DVB-TMediaZapowiedzi TV

Święta i sylwester w Stopklatce

Święta w Stopklatce to wyjątkowe filmowe propozycje dla całej rodziny. Wigilijny wieczór widzowie spędzą z Amy Adams, Meryl Streep i obszerną książką kucharską w komedii biograficznej „Julie i Julia”. Pierwszy dzień świąt upłynie pod znakiem podróży w czasie w kultowym „Powrocie do przyszłości”, a dzień później stacja pokaże „Mumię” z Brendanem Fraserem i Rachel Weisz. Sylwester na antenie Stopklatki będzie można spędzić w towarzystwie szalonego cyklu komediowego „Straszny film”.

 

Wigilia w Stopklatce to filmowa propozycja dla fanów kina i… gotowania. Meryl Streep – jedna z najwybitniejszych aktorek wszech czasów, oraz sześciokrotnie nominowana do Oscara Amy Adams pojawią się na antenie stacji jako „Julie i Julia”. Film inspirowany jest dwiema prawdziwymi historiami kobiet, których życie zmieniło gotowanie. Julie Powell nie przepada za swoja pracą i postanawia wolny czas poświęcić nowej pasji: w ciągu roku planuje zrealizować wszystkie 524 przepisy z legendarnej książki kucharskiej Julii Child. Swoje wzloty i upadki w kuchni zaczyna spisywać w formie bloga, który zupełnie nieoczekiwanie staje się przebojem w sieci.

Wieczór Bożego Narodzenia to okazja do podróży w czasie wraz z kultowym „Powrotem do przyszłości”. Widzów czekają spektakularne efekty specjalne, akcja, humor, ale też uniwersalna historia o przyjaźni i odpowiedzialności, która zapisała się w historii popkultury złotymi literami. Młody Marty McFly (Michael J. Fox) zostaje przypadkowo wysłany w czasie do lat pięćdziesiątych, gdzie spotyka swoich przyszłych rodziców. Chłopak musi zmienić bieg zdarzeń, które mogą odcisnąć się na jego własnym życiu. Druga część serii pojawi się na antenie Stopklatki w sobotę, 30 grudnia.

W drugi dzień świąt, za sprawą filmu „Mumia”, widzowie przeniosą się do pustynnego królestwa pełnego niebezpiecznych przygód. Egipt, lata 20-te XX wieku. Przystojny awanturnik Rick (Brendan Fraser), urocza archeolożka Evelyn (Rachel Weisz) i jej nieporadny brat (John Hannah) wyruszają do legendarnego Miasta Umarłych. Podczas wykopalisk znajdują tajemniczą księgę. Czytając ją Evelyn wypowiada zaklęcie, które budzi do życia mumię.

Ostatni dzień roku w Stopklatce upłynie pod znakiem zwariowanej serii „Straszny film”. Trylogia stanowi parodię znanych horrorów, thrillerów i filmów akcji. Grupa bezradnych nastolatków skrywających mroczną tajemnicę zostaje wzięta za cel przez równie nieporadnego seryjnego mordercę. Seria wyraźnie nawiązuje do horrorów, takich jak „Krzyk”, „Koszmar minionego lata”, „Blair Witch Project”, „Egzorcysta”, „Koszmar z ulicy Wiązów” czy „Nawiedzony”. Oprócz tego znalazły się w niej parodie m.in. „Szóstego zmysłu”, „Matriksa” czy „Podejrzanych”.

Kiedy oglądać:

Julie i Julia – 24 grudnia o godz. 20:00

Powrót do przyszłości – 25 grudnia o godz. 22:00

Powrót do przyszłości II – 30 grudnia o godz. 20:00

Mumia – 26 grudnia o 17:30

Straszny film – 31 grudnia o godz. 20:00

Straszny film 2 – 31 grudnia o godz. 21:45

Straszny film 3 – 31 grudnia o godz. 23:30

foto. UNIVERSAL PICTURES

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *