Styczeń na kanałach Polsat Viasat

Wybrane najciekawsze grudniowe propozycje programowe kanałów, Polsat Viasat Explorer HD, Polsat Viasat History HD oraz Polsat Viasat Nature HD.

 

 

 

 

 

Królowie złomu — część 2
Premiera: środa 15 stycznia, godz. 21:00

Pełna akcji druga seria programu skupia się na działaniach ludzi, którzy rozbierają i wyburzają stare budynki, konstrukcje i pojazdy na terenie Wielkiej Brytanii. Dynamit pomaga burzyć kominy starych fabryk, specjalnie zaprojektowane ładunki wybuchowe ułatwiają wysadzanie opuszczonych elektrowni.

Ekipy rozbiórkowe działają pod nieustanną presją. W każdym odcinku zobaczymy ciężką pracę bohaterów świata złomu: czasami z palnikiem gazowym w dłoni przy rozbiórce starego samolotu, innym razem z ciężkim młotem i kilofem w czasie oczyszczania budynku przed wyburzeniem. To, co pozostaje na wysypisku, zabierają artyści i hobbyści, którzy później tworzą z tego metalowe arcydzieła.

Kolczaste złoto
Premiera: czwartek 2 stycznia, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”/ kuchnia
Tytuł oryginalny: Spiky Gold Hunters
Rok: 2019

Seria ukazuje życie i pracę szóstki odważnych, charyzmatycznych i twardych osób, które stawiają czoła żywiołom na południu Nowej Zelandii, aby łowić najbardziej luksusowe owoce morza: jeżowce. Cieśnina Foveaux nie jest miejscem dla ludzi bojaźliwych: to matecznik żarłaczy białych, w którym w dodatku często panuje zmienna, sztormowa pogoda.

Nurkowie pracują w lodowatej wodzie, ryzykując ataki rekinów i narażając się na niebezpieczeństwa związane z nurkowaniem bez butli. W przeciwieństwie do poławiaczy uchowców, nurkowie łowiący jeżowce nie używają żadnych urządzeń umożliwiających oddychanie pod wodą: nurkują jedynie w kombinezonach, maskach z rurką i płetwach. Każde zanurzenie to test granic wytrzymałości organizmu — wszystko po to, aby zaspokoić popyt na ten ceniony przysmak.

Rzeczne potwory
Premiera: sobota 4 stycznia, godz. 21:00

Sezon: 4
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”/ wędkarstwo
Tytuł oryginalny: River Monsters
Rok: 2011

Jeremy Wade, wielki miłośnik wędkarstwa, ponownie podejmuje podróż do najdalszych rejonów naszej planety w poszukiwaniu słodkowodnych potworów. Tym razem trafi między innymi do Mongolii, gdzie zapoluje na ogromną rybę, tak rzadką, że przez wielu uważaną jedynie za legendę.

Zbada sprawę pewnego rosyjskiego drapieżnika, który może ważyć nawet tonę i mierzyć ponad pięć metrów długości. Poszukiwania obejmą także niewidzialnego drapieżcę, który wciąga rybaków w otchłań. Jeremy zapoluje również na pewnego prehistorycznego potwora na własnym podwórku — w USA.

Gruchoty — reaktywacja: noworoczny maraton
Przez cały dzień w środę 1 stycznia, od godz. 15:15

W noworoczne popołudnie kanał Polsat Viasat Explore wyemituje wszystkie odcinki programu, w którym Will Trickett i Gus Gregory polują na stare, zaniedbane samochody, by je wyremontować i sprzedać z zyskiem — a czasem z własnej kieszeni pokrywać straty po nietrafionych decyzjach…

 

 

 

Weterynarz z Yorkshire
Premiera: dni powszednie od poniedziałku 13 stycznia, godz. 17:00

Sezon: 6
Liczba odcinków: 8 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: The Yorkshire Vet
Rok: 2015

Zespół lekarzy z kliniki weterynaryjnej Skeldale to prawdziwi pasjonaci i miłośnicy zwierząt. Zależy im na zachowaniu dziedzictwa i historii tego niezwykłego miejsca. Ich klienci rzadko są ubezpieczeni, ale dobro zwierząt zawsze jest tu ważniejsze od zysku, a miłość i troskę dostaje się gratis.

Kraina wielkich kotów
Premiera: czwartek 2 stycznia, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Big Cat Country
Rok: 2019

Trzy majestatyczne stada lwów żyjące w Zambii walczą o tereny łowieckie i starają się chronić swoje młode, podczas gdy zewsząd grożą im niebezpieczeństwa. Kiedy w czasie pory suchej temperatura osiąga ekstremalne wartości, każdy triumf i każda porażka mają poważne konsekwencje. Czy stadu uda się przetrwać?

Świat przyrody — część 3
Premiera: sobota 4 stycznia, godz. 15:00

Zapraszamy na filmy z całego świata w ramach trzeciej edycji serii pt. „Świat przyrody”. Od Indonezji po Meksyk, od Alaski po Suazi.

Spotkamy radiowego didżeja ratującego gibony na Borneo, poznamy „meksykańskiego Batmana” i kobietę, która kocha czarne mamby; będziemy także towarzyszyć specjalistce od morskich ssaków, która pomaga ogromnemu morsowi zostać ojcem.

Dzika natura. Czyta Krystyna Czubówna
W każdą sobotę i niedzielę od soboty 4 stycznia, godz. 15:00

Tej zimy warto usiąść wygodnie na kanapie i zanurzyć się w świat dzikich zwierząt na kanale Polsat Viasat Nature.

Poznamy zaskakujące fakty na temat gibonów z Borneo, nietoperzy-wampirów z Meksyku, morsa, który nie może doczekać się potomstwa, śmiertelnie groźnych czarnych mamb i najpotężniejszego ptaka drapieżnego: harpii wielkiej. W programach usłyszymy najwybitniejszy polski głos natury.

 

 

 

Zamki — bastiony władzy
Premiera: poniedziałek 6 stycznia, godz. 22:05

Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Castles – Bastions of Power
Rok: 2019

Średniowieczne zamki były ośrodkami gospodarczymi i warownymi rezydencjami, a wokół nich toczyły się niezliczone bitwy. Jak wyglądało życie za ich murami? Pierwsza część tego filmu dokumentalnego ukazuje ewolucję zamków od prostych, drewnianych fortów po potężne twierdze i rozbudowane rezydencje rycerzy i władców. Zajrzymy do zamkowych sypialni, latryn, kuchni i stajni. Archeolodzy i historycy pomogą nam obalić wiele mitów i legend do dziś krążących o tych wielkich budowlach.

Druga część filmu to analiza funkcji obronnych i militarnych zamków z okresu od XI do XVI w. Kiedy wróg stawał u bram twierdzy, musiała ona wytrzymać uderzenia taranów, ostrzał katapult i podkopy pod murami. Obrońcy zamków wciąż wynajdywali nowe rozwiązania — dopiero wprowadzenie na pole walki potężnych dział zakończyło epokę wielkich twierdz.

Tajemnice Muzeów — serie 2 i 3
Premiera: dni powszednie od poniedziałku 6 stycznia, godz. 20:00

Autorzy programu zabiorą nas do niezwykłych muzeów. Odkryjemy historie bezcennych skarbów, zweryfikujemy prawdziwość popularnych legend i hipotez, będziemy badać nieznane za pomocą najnowszych zdobyczy nauki.

Poszukamy grobowca króla Heroda; dowiemy się, czy supełki wiązane przez Inków na sznurkach zawierały zaszyfrowane wiadomości; odkryjemy historię tureckiego admirała, który dostał mapę Krzysztofa Kolumba; znajdziemy powiązanie starożytnego amuletu z postacią Spocka z serialu Star Trek.

Wśród muzeów, które odwiedzimy, są Instytut Smithsonian, Imperialne Muzeum Wojny w Londynie, pałac w Wersalu, Muzeum Izraela, Narodowe Muzeum Antropologiczne w Meksyku, Galeria Uffizi we Florencji, Państwowe Muzeum Historyczne w Moskwie i wiele innych.

Pociąg śmierci
Poniedziałek 20 stycznia, godz. 20:55

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia/ wojna
Tytuł oryginalny: The Death Train
Rok: 2019

Unikalne materiały archiwalne, niepublikowane wcześniej zdjęcia i rozmowy z ostatnimi żyjącymi świadkami tych wydarzeń przybliżą nam pierwszą masową zbrodnię II wojny światowej i jeden z pierwszych aktów Holokaustu — masakrę 13 tysięcy Żydów w rumuńskim mieście Jassy.

Zaginione królestwa Ameryki Południowej
Premiera: niedziela 12 stycznia, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Lost Kingdoms of South America
Rok: 2013

W tym czteroodcinkowym dokumencie archeolog, dr Jago Cooper, wprowadza nas w niezwykłą historię niektórych starożytnych cywilizacji Ameryki Południowej: bada ruiny i stara się odnaleźć prawdę ukrytą za mgłą legend. Seria ukazuje prawdziwy charakter kontynentu poprzez jego archeologię, kulturę, ludzi i krajobrazy.

Dzień Pamięci Holokaustu
W dni powszednie od poniedziałku 20 stycznia, godz. 20:55

W Dniu Pamięci Holokaustu składamy hołd ofiarom, przypominamy historię i przedstawiamy fakty dotyczące najmroczniejszych dni II wojny światowej.

Tajemnice starożytnych inżynierów
W dni powszednie od poniedziałku 6 stycznia, godz. 22:05

W styczniu zapraszamy na serię programów o początkach starożytnych cywilizacji. Przyjrzymy się cudom starożytnej inżynierii w krajach, takich jak Chiny, Egipt, Włochy czy Francja.

Zapraszamy na programy „Zamki — bastiony władzy”, „Tajemnice zakazanego miasta” czy „Piramidy: zagadka rozwiązana”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *