Styczeń na kanale na kanale HISTORY

Nowy rok HISTORY rozpocznie pasmem programowym ZIMA TAJEMNIC. Styczeń na antenie HISTORY będzie czasem zagadek i odkrywania tego, co niewyjaśnione. Przed nami nowy sezon Klątwy Wyspy Dębów, spojrzymy pod nogi, by zdemaskować Tajemnice skute lodem i dowiemy się Jak to wyjaśnić? Zapytamy także: UFO: wierzyć czy nie?

 

ZIMA TAJEMNIC pasmo programowe

Klątwa Wyspy Dębów

Curse of Oak Island s. 9

We wtorki o 22:00 od 11 stycznia na HISTORY

22×60’

Najnowszy sezon przebije wszystkie poprzednie – Rick, Marty i ich zespół powracają na Wyspę Dębów z jeszcze większą determinacją, zasobami i nowoczesną technologią. Zdaje się, że nic nie powstrzyma ich przed rozwiązanie tajemnicy wyspy, która pozostaje nieodgadniona od ponad 200 lat.

Tym razem bracia pełne wsparcie właściciela ziemi, Toma Nolana, syna zmarłego Freda Nolana, dzięki czemu zyskali niespotykany dostęp do nowych obszarów wyspy. Mają nadzieję, że to przyniesie im odpowiedzi… i skarb.

Tajemnice skute lodem

Secrets in The Ice s. 2

W środy o 22:00 od 19 stycznia na HISTORY

10×60’

Twórcy odwiedzają najbardziej odludne, nieprzyjazne i mroźne miejsca na naszej planecie, by ujawnić tajemnice skryte pod warstwami lodu. Łącząc generowane komputerowo obrazy z zaawansowaną technologią skanowania i badaniami naukowymi program przedstawia nieznane, przez tysiąclecia niewidoczne artefakty.

Analizuje w jaki sposób i dlaczego znalazły się na odległych krańcach Ziemi, a także rozważa, jakich jeszcze innych sekretów może strzec lodowa pokrywa.

Jak to wyjaśnić?

The Proof Is Out There s. 2

We wtorki o 21:00 od 18 stycznia na HISTORY

20×30’

“Jak to wyjaśnić?” to serial poświęcony najbardziej zagadkowym filmom, zdjęciom i nagraniom audio. Ich tematem są m.in. UFO, kryptydy czy niesamowite zjawiska dotyczące historii naturalnej. Zebrane materiały są prezentowane i analizowane, często przy współpracy ekspertów czy z wykorzystaniem nowych technik komputerowych – podobnie jak w programach Unidentified czy MonsterQuest.

Czy UFO o trójkątnym kształcie to autentyk? Czy porusza się podobnie, jak tajne bombowce typu stealth? Czy kiedy powiększymy słynne zdjęcie Wielkiej Stopy z 1967 roku i przepuścimy przez specjalne filtry, uda się potwierdzić bądź zaprzeczyć, że fotografia przedstawia prawdziwe zwierzę?

Każdy z półgodzinnych odcinków obfituje w nagrania wideo, audio i zdjęcia, oferując interesującą historię zwieńczoną werdyktem – jak najdokładniejszą możliwą opinią na temat prawdziwej natury utrwalonego zjawiska.

UFO: wierzyć czy nie

UFO Conspiracies: Do you Believe?

We wtorki o 23:00 od 25 stycznia na HISTORY

Czy kosmici naprawdę istnieją? To pytanie, na które ludzie od wieków próbują znaleźć odpowiedź, nieustannie tocząc spory i przytaczając argumenty na potwierdzenie swoich przypuszczeń. Od wydarzeń w Roswell po incydenty w lesie Rendelsham – w ostatnich latach odnotowano rekordową liczbę obserwacji UFO. Nowy, frapujący serial przyjrzy się im w niespotykany wcześniej sposób.

Po raz pierwszy nagrania filmowe i relacje dotyczące spotkań z obcymi zostaną poddane szczegółowym badaniom kryminalistycznym wiodących ekspertów, a towarzyszyć im będzie para dziennikarzy. Na program składają się wywiady z wojskowymi, którzy wyjaśnią, czym są UFO, rozmowy z pilotami, uprzednio niepublikowane materiały wideo oraz analiza tajnych programów rządowych i świeżo udostępnionych archiwów. Naukowe podejście do tematu pozwala sądzić, że serial udzieli odpowiedzi na nurtujące nas pytanie, czy w kosmosie faktycznie jesteśmy sami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *