MediaTVPZapowiedzi TV

Święto Teatru Telewizji i Teatru Polskiego Radia

11 kwietnia 2019 r. odbyło się posiedzenie Komitetu Organizacyjnego XIX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej: „Dwa Teatry” – Sopot 2019. Święto TTV i Teatru Polskiego Radia odbędzie się 24-27 maja już po raz dziewiętnasty w Sopocie.

 

W tym roku Wielką Nagrodą Festiwalu za wybitne kreacje w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia uhonorowani zostaną wyjątkowi artyści: Halina Łabonarska i Jan Englert. W konkursie Teatru Telewizji weźmie udział 28 spektakli TTV oraz 34 słuchowiska.

Dyrektorami artystyczno-programowymi Festiwalu są: Ewa Millies-Lacroix ze strony Telewizji Polskiej i Janusz Kukuła oraz Małgorzata Małaszko-Stasiewicz z Polskiego Radia. Dyrektorem Festiwalu jest Joanna Strzemieczna-Rozen.

Rok Gustawa Herlinga-Grudzińskiego zostanie uczczony wydarzeniem „Dwa Teatry czytają Herlinga”. Opowiadania tego wybitnego prozaika przypomną znamienici aktorzy. Nie zabraknie także spotkań z Gwiazdami i wydarzeń związanych z rocznicami Stanisława Wyspiańskiego, Witolda Gombrowicza i Stanisława Ignacego Witkiewicza. Imprezy Festiwalu odbywać się będą w Sopocie, ale także w Gdyni (Gdyńskie Centrum Filmowe) i Gdańsku (Muzeum II Wojny Światowej).

Gala Festiwalu połączona z wręczeniem Wielkiej Nagrody odbędzie się 27 maja o godzinie 19.00. Nowością tegorocznego Festiwalu będzie między innymi to, że widzowie telewizyjnej Jedynki będą mogli obejrzeć spektakl, który otrzyma tego dnia Grand Prix tuż po zakończeniu Gali o godzinie 21.00 w paśmie Teatru Telewizji, a słuchacze – na antenie radiowej Jedynki, w tym samym czasie, będą mogli wysłuchać utworu nagrodzonego Grand Prix Konkursu radiowego.

Organizatorami festiwalu są: Telewizja Polska S.A. i Polskie Radio S.A. Natomiast współorganizatorami są: Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Miasta Sopot, Gdynia, Gdańsk. Organizatorem wykonawczym i producentem Festiwalu jest Gdański Oddział Telewizji Polskiej. „Dwa Teatry-Sopot 2019” patronatem objęli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *