DVB-TMediaZapowiedzi TV

Sylwester i Nowy Rok z telewizją Metro

2017 rok telewizja METRO zakończy niegrzecznym maratonem filmowym: czterema komediami, które wywracają utarte schematy. „Kemping”, „Zaginiony ląd”, „Kochanek czy kochanka” i „Kolacja dla palantów” to filmy z pazurem, dzięki którym ostatni dzień roku będzie naprawdę wyjątkowy. 1 stycznia upłynie w spokojniejszej atmosferze gwarantowanej przez filmy takie, jak „Powiedz tak” czy „Pod osłoną nieba”.

 

 

KEMPING
31 grudnia, godz. 16:05

komedia, Francja 2006
reż. Fabien Onteniente
wyst. Gérard Lanvin, Mathilde Seigner, Franck Dubosc

Francuska elita w krzywym zwierciadle – komedia, która dała początek kinowej serii.
Na słonecznym wybrzeżu Atlantyku znajduje się kemping Blue Waves, co roku odwiedzany przez tych samych zwykłych ludzi oddających się prostym rozrywkom: grillowaniu, grze w siatkówkę czy kąpielom w oceanie. W tym roku czeka ich jednak niespodzianka – po awarii samochodu na Blue Waves trafia jeszcze dwoje gości: paryski chirurg estetyczny Michel wraz z córką. Michelowi nie będzie łatwo odnaleźć się wśród letników. Ze zderzenia klasy średniej z wyższą wyniknie zaskakujący morał.

ZAGINIONY LĄD
31 grudnia, godz. 17:55

komedia, USA 1992
reż. Brad Silberling
wyst. Will Ferrell, Danny McBride, Anna Friel

Szalona zabawa schematami kina science fiction z budżetem szacowanym na 100 milionów dolarów.

Paleontolog Rick Marshall wyrusza w niebezpieczną podróż w czasie i przestrzeni. Wraz z dwójką towarzyszy trafia do zaginionej krainy zamieszkanej przez groźne prehistoryczne stworzenia. Żeby jednak opowiedzieć o nich reszcie ludzkości, badacze będą musieli najpierw przetrwać – a przy okazji uratować świat przed inwazją przybyszy z kosmosu.

Doskonała mieszanka humoru, absurdu i nawiązań do „Parku Jurajskiego”, „Odysei Kosmicznej” czy „Flintstonów”.

KOCHANEK CZY KOCHANKA
31 grudnia, godz. 22:05

komedia, Francja 1995
reż. Josiane Balasko
wyst. Victoria Abril, Josiane Balasko, Alain Chabat

Przewrotne podejście do małżeńskich perypetii z francuską aktorką Josiane Balasko po obu stronach kamery.

Loli i Laurent to typowo patriarchalne małżeństwo: piękna gospodyni domowa i zajęty pracą oraz licznymi kochankami mężczyzna. Trudno nie współczuć zaniedbanej żonie – do czasu, kiedy poznaje podróżującą Marie-Jo, z którą wkrótce rzuca się w szalony romans. Trudno będzie powiedzieć, kto w tym miłosnym trójkącie jest najbardziej zdradzany.

KOLACJA DLA PALANTÓW
31 grudnia, godz. 00:15

komedia, USA 2010
reż. Jay Roach
wyst. Steve Carell, Paul Rudd, Stephanie Szostak, Zach Galifianakis

Mistrzowie komedii z pazurem Steve Carell i Paul Rudd w amerykańskiej adaptacji francuskiego hitu.

Punktem wyjścia opowieści jest okrutna zabawa korporacyjnych szych: organizowana co miesiąc kolacja, na którą każdy z gości przyprowadza największego naiwniaka, jakiego ostatnio spotkał. Zaproszony po raz pierwszy Tim – marzący o awansie doradca finansowy – chce w tej zabawie dać z siebie wszystko.

NOWY ROK – 1 stycznia

POWIEDZ TAK
1 stycznia, 18:00

komedia romantyczna, USA/Niemcy 2001
reż. Adam Shankman
wyst. Jennifer Lopez, Matthew McConaughey

Komedia romantyczna z gwiazdorską obsadą: w rolach głównych Jennifer Lopez i Matthew McConaughey.

Profesjonalna organizatorka ślubów Mary z pracą radzi sobie bez zarzutu. Jest ambitna i skrupulatna, a marzenia klientów o ich wielkim dniu realizuje niemal bezbłędnie. Cierpi na tym jej życie prywatne – nic nie zapowiada, żeby czekało ją kiedyś własne wesele. Nadzieje rozbudzone spotkaniem z przystojnym lekarzem Steve’em szybko gasną. Nie dość, że jest zaręczony, to jeszcze Mary ma zorganizować jego ślub. Zabiera się więc za przygotowania, nie mogąc – mimo usilnych starań – zapomnieć o rodzącym się między nimi uczuciu.

JAJA W TROPIKACH
1 stycznia, 20:00

komedia/wojenny, Niemcy/USA/Wielka Brytania 2008
reż. Ben Stiller
wyst. Ben Stiller, Jack Black, Robert Downey Jr., Matthew McConaughey

Satyra na kino akcji w doborowej obsadzie. Na ekranie m.in. Robert Downey Jr., Matthew McConaughey i Ben Stiller.

Producenci wysokobudżetowego filmu o wojnie w Wietnamie mają kłopoty. Gwiazdy kapryszą, reżyser to nieudacznik – produkcja staje pod znakiem zapytania. Ryzykowne rozwiązanie wymyśla konsultant wojenny, emerytowany żołnierz: każe przenieść aktorów do prawdziwej dżungli i nagrać film ukrytymi kamerami. Okazuje się jednak, że nowy plan to teren kartelu narkotykowego, który na widok komandosów z karabinami zaczyna prawdziwą wojnę.

Zabawę hollywoodzkimi schematami docenili widzowie – film z budżetem ok. 92 milionów dolarów zarobił prawie 200 milionów.

POD OSŁONĄ NIEBApremiera
1 stycznia, 22:10

dramat obyczajowy, Wielka Brytania/Włochy 1990
reż. Bernardo Bertolucci
wyst.  Debra Winger, John Malkovich, Campbell Scott

John Malkovich i Debra Winger w pełnym namiętności filmie Bernarda Bertolucciego.
Niedługo po zakończeniu II wojny światowej amerykańskie małżeństwo wyjeżdża w podróż przez Afrykę Północną – bez konkretnego celu, trasy czy daty powrotu. Wyprawa w głąb Sahary ma uratować ich wypalony związek, w którym po latach brakuje już emocji i pożądania. Nie brakuje ich za to w samym filmie – dziele jednego z mistrzów światowego kina. Największe uznanie krytyków zdobyły muzyka (Złoty Glob) i spektakularne, zrealizowane w Maroku zdjęcia (Nagroda Brytyjskiej Akademii Filmowej).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *