Szóstka: Kim są pacjenci zakwalifikowani do przeszczepu?

Zespół pod kierownictwem profesora Bielika przygotowuje pierwszy w Polsce przeszczep łańcuchowy. Procedura łączy trzy pary dawców i biorców. Bohaterowie nie mogą być dawcami dla swoich bliskich, mają jednak możliwość, by oddać nerkę osobie niespokrewnionej, której bliski odda nerkę w zamian. Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia transplantacji jest dobrowolna zgoda wszystkich zaangażowanych. Czy całej szóstce uda się wytrwać do zbiorowego zabiegu?

 

Natalia, która nie jest już z Kamilem informuje go, że zostali zakwalifikowani do przeszczepu. Chłopak jest w innym związku, a jego dziewczyna Iza nie ma pojęcia, że jej narzeczony kiedyś zgłosił się jako dawca.  Gdy się o tym dowiaduje wpada we wściekłość i nie zgadza się na operację. Tymczasem Natalia i Kamil postanawiają udawać, że wciąż są razem. Jego rezygnacja oznaczałaby rozpad łańcucha.

Druga para, Beata i Marcin, to małżeństwo z pięcioletnim stażem. Beata potrzebuje przeszczepu, jest na ciągłych dializach. Marzy, by zostać matką. Jej małżeństwo przechodzi jednak kryzys. Marcin trwa przy żonie, ale nie czuje się szczęśliwy.

Trzecia para, Olga i Janusz, to córka i ojciec. On jest lekkoduchem, hazardzistą, alkoholikiem. W nowo poznanych osobach budzi zaufanie i sympatię. Tylko jego dzieci znają smutną prawdę. Olga nigdy nie mogła na niego liczyć. Teraz, gdy oboje zakwalifikowali się do przeszczepu, John wraca z Anglii, by potwierdzić gotowość do przeszczepu.

Wszystkie pary spotykają się w szpitalu, gdzie poznają się i dowiadują o rozpoczęciu procedur przygotowujących do przeszczepu. Lekarze nie mają pojęcia o problemach swoich pacjentów.

PREMIERA: Odcinek 1: 31 marca, niedziela, 21:30 w TVN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *