Superpuchar Ukrainy w TVP1 i TVP Sport

Hitowym starciem dwóch największych ukraińskich firm, czyli Szachtara Donieck i Dynama Kijów, rozpocznie się sezon piłkarski u naszych wschodnich sąsiadów. Stawkę konfrontacji będzie krajowy Superpuchar, a transmisja tego spotkania w TVP SPORT, TVPSPORT.pl i w aplikacji mobilnej.

 

 

 

By uzmysłowić sobie jak potężnymi markami na Ukrainie są Szachtar oraz Dynamo, wystarczy powiedzieć, że po raz ostatni mistrzem kraju spoza tej dwójki była Tawrija Symferopol, która świętowała sukces w… 1992 roku. Od tamtego czasu trofeum wędruje raz do Doniecka, a raz do Kijowa, z czego w poprzednim stuleciu znacznie lepiej wiodło się stołecznym, ale już w tym palmę pierwszeństwa przejęli „Górnicy”.

W szczególności ta dekada jest popisem piłkarzy ze stolicy Donbassu, którzy tylko dwukrotnie dopuścili rywali do głosu, a generalnie ośmiokrotnie kończyli ligę na pierwszym miejscu. Ogromna w tym rola Mircei Lucescu, który prowadził zespół w latach 2004-2016 i stworzył z niego nie dość że najlepszą drużyną na Ukrainie, to i całkiem groźną w Europie. Wydawało się że jego odejście poważnie zachwieje pozycją Szachtara na rynku, ale nic z tych rzeczy – jego następca Paulo Fonseca trzykrotnie został mistrzem, co zaowocowało tego lata przenosinami do Romy.

W ubiegłym sezonie znów najlepsi okazali się zawodnicy Szachtara, którzy z dość spokojną, aż pięciopunktową przewagą wyprzedzili Dynamo. Latem doszło jednak do roszady na stanowisku trenera, a wspomnianego Fonsekę zastąpił jego rodak, Luis Castro. 57-latek dotychczas pracował wyłącznie w Portugalii – prowadził FC Porto, Rio Ave, Chaves oraz Vitorię Guimaraes. Jak na razie jednak będzie musiał sobie radzić z kadrą, którą pozostawił mu poprzednik – działacze nie wydali bowiem na rynku ani centa.

Skromnie było dotychczas również w Kijowie. Białoruski trener Alaksandr Chackiewicz zaaprobował tylko dwa transfery gotówkowe – z Zorii Ługańsk przyszedł Ołeksandr Karawajew, zaś z Austrii Wiedeń Mohammed Kadiri. Starcie obu drużyn będzie pierwszym akordem sezonu, który rozpocznie się równolegle w niedzielę.

 

 

Superpuchar Ukrainy: Szachtar Donieck – Dynamo Kijów

Superpuchar Ukrainy, Odessa

Data: Niedziela, 28 lipca

Początek meczu: 20.00

Początek transmisji: 19.50

Gdzie oglądać? TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja, TVP1 od 20.40

Komentator: Tomasz Jasina

One thought on “Superpuchar Ukrainy w TVP1 i TVP Sport

  • 25 lipca 2019 o 19:17
    Permalink

    To są żarty w TVP 1 ?? takie cos to max na tvp 3 !

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *