Prasa - Ksiązka

Szczepan Twardoch felietonistą „Dużego Formatu”, magazynu reporterów „Gazety Wyborczej”

W styczniu 2021 r. do zespołu „Gazety Wyborczej” dołączył Szczepan Twardoch. Felietony autora bestsellerowego „Króla” od 18 stycznia co dwa tygodnie będą ukazywać się w poniedziałkowym wydaniu dziennika – na łamach „Dużego Formatu” oraz w serwisie Wyborcza.pl.

 

18 stycznia 2021 r. Szczepan Twardoch pisarz i publicysta, autor między innymi powieści „Morfina”, „Drach” i zekranizowanego w 2020 r. przez Canal+ „Króla”, opublikuje pierwszy felieton na łamach „Gazety Wyborczej” w ramach stałej współpracy z redakcją dziennika. Jego teksty będzie można czytać co dwa tygodnie w „Dużym Formacie” – reporterskim tygodniku „Gazety Wyborczej”, który  co poniedziałek ukazuje się z dziennikiem, a także w serwisie Wyborcza.pl.

 

 

Pierwszy felieton, zatytułowany „Stary Draga”, to osobista opowieść pisarza o niedawno zmarłym dziadku, którego 100-letnie życie było kwintesencją śląskiego losu.

– Szczepana Twardocha nie trzeba przedstawiać, to jeden z najważniejszych współczesnych polskich pisarzy, wielokrotnie nagradzany autor m.in. „Morfiny”, „Dracha” oraz „Króla”, którego świetną ekranizację oglądamy na antenie Canal+. Oddajemy więc nasze łamy felietoniście z najwyższej półki. Cieszymy się z tego bardzo, a ja – jako Ślązak – podwójniemówi Bartosz Wieliński, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

„Duży Format” to cotygodniowy magazyn reporterów „Gazety Wyborczej”. Dostępny jest w poniedziałki w kioskach oraz codziennie na Wyborcza.pl. Publikuje doskonałe i nagradzane reportaże, teksty społeczne, kulturalne i historyczne. To wciągająca lektura na kilka dni pisana przez znakomitych dziennikarzy.

„Gazeta Wyborcza” od początku swojego istnienia stawia na dziennikarstwo najwyższej jakości. To codzienny wybór czytelników, którzy szukają informacji, opinii, analiz i komentarzy, chcą poszerzać swoją wiedzę o świecie, a także poszukują atrakcyjnej rozrywki i praktycznych porad. Dziennik dwukrotnie znalazł się na szczycie rankingu najsilniejszych polskich brandów Top Marka oraz jest laureatem wielu prestiżowych nagród w kraju i na świecie jak m.in. European Newspaper Awards.

„Gazeta Wyborcza” to również lider procesu transformacji cyfrowej prasy w Polsce , który pod względem liczby sprzedanych subskrypcji jej cyfrowego wydania – Wyborcza.pl znajduje się w czołówce europejskich mediów opiniotwórczych Na koniec września 2020 r. społeczność prenumeratorów cyfrowej „Gazety Wyborczej” przekroczyła 240 tys. zajmując w rankingu światowym Global Digital Subscription Snapshot 2020” 21. lokatę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *