MediaTVN Discovery PolskaZapowiedzi TV

Święta w iTVN Extra

Tegoroczne święta w iTVN Extra będą obfitować w doskonałe filmy dokumentalne dla całej rodziny. Ich autorzy opowiedzą m.in. o tym, jak przeżyć je bez chińskich wyrobów, co zjeść, będąc w Paryżu, kim właściwie jest Święty Mikołaj i jak stworzyć zapierającą dech w piersiach iluminację.

W wigilię o godz. 11.35 (CET – Berlin, Paryż), 11.35 (CST – Chicago) i 12.35 (EST – Nowy Jork) podpowiemy, jak przeżyć miesiąc bez produktów wyprodukowanych w Chinach zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Twórcy dokumentu Święta bez Made in China namawiają pewną amerykańską rodzinę do udziału w eksperymencie – przez miesiąc muszą żyć bez chińskich wytworów. Czy to zadanie jest wykonalne? Tego samego dnia o godz. 12.25 (CET), 12.25 (CST) i 13.25 (EST) David Richards spróbuje pobić swój własny rekord Guinessa w największej iluminacji świątecznej. Czy uda mu się zainstalować ponad milion lampek?

W 2013 roku bohater dokumentu Rekordowa Gwiazdka trafił do Światowej Księgi Rekordów. Wówczas zamontował na swoim rodzinnym domu iluminację z ponad pięciuset tysięcy światełek. Rok później Richards podejmuje wyzwanie pobicia tego wyczynu. Czy ustanowi nowy rekord?

Zaraz po tym, w dokumencie Legendy o Świętym Mikołaju opowiemy o jednym z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia – Świętym Mikołaju. Skąd wzięła się jego legenda i jak zmieniała się w czasie? Jak zaszła ta zmiana? Kto miał na nią największy wpływ? I kim tak naprawdę jest tytułowy bohater? W filmie zastanawiają się nad tym naukowcy z wielu dziedzin, ale także… dzieci, które w okresie świąt najbardziej przecież na niego czekają. Chwilę później, bo o godz. 18.45 (CET), godz. 18.45 (CST), 19.45 (EST) wyemitujemy piękny i pouczający film dla dzieci pt. „Gwiazdka mojego dziadka. Główny bohater, mały chłopiec, przenosi się w czasie i dowiaduje się, jak dawniej obchodzono święta.

Z kolei pierwszego dnia świąt o godz. 18.20 (CET), 18.20 (CST) i 19.20 (EST) w dokumencie Historia choinki opowiemy, jak to się stało, że tak wiele osób na świecie nie potrafi wyobrazić sobie świąt bez tego symbolicznego drzewka. Następnie pokażemy niezwykły obraz o świecie zwierząt z zupełnie innej i niezwykle ciekawej perspektywy.

To wszystko w filmie Świąteczna kraina zimowego cudu o godz. 19.10 (CET), 19.10 (CST) i 20.10 (EST). Naszą ostatnią propozycją na ten niezwykły czas jest francuska produkcja dokumentująca obchody Święta Bożego Narodzenia w Pakistanie. Film obala wiele stereotypów na temat tego kraju oraz odpowiada na pytanie, czy łatwo jest zachować swoją religijną odrębność w państwie, zdominowanym przez Muzułmanów. Zachęcamy do oglądania Świąt w Pakistanie o godz. 20.55 (CET), 20.55 (CST) i 21.55 (EST) w ITVN Extra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *