MediaPolsatZapowiedzi TV

Styczeń na kanale Polsat Viasat History

Premiera 3. sezonu serialu dokumentalnego „Wojenne fabryki”, w którym dowiemy się więcej o holdingu Rolls-Royce i silniku Merlin, o Ferdynandzie Porsche i jego pancernych pojazdach, a także o Oplu i jego ciężarówce Blitz. Zobaczymy współczesne i archiwalne materiały filmowe, eksperymenty i pokazy, grafiki i wywiady z ekspertami.

 

– trzyodcinkowy serial dokumentalny „Tajemnice Trójkąta Bermudzkiego”, badający jedną z największych zagadek współczesnego świata – tajemnicę obszaru na Oceanie Atlantyckim znanego jako Trójkąt Bermudzki, gdzie bez śladu znikają statki i samoloty.

– program dokumentalny „Ruch oporu w Mauthausen”, opowiadający o garstce mężczyzn z obozu koncentracyjnego Mauthausen, która usiłowała zrobić coś więcej, niż tylko przeżyć. Wykradali dowody zbrodni wojennych, ukrywali je, a nawet szmuglowali poza obóz i poza zasięg SS. Dzięki nim do dziś zachowało się 2000 fotografii z tego strasznego miejsca.

W styczniu Polsat Viasat History poleca również cykle tematyczne. W dni powszednie w ramach cyklu „Czas na teorie spiskowe” będziemy zagłębiać się w historie największych spisków ostatniego stulecia. Z kolei w cyklu „Tajemnice II wojny światowej” zaprezentujemy wybór najbardziej sensacyjnych, niewiarygodnych i tajemniczych historii dotyczących tego światowego konfliktu.

Wojenne fabryki

Premiera: w dni powszednie od poniedziałku 3 stycznia, godz. 22:05

Sezon: 3
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia/ wojna
Tytuł oryginalny: War Factories
Rok: 2021

W II wojnie światowej walczyli nie tylko generałowie i żołnierze na froncie, ale także naukowcy, inżynierowie i wynalazcy. Kluczem do zwycięstwa była umiejętność gromadzenia zasobów, konstruowania nowych maszyn i broni oraz ich szybkiej i efektywnej produkcji. Ta wojna została wygrana nie na polach bitwy, ale w fabrykach. Kontynuujemy ich historię.

W kolejnych odcinkach tej serii dowiemy się więcej o holdingu Rolls-Royce i silniku Merlin,
o Ferdynandzie Porsche i jego pancernych pojazdach, a także o Oplu i jego ciężarówce Blitz. Zobaczymy współczesne i archiwalne materiały filmowe, eksperymenty i pokazy, grafiki i wywiady z ekspertami.

Cykl: Czas na teorie spiskowe

W dni powszednie od poniedziałku 10 stycznia, godz. 21:00

Czy to, w co uczono nas wierzyć, jest prawdą? Czy wszystko opiera się na rzetelnych badaniach naukowych — czy może w grę wchodzą także cuda natury i zjawiska, których nie jesteśmy w stanie zrozumieć? Czy istnieją zbiegi okoliczności czy też wszystko jest częścią o wiele większej sieci spisków?

Pomoże nam odpowiedzieć na te pytania między innymi premiera programu „Tajemnice Trójkąta Bermudzkiego”. Skupimy się także na innych tematach, zagłębiając się w historie największych spisków ostatniego stulecia.

Tajemnice Trójkąta Bermudzkiego

Premiera: w dni powszednie od poniedziałku 10 stycznia, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 3 x 60 min
Gatunek: Dokument/ tajemnice/ wyprawy
Tytuł oryginalny: Secrets of the Bermuda Triangle
Rok: 2018

Program badający jedną z największych zagadek współczesnego świata – tajemnicę obszaru na Oceanie Atlantyckim znanego jako Trójkąt Bermudzki, gdzie bez śladu znikają statki i samoloty.

W trzech odcinkach prezenterzy Rick Edwards i Ortis Deley zapraszają nas na spotkania ze znakomitymi ekspertami z obu stron Atlantyku, którzy próbują w naukowy sposób wyjaśnić najbardziej tajemnicze historie związane z Trójkątem Bermudzkim.

Cykl: Tajemnice II wojny światowej

W dni powszednie od poniedziałku 17 stycznia, godz. 22:00 oraz w każdą niedzielę od 23 stycznia, godz. 21:00

Zapraszamy na wybór najbardziej sensacyjnych, niewiarygodnych i tajemniczych historii dotyczących tego światowego konfliktu.

Dowiemy się, jak dziwne próby podejmowali Hitler i jego ludzie, aby zapewnić sobie przewagę w wojnie – od prób wskrzeszania wymarłych potworów i odkrywania legendarnych artefaktów religijnych po eksperymenty z siłami nadprzyrodzonymi i chęć stworzenia superbroni, która zdziesiątkowałaby wrogów i dała im władzę nad światem.

Ruch oporu w Mauthausen

Czwartek 27 stycznia, godz. 22:00

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia/ wojna
Tytuł oryginalny: Resistance at Mauthausen
Rok: 2021

Do obozu koncentracyjnego Mauthausen trafiło łącznie ponad 300 tysięcy ludzi, prawie połowa
z nich nie przeżyła. W tym piekle garstka więźniów dokonała rzeczy niemożliwej – wykradła
i przemyciła na zewnątrz 2 tysiące fotografii, aby w przyszłości mogły one posłużyć jako dowód przeciwko nazistowskim zbrodniarzom. W 1944 roku można już było przewidzieć bliską klęskę
III Rzeszy, a rozkazy z Berlina były jednoznaczne – nikt nie mógł wiedzieć, co naprawdę działo się
w obozach koncentracyjnych i obozach zagłady.

Od Warszawy po Pragę, od Hamburga po Wiedeń z dymem puszczono setki tysięcy raportów, protokołów i fotografii z obozowych urzędów. Ostatnich ocalałych mordowano — jednak nazistom nie udało się całkowicie ukryć swoich zbrodni. Przez pięć lat w obozie koncentracyjnym Mauthausen garstka mężczyzn usiłowała zrobić coś więcej, niż tylko przeżyć. Wykradali dowody zbrodni wojennych, ukrywali je, a nawet szmuglowali poza obóz i poza zasięg SS. Dzięki nim do dziś zachowało się 2000 fotografii z tego strasznego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *