Styczniowe propozycje kanału National Geographic

Styczeń to miesiąc dla widzów o mocnych nerwach. Staniemy oko w oko z bezwzględnymi, niszczycielskimi siłami natury – w programie „Człowiek kontra żywioł” poznamy relacje osób, które przeżyły najstraszniejsze kataklizmy i zobaczymy nagrania z samego centrum tych dramatycznych wydarzeń. Zobaczymy też, do jak ogromnej tragedii może doprowadzić pozornie niewielki ludzki błąd. Na antenę National Geographic powróci bowiem z nową serią kultowy program „Katastrofa w przestworzach”. W styczniu premierę będzie miał też nietypowy serial związany z II wojną światową. Znany widzom National Geographic instruktor surwiwalu – Hazen Audel – w programie „Wojenna szkoła przetrwania” sprawdzi, gdzie leżą granice ludzkiej wytrzymałości. Czy poradziłby sobie w warunkach, w jakich o przetrwanie walczyli uciekający z więzień jeńcy wojenni i żołnierze ukrywający się w dziczy?

 

 

 

 

 

KATASTROFA W PRZESTWORZACH
AIRCRASH INVESTIGATION 19
Premiera w poniedziałek 13 stycznia o godz. 21:00
(10×60 min)

Za każdym razem, gdy rozbija się samolot, świat na chwilę zamiera. Gdy w mediach trwają spekulacje o tym, co się wydarzyło, na miejscu zdarzenia pracują już eksperci, którzy krok po kroku odkrywają prawdziwą wersję wydarzeń. Seria “Katastrofa w przestworzach” ukazuje przebieg katastrof lotniczych, o których mówił cały świat. Każdy odcinek zawiera relacje naocznych świadków, szczegółowo przygotowane inscenizacje, animacje komputerowe i wywiady ze śledczymi, którym udało się ustalić, jak przebiegała katastrofa.

W najnowszym sezonie “Katastrofy w przestworzach” poznamy sprzeczne teorie, które pojawiły się po zderzeniu szwedzkiego samolotu transportowego z ziemią. Zgłębimy historię katastrofy samolotu pasażerskiego, która okazuje się zbyt mroczna, by można było w nią uwierzyć. Będziemy też obserwować próby ustalenia, jak pakistański samolot pasażerski znalazł się na kursie kolizyjnym z Himalajami.

CZŁOWIEK KONTRA ŻYWIOŁ
WITNESS TO DISASTER
Premiery w środy od 22 stycznia o godz. 21:00
(6×60 min)

Za pośrednictwem mediów mieliśmy możliwość wielokrotnie oglądać efekty katastrof naturalnych, które odebrały życie setkom ludzi, niszczyły miasta i odbierały nadzieje. To jednak nie to samo, co przeżycie takiego kataklizmu „na własnej skórze”.

Nowy serial National Geographic “Człowiek kontra żywioł” pokaże, jak wygląda świat oglądany z samego epicentrum katastrofy. W programie wykorzystane zostały nagrania z kamer przemysłowych, amatorskie filmy z telefonów i przerażające materiały reporterskie. Usłyszymy też relacje świadków, którzy uszli z życiem z niszczycielskich ataków natury.

Na naszych oczach zawali się strop kopalni w Chile, a ziemia zatrzęsie się pod Nepalem. Program pokaże też pożary lasów w Portugalii, tornada w USA i statek walczący z falami podczas huraganu.

ZAPOMNIANE CYWILIZACJE
LOST TREASURE
Premiery w niedziele od 5 stycznia o godz. 12:00 i 13:00
(12×60 min)

Od tysięcy lat opowieści o wielkich tajemnicach i intrygach były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Pojawiają się w nich zrujnowane miasta, skarbce pełne złota, tajemnicze wojowniczki, mityczne podziemia i królewskie grobowce, które skrywają wielkie tajemnice. Często uważane były za wytwór ludzkiej wyobraźni. Czy słusznie? Dołącz do National Geographic i odkryj nowe fakty o cywilizacjach, które od wieków rozpalają emocje podróżników, archeologów i miłośników historii.

W każdym odcinku przyjrzymy się innemu fascynującemu tematowi. Poznamy „Tajemnice świata Majów”, odwiedzimy „Zaginioną świątynię Inków”, a także poznamy nowe fakty o „Wikińskich wojowniczkach”. W ostatnim z programów ukazane zostaną nowe fakty o kobietach, które walczyły ramię w ramię z potężnymi mężczyznami, a także przeciwko nim. Zobaczymy portret jednej z wojowniczek, wykonany przez naukowców na bazie jej czaszki. Poznamy też polskiego archeologa, który w swej pracy skupia się właśnie na odkrywaniu prawdy o kobietach walczących w szeregach Wikingów.

POZOSTAŁE PREMIERY STYCZNIA:

WOJENNA SZKOŁA PRZETRWANIA
ULTIMATE SURVIVAL WW2
Premiery w piątki od 31 stycznia o godz. 21:00
(6×120 min)

Podczas II wojny światowej, żołnierze, marynarze i lotnicy wielokrotnie ukrywali się za liniami wroga w najbardziej niegościnnych miejscach na Ziemi. Podobnie było w przypadku jeńców wojennych, którym udało się uciec z więzień i obozów. Czekała ich wtedy kolejna walka o przetrwanie – tym razem w dziczy.

Instruktor surwiwalu Hazen Audel postanowił odtworzyć te ciężkie zmagania w tych samych miejscach i uzbrojony w takie same zapasy, jak te, które mieli żołnierze walczący o przetrwanie w czasie II wojny światowej. Jak długo uda mu się wytrzymać? Czy powtórzy niezwykłe wyczyny tych, którzy walczyli w czasie II wojny światowej nie tylko z wrogiem, ale też głodem i zimnem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *