MediaZapowiedzi TV

Sylwester z Sylvestrem w Kino TV

Sylwestrowa noc to nie tylko ostatni dzień roku, to także święto wszystkich Sylwestrów. Z tej okazji stacja Kino TV przygotowała maraton filmowy z najsłynniejszym z nich – gwiazdorem kina akcji Sylvestrem Stallone’em. 31 grudnia widzowie będą mogli zobaczyć cztery części kultowej sagi bokserskiej „Rocky”, szaloną komedię „Stój, bo mamuśka strzela” i katastroficzny „Tunel”.

 

Pierwsze popołudniowe fajerwerki zapewni film, który wywindował Sylvestra Stallone’a do statusu megagwiazdy i dał początek wielkiej filmowej sadze. „Rocky” to historia dobrodusznego boksera, który przegapił moment na karierę i zamiast stawać w ringu, wykorzystuje swoje umiejętności by ścigać dłużników szemranego biznesmena. Życie chłopaka zmienia się diametralnie, gdy pewnego dnia dostaje wielką szansę od losu: mistrz świata wagi ciężkiej – Apollo Creed szuka nikomu nieznanego boksera do walki o tytuł, gdyż jego przeciwnik doznał kontuzji dłoni. Wybór pada właśnie na Rocky’ego. Produkcja otrzymała dziesięć nominacji do Oscara, ostatecznie zdobywając trzy statuetki w tym tę najważniejszą – dla najlepszego filmu. Przez lata powstało łącznie 6 produkcji opartych na historii filadelfijskiego, leworęcznego boksera: „Rocky” (1976), „Rocky II” (1979), „Rocky III” (1982), „Rocky IV” (1985), „Rocky V” (1990) i „Rocky Balboa” (2006). Cztery z nich będzie można zobaczyć na kanale Kino TV w sylwestrową noc.

Ostatni wieczór roku uświetni również komedia sensacyjna „Stój, bo mamuśka strzela”. Detektyw Joe Bomowski wiedzie poukładane życie, które zamienia się w wielki chaos wraz z wizytą nadopiekuńczej matki. Mama Joego wtrąca się do wszystkiego – w sprawy prywatne i zawodowe. Policjant jest na skraju wyczerpania nerwowego, ale prawdziwe kłopoty mają dopiero się zacząć, kiedy rodzicielka wplątuje syna w kryminalną aferę. W rolę zwariowanej mamuśki wcieliła się Estelle Getty znana szerokiej publiczności z kultowego serialu „Złotka”.

Ostatnią propozycją Kino TV w 2023 roku jest dramat katastroficzny „Tunel”. Gigantyczny wybuch wstrząsa zatłoczonym tunelem pod rzeką Hudson w Nowym Jorku. Katastrofa odcina obie drogi wyjścia ruchliwej arterii komunikacyjnej, a wewnątrz uwięziona zostaje grupa przypadkowych ludzi. Do akcji wkracza Kit – były szef pogotowia ratunkowego, któremu udaje się dotrzeć do ocalonych. Jeśli chce, by ocaleni ujrzeli jeszcze światło dzienne, musi przeprowadzić ich przez ogień i chmury trujących gazów, unikając przy tym kolejnych eksplozji, osuwających się ścian, powodzi i stada wygłodzonych szczurów. Co ciekawe, jednym z powodów, dla których Sylvester Stallone zgodził się zagrać w tym filmie, była chęć przezwyciężenia panicznego lęku przed ciasnymi przestrzeniami. Aktor już wcześniej pokonał jedną ze swoich fobii w podobny sposób, bowiem jego angaż w filmie „Na krawędzi” był podyktowany walką z lękiem wysokości.

Wszystkie filmy z kultowej sagi „Rocky” będą dostępne również w serwisie FilmBox+.

Kiedy oglądać:

„Rocky” – 31 grudnia o godz. 15:00

„Rocky II” – 31 grudnia o godz. 17:40

„Stój, bo mamuśka strzela” – 31 grudnia o godz. 20:00

„Tunel” – 31 grudnia o godz. 21:55

„Rocky III” – 1 stycznia o godz. 00:30

„Rocky IV” – 1 stycznia o godz. 02:35

fot. MGM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *