby. Jej dziadkowi, wicehrabiemu Alexandrowi Combe bardzo podoba się perspektywa urządzenia wielkiej uroczystości, ponieważ na zamku Endellion już od trzydziestu lat nie odbyło się żadne wesele. Ogólną radość psują jedynie wiecznie toczące się kłótnie między synami Alexandra, Charlesem i Stephenem. Na rodzinę Combe czeka jeszcze jedna niespodzianka: Julia słyszy w radiu wywiad z pianistką Larą Jones i wydaje się jej, że jest to jej córka Charlotte, którą uznano za zmarłą.

Rosamunde Pilcher: Cztery pory roku – podarunek wiosny
Rosamunde Pilcher: Four Seasons – Spring
Niemcy, Wielka Brytania 2009
Emisja: czwartek, 21 stycznia o godz. 20:00

Przy otwarciu testamentu Alexadra, w Endellion pojawia się cała rodzina. Okazuje się, że Stephen dziedziczy jedynie Dower House. Dwór i ogromna posiadłość ziemska przypadają Charlesowi. Stephen z nienawiścią oznajmia, że zaskarży testament i będzie dochodził swoich praw. Rodzina jest przerażona jego reakcją. Wstrząs, aczkolwiek na całkowicie innej płaszczyźnie, przeżywa również Charlotte, gdy okazuje się, że jest w ciąży. Charlotte informuje o tym ojca dziecka, dyrygenta Simona Maxwella, który opuścił ją przed trzema miesiącami, ponieważ dostał ciekawą propozycję pracy w Nowym Jorku.

 

TYDZIEŃ 22–31 STYCZNIA

 

KONTYNUACJA SERII FILMOWEJ „KRYMINALNE ZAGADKI AGHATY CHRISTIE”

Agatha Christie: Kryminalne zagadki: Dramat w trzech aktach
Agatha Christie: Mörderische Spiele: Drama in drei Akten
Francja 2013
Premiera: niedziela, 24 stycznia o godz. 20:00

Na kursie aktorskim, na który uczęszcza Alice Avirl, dochodzi do zabójstwa. Niedługo potem okazuje się, że nowy, zaproszony gościnnie instruktor, Herbert Michel jest łudząco podobny do komisarza Laurence’a.

GORĄCE UCZUCIA PODCZAS ZIMOWYCH ZAWIERUCH

Gdy na zewnątrz hula zimny wiatr, a z nieba lecą płatki śniegu, każdy z nas marzy o ciepłym, przytulnym kąciku. W ostatni dzień stycznia Romance TV przeniesie swoich widzów aż w siedmiu filmach z serii zatytułowanej „Lato w …” do zapierających dech w piersiach zakątków i rozgrzeje im serca przepięknymi opowieściami.

Lato w Marrakeszu
Ein Sommer in Marrakesch
Niemcy 2010
Emisja: niedziela, 31 stycznia o godz. 6:55

Marrakesz, różowy klejnot u podnóża pokrytego śniegiem Atlasu Wysokiego. Tina chce w tym romantycznym mieście wyprawić ślub i wesele swojej córce Anne i Markusowi, jej wielkiej miłości już od czasów przedszkola. Tina jest bardzo zaskoczona, kiedy córka oznajmia jej, że jej narzeczonym jest młody Berber, Karim. Poznała go, kiedy studiowała w Niemczech architekturę i to dla niego rzuciła Markusa. Tina jest załamana. Boi się, że w tym nieznanym świecie bardzo szybko oddali się od córki. I rzeczywiście. Wuj pana młodego, Rafiq, chce zająć się przygotowaniami do uroczystości. Mają to być tradycyjne, berberyjskie ślub i wesele…

Lato na Mazurach
Ein Sommer in Masuren
Niemcy 2015
Emisja: niedziela, 31 stycznia o godz. 8:50

Sabina cierpi na zespół Aspergera, doskonale radzi sobie z zapamiętywaniem liczb, natomiast ma spore problemy z relacjami społecznymi i międzyludzkimi. Nie potrafi na przykład rozpoznać, czy ktoś mówi żartem czy serio, i każdą wypowiedź traktuje ze śmiertelną powagą. W związku z tym często dochodzi do przykrych nieporozumień. Z takiego właśnie powodu Sabinę niedawno zwolniono z pracy i kobieta została kompletnie bez środków do życia. Wkrótce umiera jej ojciec, pozostawiając spory spadek. Sabina może teraz wyjechać na Mazury, gdzie jej matka i brat prowadzą gospodarstwo agroturystyczne. Na miejscu kobieta poznaje przyjaznych ludzi, którzy pomagają jej uporządkować relacje rodzinne, ale także uwierzyć w miłość.

Lato na Majorce
Ein Sommer auf Mallorca
Niemcy 2018
Emisja: niedziela, 31 stycznia o godz. 10:45

Victoria Körner ląduje na Majorce. Tym razem to nie urlop. Victoria i Nico są w trakcie rozwodu. Mają spotkać się z notariuszem w sprawie sprzedaży domu, co oficjalnie zakończy ich związek. Para już od 10 lat żyje w separacji. Po rozstaniu Vicky wróciła z córką do Hamburga, a Nico urzeczywistniał na Majorce swoje marzenia o prowadzeniu restauracji. Zdobył nawet dla niej dwie gwiazdki i ponownie się zakochał. Teraz stało się to, co stać się miało: dawna miłość powoli się odradza.

Lato na Cyprze
Ein Sommer auf Zypern
Niemcy 2017
Emisja: niedziela, 31 stycznia o godz. 12:30

Tina samotnie wychowuje syna Moritza. Chłopak coraz częściej zadaje jej pytania dotyczące jego biologicznego ojca. W tej sytuacji Tina decyduje się odszukać na Cyprze mężczyznę, z którym kiedyś połączył ją gorący, aczkolwiek krótki wakacyjny romans. Aiven, cypryjski przedsiębiorca w branży tekstylnej, nigdy nikomu nie przyznał się, że ma syna. Sytuacja przerasta go, gdy niespodziewanie pojawiają się Tina z Moritzem. Aiven i jego żona Stella od dawna bezskutecznie starają się o dziecko i mężczyzna wie, że zaistniała sytuacja będzie szokiem dla jego partnerki. Brat Aivena, Elyas, też jest zaskoczony pojawieniem się nowego członka rodziny i zamierza wykorzystać nadarzającą się okazję do własnych celów.

Lato w Allgäu
Ein Sommer im Allgäu
Niemcy 2017
Emisja: niedziela, 31 stycznia o godz. 14:25

Nastoletnia Barbara, nie chce spędzić życia w swoich rodzinnych stronach, w Allgäu, i przy pierwszej okazji stamtąd ucieka. Dziesięć lat później, podczas wspinaczki ekstremalnej, odpada od ściany i ląduje na wózku inwalidzkim. Jej chłopak nie miał odwagi, żeby wziąć ją pod opiekę. Bärbel – tak nazywali ją w rodzinnych stronach – wbrew swojej musi wrócić do Allgäu. Dopiero wtedy, gdy dowiaduje się, że nie musi być do końca życia przykuta do wózka, zaczyna odważnie walczyć o powrót do pełni życia. Po to, żeby znów chodzić i być może się wspinać. Mobilizuje ją do tego również atrakcyjny rolnik, Pirmin.

Lato w Paryżu
Ein Sommer in Paris
Niemcy 2010
Emisja: niedziela, 31 stycznia o godz. 16:20

Klara i Jörg, którzy od dawna są parą, wyjeżdżają w romantyczną podróż do Paryża. Kiedy stają przed wieżą Eiffla Jörg nagle przystaje, nabiera powietrza w płuca, jakby chciał coś ważnego powiedzieć. Pozwala to Klarze przypuszczać, że mężczyzna zaraz się jej oświadczy. A jednak to nie to. Jörg z dumą oświadcza przyjaciółce, że dostał awans i że będą musieli się przeprowadzić do Berlina. Klara jest zawiedziona i nie potrafi tego ukryć. Postanawia zostać w mieście miłości kilka dni dłużej, bez Jörga. Chce się na chwilę oderwać od rzeczywistości i skierować swe myśli na inne tory. Kiedy jednak poznaje przystojnego Philippe, cały jej dotychczasowy świat staje na głowie.

Lato w Salamance
Ein Sommer in Salamanca
Niemcy 2019
Emisja: niedziela, 31 stycznia o godz. 18:05

Siostry Rike i Nicola mieszkają daleko od siebie i mają kompletnie różne usposobienia. Spotykają się raz do roku, by spędzić wspólny urlop. Za każdym razem organizacją wyjazdu zajmuje się jedna z sióstr, a druga towarzyszy jej, nie kwestionując wyboru celu podróży. W tym roku planowaniem wyjazdu zajmuje się Nicola. Rike jest zachwycona, gdy docierają do Salamanki. Okazuje się, że siostra tym razem postanowiła dołączyć do grupy wolontariuszy pracujących przy rozbudowie Drogi Świętego Jakuba. Przez dwa tygodnie mają mieszkać w małym schronisku i porządkować ścieżkę wiodącą do źródełka, położoną w niewielkiej odległości od oficjalnej trasy pielgrzymkowej. Początkowo Rike chce zrezygnować, ale zmienia decyzję, kiedy dowiaduje się o kłopotach małżeńskich siostry.

KONTYNUACJA SERII FILMOWEJ „KRYMINALNE ZAGADKI AGHATY CHRISTIE”

Agatha Christie: Kryminalne zagadki: Gęsta krew
Agatha Christie: Mörderische Spiele: Dickes Blut
Francja 2013
Premiera: niedziela, 31 stycznia o godz. 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *