MediaPolsatZapowiedzi TV

Styczeń na kanale Polsat Viasat Explore

Premierę serii „Wydobywcy marmuru”, w której przyglądamy się pracy ludzi z trzech kamieniołomów w wysokich rejonach Alp Apuańskich. To praca wymagająca doskonałego instynktu i ogromnych umiejętności: na pracowników czekają codziennie nowe wyzwania, a wszystko rozgrywa się w otoczeniu księżycowych krajobrazów i zapierających dech w piersiach widoków.

 

– premierę 3. sezonu serii „Demolka na antypodach”, w której poznamy niezwykłą branżę rozbiórkową i barwnych ludzi, którzy ją tworzą.

W styczniu polecamy także cykl tematyczny „Niedziele na antypodach”, w ramach którego będziemy mogli śledzić poczynania naszych ulubionych poszukiwaczy złota z Australii. W każdą niedzielę zapraszamy na maratony programu „Australijscy poszukiwacze złota” od wczesnego wieczora do późnych godzin nocnych.

Wydobywcy marmuru

Premiera: poniedziałek 3 stycznia, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”/ biznes
Tytuł oryginalny: Stone Men
Rok: 2020

Marmur to najbardziej luksusowy materiał budowlany na świecie a jego wydobycie to trudny
i niebezpieczny proces — potrafią to tylko prawdziwi fachowcy. Największe na świecie zagłębie kamieniołomów marmuru znajduje się w Alpach Apuańskich we włoskiej Toskanii. Wysokiej jakości marmur wydobywa się tu od ponad 2 tys. lat a za każdy jego kawałek trzeba zapłacić wysoką cenę. Pracownicy kamieniołomów walczą z naturą i żywiołami w wysokich górach — nie każdy jest w stanie sprostać takim wyzwaniom.

Przyglądamy się pracy ludzi z trzech kamieniołomów w wysokich rejonach Alp Apuańskich. To praca wymagająca doskonałego instynktu i ogromnych umiejętności: na pracowników czekają codziennie nowe wyzwania, a wszystko rozgrywa się w otoczeniu księżycowych krajobrazów i zapierających dech w piersiach widoków. Wydobycie marmuru napędza wielomilionową branżę, która przyczynia się do ekonomicznego sukcesu całego regionu.

Cykl: Niedziele na antypodach

W każdą niedzielę od 9 stycznia, godz. 19:50

W styczniu w każdą niedzielę na kanale Polsat Viasat Explore będziemy mogli śledzić poczynania naszych ulubionych poszukiwaczy złota z Australii.

Zapraszamy na maratony programu „Australijscy poszukiwacze złota” od wczesnego wieczora do późnych godzin nocnych.

Zaopatrzmy się zatem w ciepły koc i kubek gorącej herbaty i w niedzielne wieczory wspólnie oglądajmy próby znalezienia złota na antypodach.

Demolka na antypodach

Premiera: wtorek 11 stycznia, godz. 21:00

Sezon: 3
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”/ przygody
Tytuł oryginalny: Demolition Down Under
Rok: 2021

Powracamy z 3. sezonem demolki, niebezpieczeństw i prawdziwych dramatów. Pokażemy jeszcze trudniejsze i bardziej niebezpieczne akcje rozbiórkowe! Znowu trafimy do opuszczonych miejsc i budowli, gdzie wstęp mają tylko specjaliści w twardych kaskach i zbrojonych, roboczych butach.

Zobaczymy z bliska, jak fachowcy używają maszyn, narzędzi i technik, jakich nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Mimo niemal niemożliwych do dotrzymania terminów, nie podlegających negocjacjom budżetów i trudno dostępnych miejsc, nasi bohaterowie z sukcesem wyburzają budynki, domy i konstrukcje wszelkich kształtów i rozmiarów.

Zobaczmy, jak w gruzy zamieniają się potężna stacja telewizyjna, stara stacja benzynowa i najeżony azbestem motel. Poznamy niezwykłą branżę rozbiórkową i barwnych ludzi, którzy ją tworzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *