Szósty sezon „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny” w Czwórce (wideo)

To już szósty sezon jednego z najpopularniejszych polskich seriali. Hit, który gromadzi blisko dwumilionową widownię, będzie można oglądać od 4 marca od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce. Co „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny” tym razem zaoferuje swoim fanom?

 

Jak potoczy się dalej romans Walczaka z Izą i co na to Paulina Wach? Czy Kuba rozwiąże zagadkę zaginięcia męża Izy? Czym tym razem zaskoczy kolegów – oraz widzów – Bolo? W nowych odcinkach oprócz życiowych i uczuciowych perypetii bohaterów zobaczymy nowe kryminalne zagadki, a także ciąg dalszy nadal nierozwiązanej sprawy pedofila Rębacza, która nie daje spokoju pracownikom wydziału.

W poprzednim sezonie romans Kuby (Michał Mrozek) i Izy (Urszula Bogucka) dowiódł, że stara miłość nie rdzewieje. Teraz niedoszli małżonkowie znów są razem. Czy tym razem już na dobre? Będą ponowne zaręczyny? Rozwojowi sytuacji przygląda się Wach (Kamila Ścibiorek), której taki obrót spraw nie napawa optymizmem. W otoczeniu Kuby pojawi się jeszcze jedna kobieta. Tymczasem Kuba musi rozwiązać zagadkę tajemniczego zaginięcia męża Izy.

W nowych odcinkach Jawor (Michał Kitliński) i Górska (Magdalena Margulewicz) kontynuować będą śledztwo w sprawie pedofila, które obfitować będzie w dramatyczne i pełne napięcia sytuacje. Zwrotów akcji i komplikacji nie zabraknie też w sferze uczuciowej u obojga śledczych.

Bez komplikacji – choć raczej komicznych – nie obędzie się też w życiu Kubisa (Marek Włodarczyk), szczególnie prywatnym, a w ciąg tych perypetii uwikłany będzie, chcąc nie chcąc, posterunkowy Wojtala (Sasza Reznikow).

Z kolei Kowalski (Tomasz Radawiec) pokaże się z zupełnie innej, zaskakującej strony. Okazuje się, że Bolo skrywa przed kolegami niemały talent…

W tym sezonie również pozornie nudna egzystencja policjanta Krzysztofa Kopczyka (Dariusz Siastacz) okaże się dużo bardziej skomplikowana… Ola Latoszek (Gabriela Oberbek) podejmie próbę złagodzenia dotkliwie odczuwanych przez niego skutków żartu, który miał być dla niego nauczką, sama zyska za to dobrego przyjaciela.

Tymczasem Kinga Wilk (Marika Tomczyk) znów zmagać się będzie z problemami wynikającymi z rodzinnej przeszłości i kłopotami jakich nastręczy jej brat.

Poznamy też nowe postaci. Jedną z nich będzie Marek Gawlik – w tej roli Jędrzej Taranek – oficer CBŚ, współpracownik Huberta Wawerskiego. Do obsady dołączy też Monika Mrozowska, jako sąsiadka Kuby Walczaka.

 

 

Odcinek 261 – emisja: 4 marca, poniedziałek, godz. 20:00

Komisarz Paulina Wach i starszy aspirant Kuba Walczak podejmują sprawę, którą zakończył się poprzedni sezon serialu. Waldemar, mąż dawnej narzeczonej – a obecnej kochanki – Walczaka zaginął w tajemniczych okolicznościach z własnego domu. Waldemar miał niejasne powiązania z gangsterami zza wschodniej granicy, toteż sprawa zostaje szybko odebrana Wach i Walczakowi oraz przeniesiona na wyższy szczebel.

Tymczasem Kuba, który stara się dyskretnie opiekować Izą, odkrywa, że ktoś w nocy penetrował jej dom… Postanawia na własną rękę poprowadzić śledztwo, aby zapewnić dziewczynie ochronę. Razem z Wach szybko odkrywają coś, co wygląda na trop ukrywającego się Waldemara. Wśród okolicznych bezdomnych widziano mężczyznę o wyglądzie pasującym do zaginionego.
Kryminalni muszą się spieszyć. Wiedzą, że mężczyzny szuka również ktoś inny – brutalny facet mówiący z akcentem zza wschodniej granicy. Iza tymczasem zbiera się do decydującej rozmowy na temat tego, co naprawdę czuje do Kuby.

Odcinek 262 – emisja: 5 marca, wtorek, godz. 20:00

Na trawniku przed kinem znalezione zostają zwłoki młodego mężczyzny. Ślady wskazują, że zmarł w wyniku zatrucia. Sprawa zostaje przydzielona komisarz Latoszek, ale śledztwo przebiega opornie, bo jej partner, starszy aspirant Kopczyk jest na nią ciężko obrażony za dowcip z loterią, który mu Ola wywinęła. W jego wyniku Kopczyk naraził się na znaczne koszty i oddał przypadkowemu przechodniowi swój samochód!

Kryminalni muszą pożyczać radiowóz, aby przemieszczać się po mieście podczas badania sprawy. Tymczasem w toku dochodzenia okazuje się, że młodego denata pamięta bileterka z kina – był na jednym z ostatnich seansów, a towarzyszyła mu efektowna kobieta. Nie była to jednak jego stała dziewczyna. Niespodzianie u matki zamordowanego chłopaka pojawia się nieznany mężczyzna i wręcza jej kopertę, w której mogą znajdować się ważne wskazówki.

Odcinek 263 – emisja: 6 marca, środa, godz. 20:00

W zakładzie psychiatrii sądowej pojawia się Piotr Rębacz, pedofil i morderca, który po odsiedzeniu wyroku wyszedł na wolność. Jest mocno wzburzony, ale nie chce rozmawiać. Oficerowie Jawor i Górska, wspierani przez profilerkę Kingę Wilk, łączą to z faktem, że córka Rębacza w tajemniczych okolicznościach popełniła samobójstwo. Być może Rębacz w jakiś sposób ją do tego skłonił…?
W międzyczasie zostają jednak oddelegowani do innej sprawy: znaleziono ciało starszej pani – Estery, która zginęła od ciosu w głowę.

Policjanci dowiadują się, że miała zwyczaj wynajmować pokój przyjezdnym. Ostatnimi gośćmi były dwie młode dziewczyny. Komisarz Jawor jest tak pochłonięty zagadką Rębacza, że ciężar śledztwa spada na Górską, wspieraną przez niezawodnego posterunkowego Wojtalę – co nie może skończyć się bezboleśnie…

Odcinek 264 – emisja: 7 marca, czwartek, godz. 20:00

W mieście realizowany jest właśnie kolejny odcinek popularnego talent show. Ku przerażeniu organizatorów, główna gwiazda, jurorka programu, zaczyna się zachowywać w niekontrolowany sposób – jakby ktoś podał jej silne narkotyki. Trzeba uniknąć skandalu i umożliwić realizację programu. To nietypowe – i wymagające dyplomacji – zadanie spada na barki Walczaka i Wach.

Jurorka słynęła z ostrych, krytycznych uwag i była postrachem uczestników programu, toteż potencjalnych podejrzanych są dziesiątki. Większość kandydatów miała motywację, żeby się na niej zemścić. Kryminalni muszą znaleźć sposób, żeby przeniknąć w szeregi talentów na gwiazdy, co szczególnie dobrze pójdzie Kubie Walczakowi. Tymczasem Iza prowadzi prywatne śledztwo w sprawie zaginięcia swojego taty. Wpada na trop, który może okazać się zaskakująco owocny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *