„Świat według Kiepskich”: Kultowy sitcom w Nowa TV

Przygody Ferdynanda Kiepskiego, jego rodziny i sąsiadów, które „nie śniły się nawet fizjologom”. Potężna dawka humoru w doborowej obsadzie. Legendarna produkcja Polsatu „Świat według Kiepskich” od 5 lipca od poniedziałku do piątku o godz. 9:45 i w piątek o godz. 12:20 w Nowa TV.

 

Serial przedstawia osobliwe perypetie Ferdynanda Kiepskiego (Andrzej Grabowski), jego rodziny i sąsiadów. Główny bohater to postać nieprzeciętna, totalny leń i niepoprawny kombinator w wiecznych finansowych tarapatach, jednakże obdarzony niepospolitą inwencją, skłaniającą go do coraz bardziej oryginalnych przedsięwzięć. W jego życiu często mają miejsca wydarzenia, o których – jak mawia Ferdynand Kiepski – „nie śniło się nawet fizjologom”. W przezabawnych przygodach uczestniczą żona Halinka (Marzena Kipiel-Sztuka), dzieci Mariolka (Barbara Mularczyk-Potocka) i Walduś (Bartosz Żukowski) oraz sąsiedzi: między innymi Marian Paździoch (Ryszard Kotys), jego żona Helena (Renata Pałys) i Alfred Boczek (Dariusz Gnatowski). Z czasem pojawiają się także nowi bohaterowie, jak Kozłowska (Joanna Kurowska), Janusz Paździoch (Sławomir Szczęśniak) czy Jolasia (Anna Ilczuk).

„Świat według Kiepskich”, bijąc rekordy oglądalności, zyskał w Polsce status serialu kultowego. Powstało ponad pięćset odcinków, a w nagraniach odcinków uczestniczyła plejada znanych polskich aktorów, dziennikarzy, muzyków i wielu innych, m.in. Michał Bajor, Artur Barciś, Zbigniew Buczkowski, Bronisław Cieślak, Mariusz Czajka, Tadeusz Drozda, Michał Fajbusiewicz, Adam Ferency, Katarzyna Figura, Robert Gonera, Wojciech Jagielski, Tomasz Karolak, Roman Kłosowski, Krzysztaf Krawczyk, Joanna Kurowska, Grzegorz Lato, Bohdan Łazuka, Sebastian Mila, Leon Nemczyk, Eugeniusz Priwieziencew, Igor Przegrodzki, Witold Pyrkosz, Marek Walczewski, Agnieszka Włodarczyk, Zbigniew Wodecki i Cezary Żak.

„Świat według Kiepskich” od 5 lipca od poniedziałku do piątku o godz. 9:45 i w piątek o godz. 12:20 w Nowa TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *