Świat Kina w obiektywie fotografów w TVP Kultura

23 maja TVP Kultura zaprasza na wyjątkowy dokument „Świat Kina w obiektywie Agencji Magnum” w reżyserii Sophie Bassaler. Film ukazuje rewolucyjne spojrzenie na świat kinematografii za jego kulisami.

 

 

Przez blisko 70 lat wybitni fotografowie obserwowali świat kina, aby móc o nim opowiedzieć swoim językiem. Ingrid Bergman, Marilyn Monroe, James Dean czy Sean Penn niełatwo byłoby znaleźć kogoś, kto nie potrafiłby rozpoznać twarzy światowych ikon kinematografii. Zapominamy jednak, że często patrzymy na nie przez pryzmat postaci, w które wcielają się na wielkim ekranie. To właśnie na kameralne chwile, poza światłami reflektorów, czekali fotografowie pracujący dla prestiżowej Agencji Magnum. Towarzyszyli oni aktorom na planie oraz podczas pracy nad innymi projektami. Ich głównym zadaniem było uchwycenie indywidualnego charakteru i stylu gwiazd wielkiego formatu.

Niezwykły dokument „Świat kina w obiektywie Magnum” w reżyserii Sophie Bassaler opowiada historię spotkań dwóch pozornie kontrastujących ze sobą światów – fikcji i rzeczywistości. Poprzez wykorzystanie nieudostępnianych wcześniej opowieści, wywiadów oraz fotografii, film ukazuje rewolucyjne spojrzenie na świat kinematografii za jego kulisami.

ŚWIAT KINA W OBIEKTYWIE AGENCJI MAGNUM, TVP Kultura, czwartek 23 maja, godz. 23:20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *