Sukces premierowego odcinka „Planety doskonałej” na kanale BBC Earth (wideo)

W niedzielę 31 stycznia na kanale BBC Earth w Polsce odbyła w się premiera „Planety doskonałej”, najnowszej produkcji przyrodniczej z portfolio BBC Studios. Seria wyprodukowana przez Silverback Films, której narratorem jest Sir David Attenborough, bada wielkie siły natury, które wspierają, napędzają i umożliwiają życie na Ziemi. Pierwsze cztery odcinki przedstawiają moc wulkanów, światła słonecznego, pogody i oceanów. Ostatni odcinek serii poświęcony jest dramatycznemu wpływowi najnowszej siły oddziałującej na środowisko naturalne – ludziom – oraz temu, co można zrobić, aby przywrócić równowagę na naszej planecie.

 

Aby uświetnić premierę serii, BBC Earth wraz z Krzysztofem Zalewskim i Andrzejem Smolikiem stworzyło nową polską wersję kultowego już utworu „Kolorowy wiatr”, pochodzącego z filmu „Pocahontas”, aby za pomocą tego swoistego hymnu ekologicznego przypomnieć widzom, jak ważne jest życie w harmonii ze światem przyrody. Teledysk do utworu, stworzony z zapierających dech w piersi ujęć z serii, został opublikowany na YouTube i w ciągu tygodnia osiągnął już 800 000 wyświetleń.

 

 

Podczas emisji pierwszego odcinka „Planety doskonałej” BBC Earth osiągnęło 1% udziału w grupie komercyjnej, tym samym plasując kanał na pierwszym miejscu wśród bezpośredniej konkurencji. W grupie widzów 4+ kanał BBC Earth osiągnął wzrost widowni o 136% względem średniej pasma, w którym emitowana jest produkcja.

Z początkiem stycznia widownia kanału BBC Earth wzbogaciła się o abonentów sieci Multimedia Polska. Cieszę się, że mogliśmy przywitać ich tak wyjątkowym programem. Produkcje przyrodnicze w BBC Earth nie tylko cieszą oko i dostarczają rzetelnej wiedzy, ale też uwrażliwiają nas ekologicznie, co chyba nigdy nie było nam równie potrzebne jak teraz  – komentuje Zbigniew Pruski, Commercial Director na CEE w BBC Studios.

Wraz z dołączeniem BBC Earth do oferty Multimedia Polska należącej do grupy Vectra kanał jest dostępny u wszystkich największych dostawców płatnej telewizji.

„Planetę doskonałą” w polskiej wersji językowej można oglądać co niedzielę, o godz. 11:00 na kanale BBC Earth. W tym tygodniu zobaczymy odcinek drugi

Seria została wyprodukowana przez Silverback Films dla BBC One i Discovery, we współpracy z Tencent Penguin Pictures, niemiecką telewizją ZDF, China Media Group CCTV9, France Télévisions i The Open University. Po stronie BBC za projekt odpowiada Charlotte Moore, Chief Content Officer BBC i Jack Bootle, BBC Head of Commissioning, Science and Natural History.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *