Kultura, muzyka, kino, moda

„Świat według Kiepskich” doczekał się książki! Premiera już za miesiąc!

Serial „Świat według Kiepskich” przez prawie ćwierć wieku kształtował specyficzne poczucie humoru kilku pokoleń Polaków i stał się ponadczasową satyrą obśmiewającą ich wady. Dlatego powstanie książki opowiadającej o kulisach jego realizacji było kwestią czasu. Ten czas właśnie nadszedł i 12 października „Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu” trafi do księgarń. Książka powstała we współpracy Wydawnictwa SQN z ATM Grupą S.A. i Telewizją Polsat oraz twórcami i wykonawcami serialu. To pozycja obowiązkowa dla fanów Ferdka, Boczka i tej mendy Paździocha!

 

– Ten sitcom, o rekordowej liczbie odcinków, stał się – czy się to komuś podoba, czy nie – częścią naszej kultury narodowej. Mogli to sprawić tylko ludzie nadzwyczaj zdolni, odważni, obdarzeni niebywałą determinacją. Twórcy dojrzale i szczerze mówią o swoich relacjach, wspominają też tych, którzy odeszli, pozostawiając po sobie pamięć i niebywałe kreacje aktorskie. Historia „Świata według Kiepskich” to również opowieść o Polsce, z całym jej skomplikowanym charakterem, oraz o magii telewizji, która niczym lustro zawsze odbijała kondycję społeczeństwapisze we wstępie do książki Nina Terentiew, dyrektor programowa Telewizji Polsat.

 

 

Pomysłodawcami i autorami książki są Jakub Jabłonka i Paweł Łęczuk. „Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu” to bogato ilustrowany przewodnik po niezapomnianych scenach, kwestiach, absurdalnych konfliktach i czysto nonsensownych powiedzonkach, którymi przez ponad dwie dekady raczyli nas bywalcy wrocławskiej kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ i na stałe weszły do języka potocznego. Kto stworzył postaci tak głupie, że aż mądre? Kto pierwotnie miał zagrać Ferdka i Waldusia? Z jakimi reakcjami musieli sobie radzić twórcy po emisji pierwszych odcinków? Dlaczego Bartosz Żukowski odszedł z serialu i jak udało się go namówić na powrót? Na te pytania odpowiadają w książce aktorzy, scenarzyści, reżyserzy i producenci. Nie zabraknie też wzruszających wspomnień poświęconych Krystynie Feldman, Bohdanowi Smoleniowi, Ryszardowi Kotysowi i Dariuszowi Gnatowskiemu, bo pozostaną oni na zawsze w sercach kolegów z planu i w naszej masowej wyobraźni.

Potraficie sobie wyobrazić smak mocnego fulla? Używacie na co dzień powiedzonek w stylu: „kanalia!”, „jełop!” czy „w mordę jeża!”? Jesteście przekonani, że doskonale znacie Świat według Kiepskich? Zajrzyjcie dzięki tej książce na plan serialu, który połączył kilka pokoleń Polaków!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *