MediaPolsatZapowiedzi TV

Styczeń na kanale Polsat Viasat Nature

Premiera programu „Wielka Rafa Koralowa” opowiadającego o wspaniałym organizmie jakim jest Wielka Rafa Koralowa u wybrzeży Australii.

 

– premierę serii „Australijscy łowcy węży”, w którym będziemy mogli zobaczyć pogromców gadów mierzących się z jednymi z najbardziej jadowitych węży na świecie.

– serię „Weterynarze od dziwnych stworzeń”, ukazującą pracę kliniki weterynaryjnej opiekującej się najbardziej dziwacznymi zwierzętami w Australii. Pacjentami są krokodyle i gadające papugi, lotopałanki karłowate i węże, żaby, jaszczurki, ssaki i różne naprawdę niebezpieczne zwierzęta.

W styczniu w ramach cyklu „Niedziele z Wielką Rafą Koralową” zabierzemy widzów w podróż do najbardziej magicznego miejsca na Ziemi, czyli na obszary Wielkiej Rafy Koralowej.

Wielka Rafa Koralowa

Niedziela 9 stycznia, godz. 15:00

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ świat przyrody/ wyprawy
Tytuł oryginalny: Great Barrier Reef
Rok: 2021

Tarło koralowców na Wielkiej Rafie Koralowej jest największym masowym rozmnażaniem na naszej planecie i wspaniałym, przyrodniczym spektaklem. Obecnie ten piękny i delikatny proces aktywnie wspierają naukowcy pracujący nad zapewnieniem przyszłości zagrożonej rafy. Kolejne pokolenie larw koralowców wykluwa się, aby osiedlić i zbudować nowe kolonie. W tym samym czasie rozmnażają się także inni mieszkańcy rafy.

60 tysięcy żółwi zielonych założyło gniazda na wyspie Raine, a wśród zarośli pisonii gnieżdżą się ptaki morskie. Zobaczymy kochliwe ośmiornice, spacerujące rekiny i ryby o nieustalonej płci — wszystkie przygotowane do rozmnażania się w tym samym okresie. To prawdziwe święto życia. We wspaniałym spektaklu na Wielkiej Rafie Koralowej u wybrzeży Australii rodzi się nowe pokolenie morskich stworzeń.

Australijscy łowcy węży

Premiera: w dni powszednie od poniedziałku 3 stycznia, godz. 23:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 16 x 30 min
Gatunek: Dokument/ przyroda/ zwierzęta
Tytuł oryginalny: Aussie Snake Wranglers
Rok: 2020

Oto najbardziej zapracowany zespół łowców węży w całej Australii. Sprawdzona ekipa radząca sobie
z najbardziej niebezpiecznymi stworzeniami na naszej planecie. W malowniczym Sunshine Coast, obszarze miejskim położonym w australijskim stanie Queensland pogromcy gadów mierzą się
z jednymi z najbardziej jadowitych węży na świecie, takimi jak mulga czy Pseudonaja textilis.

Zespół kierowany przez Stuarta McKenzie —eksperta od jadowitych węży — odbiera nawet 30 telefonów dziennie od Australijczyków, w których domach zagnieździły się te przerażające gady. To zawsze walka z czasem, bo węże mogą zniknąć w mgnieniu oka, pozostawiając przerażonych mieszkańców obawiających się o swoje życie. Stuart i jego zespół nie spoczną, dopóki wąż nie zostanie złapany i przeniesiony, nawet jeśli oznacza to narażanie własnego życia przez członków ekipy.

Cykl: Niedziele z Wielką Rafą Koralową

W każdą niedzielę od 9 stycznia, godz. 15:00

Spędźmy niedzielę w najbardziej magicznym miejscu na Ziemi i bądźmy świadkami niezwykłych przemian najbardziej złożonego ekosystemu na naszej planecie. Wielka Rafa Koralowa rozciąga się na długości 2300 km wzdłuż północno-wschodniego wybrzeża Australii i jest jedynym żywym organizmem widocznym z kosmosu. Jest także domem dla tysięcy gatunków dzikich zwierząt, od ogromnych wielorybów po maleńkie jeżowce, od agresywnych żarłaczy tygrysich po mikroskopijny plankton.

Wielka Rafa Koralowa uważana jest za prawdopodobnie najpiękniejsze i najbardziej cenione dobro naturalne na naszej planecie. Wspólnie dajmy się porwać wspaniałym materiałom filmowym, które zabiorą nas pod powierzchnię oceanu i zbliżą do tego kolorowego królestwa tak bardzo, jak to tylko możliwe.

Weterynarze od dziwnych stworzeń

Premiera: w dni powszednie od poniedziałku 17 stycznia, godz. 20:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda/ zwierzęta
Tytuł oryginalny: Bizarre Pet Vet
Rok: 2021

Dr James Haberfield i jego zespół z kliniki Unusual Pet Vets leczy najbardziej dziwaczne zwierzęta
w Australii. Pacjentami są krokodyle i gadające papugi, lotopałanki karłowate i węże, żaby, jaszczurki, ssaki i różne naprawdę niebezpieczne zwierzęta. Mieszkający w stanie Wiktoria James uwielbia pracę ze wszystkimi gatunkami zwierząt, ale szczególnie interesuje się gadami. Od ósmego roku życia hoduje jaszczurki i węże. W klinice w Wiktorii pracują również Hamish, Shane, Kiara
i Michelle.

W Australii Zachodniej odwiedzamy Lucindę i Kelly, a w Queensland zwierzęta leczy Catherine. Dla weterynarza od dziwnych zwierząt domowych nie ma dwóch takich samych zwierzaków — a zdarza się, że także ich właściciele okazują się bardzo oryginalnymi stworzeniami…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *